Let’s travel together.

Zapalona, amerykańska podróżniczka, która zaginęła w Nepalu

0

Aubrey Sacco zaginęła w Nepalu w 2010 roku podczas samotnej wędrówki przez Himalaje. Samotna artystka, podróżniczka i joginka, podróżowała samotnie po Azji i na prośbę swoich przyjaciół i rodziny prowadziła zapis swoich przygód na blogu podróżniczym.

Aubrey wyruszyła w podróż po Indiach, Sri Lance i Nepalu po ukończeniu college’u, gdzie zdobyła dyplom z zakresu sztuki i psychologii. W Nepalu planowała uczyć angielskiego i sztuki jogi. Podczas swojej wyprawy, nigdy nie zaniedbywała kontaktu z rodziną, czy to za pomocą czatu video czy e-mail. Kiedy jej przygoda dobiegała końca, Aubrey postanowiła wyruszyć w swoją ostatnią podróż: dziesięciodniową wędrówkę przez Langtang, przechodząca przez wioski, które od tamtego czasu zostały wymazane z mapy z powodu niszczycielskiego trzęsienia ziemi w 2015 roku. Przed tą straszną klęską wyprawa, którą zafundowała sobie Aubrey, była bardzo popularna wśród podróżników i turystów, którzy chodzili po ścieżkach od wioski do wioski, co wieczór zatrzymując się w małych motelikach. Doświadczenie to było różnorodne i oferowało malownicze krajobrazy w postaci bujnej zieleni, ośnieżonych gór, wiszących mostów linowych, lokalnej fauny i flory oraz lasów bambusowych. Pomimo tego, że podróż była bezpieczna, Audrey zaginęła.

Niektóre teorie sugerują, że Aubrey zgubiła drogę i zmarła z wycieńczenia, a być może ucierpiała z rąk młodych żołnierzy, którzy patrolowali okolice i byli znani z nękania turystek. Rodzina zaginionej kobiety przez długie lata śledziła tą sprawę, wynajmując prywatnych detektywów. Uważali oni, że lokalne władze nie chciały rozwiązać zagadki zaginięcia ich córki, a ślady które mogły zostać znalezione, najpewniej zostały zniszczone w celu ochrony turystyki i lokalnego biznesu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.