Let’s travel together.

„Zanim umrę muszę rozwiązać tajemnicę, śmierci mojej żony”- komu zależało na śmierci Aileen?

0

Rankiem 29 kwietnia 1986 roku, rolnik pracujący na polu w pobliżu Lawton w stanie Oklahoma 
zauważył dym wznoszący się z pobliskiej drogi. Mężczyzna zadzwonił na policję, a dwadzieścia minut później na miejsce przybył pierwszy patrol. Na moście płonął samochód osobowy. Pożar był tak intensywny, że auto dosłownie wtopiło się w metalową barierę.

Wewnątrz samochodu funkcjonariusze zauważyli coś niepokojącego:

„W samochodzie było ciało, ale próba dotarcia do pasażera była daremna, ponieważ samochód był w całości pochłonięty przez płomienie. Jego ugaszenie zajęło kilkadziesiąt minut.” 

Wypadek?

Ciało zostało dosłownie zwęglone. Ślady opon, wskazały że prędkość samochodu przed uderzeniem w barierę wynosiła od 50 do 60 km/h. Wszystko wskazywało na to, że jest to kolejny, bezsensowny, nieszczęśliwy wypadek. Komputerowa kontrola wykazała, że ​​samochód należał do Pat’a Conway’a, który mieszkał z rodziną w Lawton, 15 mil od miejsca katastrofy. Ofiarą, która poniosła śmierć w tym strasznym wypadku, była 33- letnia żona mężczyzny, Aileen, co ostatecznie potwierdziły badania DNA.

Morderstwo

Śmierć kobiety zakwalifikowano jako wypadek, jednak jej mąż upierał się, że było to morderstwo:

„Nie mam wątpliwości, że to było morderstwo, a jeśli przeżyję sto lat, nadal będę naciskać, aby znaleźć osobę lub  osoby, odpowiedzialne za śmierć mojej żony” 

Pat, pierwszych podejrzeń nabrał już kilka godzin po śmierci swojej żony, kiedy wrócił do domu. Drzwi wychodzące na patio, były szeroko otwarte, a torebka Aileen, z którą nigdy się nie rozstawała, leżała na kanapie. W środku znajdowały się jej okulary oraz prawo jazdy. W salonie stała rozłożona deska do prasowania, a żelazko było nadal włączone. W łazience, w wannie było pełno wody, a kabel od domowego telefonu został rozłączony. Wszystkie te wskazówki wydawały się Patowi bardziej niż podejrzane:

„Tym, co naprawdę zwróciło moją uwagę, był ten wyrwany kabel z telefonu. Być może Aileen w desperacji chciała zadzwonić na policję? Może ktoś jej w tym przeszkodził?”

Szczegóły

Był jeszcze jeden niepokojący szczegół, który szczególnie dokuczał Patowi: co Aileen mogła robić na tej rzadko, uczęszczanej, wiejskiej drodze? Żadne z nich nigdy nie było w tej okolicy. Nic w śmierci kobiety nie miało sensu. Pat postanowił skontaktować się z detektywem Rayem Andersonem z biura prokuratora okręgowego:

„Pierwszym wrażenie jakie odniosłem na temat tej sprawy, po spotkaniu z panem Conway’em, to to, że jest on po prostu zrozpaczonym mężem, który nie przyjmuje do wiadomości, że jego ukochana zginęła w wypadku. Jednak kiedy zacząłem bliżej przyglądać się tej sprawie, zrozumiałem, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że pani Conway została zamordowana.”

Wskazówki

Kilka dni później Pat i Ray udali się na miejsce katastrofy, szukając wskazówek. W znacznej odległości od mostu, w gęstej trawie, Ray znalazł kościelny biuletyn. Pat rozpoznał, że biuletyn znajdował się wcześniej w samochodzie. Nie mógł wylecieć z jadącego auta, ponieważ jego żona zawsze jeździła z zamkniętymi oknami i włączoną klimatyzacją. Ray zaczął tworzyć własne teorie, domniemywając że ktoś jeszcze był z kobietą, a całą scenę zainscenizował na nieszczęśliwy wypadek.

Niewyjaśniona

W toku śledztwa zmieniono oficjalną przyczynę śmierci z „przypadkowej” na „niewyjaśnioną”. Prokurator Generalny zwrócił się następnie do stanowego marszałka straży pożarnej z prośbą o ocenę możliwości podpalenia:

„Wystarczyło, że spojrzałem na zdjęcia z miejsca katastrofy. Samochód został doszczętnie spalony, zupełnie tak jakby wcześniej został oblany łatwopalną substancją. Kolejną rzeczą, która sprawiła, że ​​moje podejrzenia wzrosły, był fakt, że brakowało pokrywy gazowej. W większości przypadków podpaleń pojazdów, pokrywa gazu zostaje usunięta i tak właśnie było w tym przypadku.”

„Nie spocznę”

Testy palności prowadzone na desce rozdzielczej i próbkach tapicerek, w podobnym modelu auta w którym zginęła kobieta, potwierdziły, że samochód został oblany benzyną. Stało się jasne, że kobieta została zamordowana, ale pozostało pytanie. Kto to zrobił i dlaczego? Tego niestety nie ustalono do tej pory.

„Nawet jeśli jesteś zniechęcony, wciąż szukasz odpowiedzi. Każdego dnia. To jest cały czas w twoim umyśle. Nigdy nie spocznę. Zanim umrę muszę rozwiązać tajemnicę, śmierci mojej żony”mówił Pat

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.