Let’s travel together.

Zgasili jej na głowie papierosy, co było dopiero wstępem brutalnej napaści

0
Reene była indyjską nastolatką, która po emigracji do Kanady nie pragnęła niczego innego jak zawarcia nowych znajomości i dostosowania się do amerykańskiego życia. Niestety jej marzenia nigdy nie zostały spełnione.
Emigracja za lepszym życiem

Reene wywodziła się z dużej indyjskiej rodziny. Z uwagi na fakt, że wszyscy jej członkowie byli wyznawcami Świadków Jehowy, a nie było to popularne w zamieszkiwanej przez nich społeczności Sikhów, postanowili wyemigrować. W 1997 r. Rodzina Virk, osiedliła w Saanich- gminie w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

Pragnienie akceptacji i przynależności

14- letnia Reene desperacko próbowała dostosować się do nowego środowiska, a tym samym zdobyć sympatię rówieśników. Dziewczęta na których subkulturę wpłynęły popularne w tamtych latach uliczne gangi, nie dały jej na to szansy. Wykluczyły ją na samym wstępie, wyśmiewając, że jest brzydka, brudna i ma włosy na twarzy. Reene natomiast nie pragnęła niczego innego poza akceptacją, dlatego też kiedy 14 lutego 1997 r. W piątkowe przedpołudnie, jedna z dziewcząt z klasy zaprosiła ją na imprezę, nie posiadała się z radości.

Spotkanie przy moście

„Impreza” odbyła się przy moście Craigflower. Zgromadzeni nastolatkowie pili alkohol, palili papierosy i marihuanę, a Reene, która nigdy jeszcze nie próbowała żadnej z używek, stała niepewnie z boku i się przyglądała. W pewnym momencie została zaatakowana przez przywódcę grupy o nazwie Shoreline Six. Bezwzględny Warren Glowatski, podszedł do Reene i zgasił na jej czole papierosa. Chwilę później dołączyły do niego koleżanki, w tym główna prowodyrka zajścia, Kelly Marie Ellard, która zrobiła to samo tylko, że na skórze głowy. Niestety to był dopiero początek.

Brutalna napaść

Zawistne i pełne agresji nastolatki rzuciły się na bezbronną Reene. Biły ją po całym ciele pięściami, kopały, a jej głowę wsadziły do ogniska, co spowodowało rozległe poparzenia. Brutalny incydent zakończył się po tym jak jedna z dziewcząt zgłosiła sprzeciw. Jednak nie na długo. Wystraszona i obolała Reene zdołała się oddalić, ale jej tropem podążyli Warren i Kelly. Para zaciągnęła ją na drugą stronę mostu, gdzie nakazali zdjąć kurtkę i buty, a następnie kontynuowali swój brutalny akt przemocy. Po wszystkim, członkowie Shoreline Six, zawarli pakt zgodnie z którym mieli chronić się nawzajem, jednak jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach, zawsze znajdzie się ktoś kto z obawy i strachu się wyłamie.

Zwłoki w wodzie

Następnego ranka w szkole, zaczęło wrzeć od plotek dotyczących pobicia Reene, jednak nauczyciele zignorowali doniesienia o pobiciu czternastolatki, mimo iż ta nie zjawiła się w szkole. Tak było do momentu, w którym osiem dni później, policyjny helikopter zlokalizował zwłoki Reene co miało miejsce w zatoce George Inlet. Koroner orzekł, że śmierć nastąpiła w wyniku utonięcia, ale późniejsza sekcja zwłok ujawniła, że nastolatka doznała tak poważnych obrażeń głowy, że nie miałaby najmniejszych szans na przeżycie.

Cztery przeciwko dwóm

Cała szóstka dziewcząt została zatrzymana i doprowadzona na przesłuchanie. Cztery z nich jednoznacznie wskazały Warren’a i Kelly jako tych, którzy ponoszą odpowiedzialność za śmierć Reene. W trakcie dochodzenia dowiedziono, że Glowatski dwukrotnie kopnął ofiarę w głowę, po czym Ellard chwyciła za leżącą belkę drewna, którą dosłownie zmiażdżyła twarz Reene. Następnie zaciągnęli ją do rzeki i przytrzymywali pod wodą, do momentu w którym przestała się ruszać.

Proces

W czerwcu 1999 r. Warren Glowatski został skazany za morderstwo drugiego stopnia i otrzymał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że w momencie popełnienia przestępstwa miał 16 lat, po upływie siedmiu lat kwalifikował się do zwolnienia warunkowego, czego w 2004 r. Mu odmówiono. Wyszedł na wolność w 2010 r. 15- letnia Karen została sądzona, aż trzykrotnie. W 2005 r. Otrzymała taki sam wyrok jak jej kolega – dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego po 7 latach.

Następstwa

Motywem morderstwa miała być rzekoma kradzież dokonana przez Reene. Czternastolatka miała zabrać jednej z dziewcząt notesik z numerami telefonów, a następnie wydzwaniać do jej przyjaciół i rozsiewać na jej temat plotki. Sprawa morderstwa Reene Virk obiła się dużym echem w mediach, a napisana na jej podstawie książka pt. „Under The Bridge”. Otrzymała wiele nagród i rozważa się jej ekranizację.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.