Let’s travel together.

Zamordowała partnera i 4 tygodnie później wzięła ślub ze swoim ojcem

0

Czwartek, 1 października 2020 r., godz. 15:00. Zapadł wyrok: Winna. 31-letnia Amanda Michelle Naylor McClure, została skazana na 40 lat więzienia za morderstwo drugiego stopnia.

Ofiarą kobiety był jej partner John Thomas McGuire (38 lat), a do zbrodni doszło w Walentynki w 2019 roku. Zbrodnia sama w sobie jest przerażająca, ale to co szokuje najbardziej, to fakt, że Amanda dokonała jej z pomocą swego ojca, którego poślubiła 4 tygodnie później.

Amanda i Thomas

Amanda i Thomas spotykali się już od dłuższego czasu i mieszkali razem w Minnesocie. Oboje mieli za sobą burzliwą przeszłość. McClure miała na swoim koncie długą listę przestępstw związanych z narkotykami, a McGuire miał kilkoro dzieci z poprzedniego związku.

Związek Amandy i Thomasa najwyraźniej był udany, a Thomas postanowił oświadczyć się swojej partnerce. Na swoje nieszczęście, powiedział o swoim zamierzeniu biologicznemu ojcu kobiety, Larremu McClure.

Tata

Amanda McClure była wychowywana przez rodziców zastępczych, a kontakt ze swoim biologicznym ojcem odzyskała już jako dorosła osoba. Między ojcem a córką nawiązała się niezdrowa relacja, która zaowocowała tragedią.

McClure jest zarejestrowanym przestępcą seksualnym, który odsiadywał wyrok 17,5 roku więzienia na gwałt na małoletniej dziewczynka (między 6 a 12 rokiem życia). Mężczyzna opuścił więzienne mury w 2015 roku.

Walentynki

Larry i siostra Amandy, 32-letnia Anna Marie Choudhary, mieszkali z parą w wynajmowanym domu od około 10 dni. 14 lutego 2019 roku para spędziła w towarzystwie przyszłego teścia i szwagierki Thomasa. Mężczyzna zakupił na ten dzień butelkę wina, którą miał spożyć tego wieczoru z ukochaną. Jednak zamiast umilić romantyczny wieczór, butelka ta stała się narzędziem okrutnej zbrodni.

Tego dnia, rozwścieczony i zazdrosny ojciec Amandy, z pomocą swoich dwóch córek (Amandy i Anny) zamordował Thomasa. Mężczyznę wyprowadziło z równowagi wyznanie Thomasa, że kocha jego córkę i planuje się jej oświadczyć. Larry uderzył niedoszłego zięcia butelką w głowę, a następnie wstrzyknięto mu metamfetaminę. Gdy Thomas leżał nieprzytomny, jego partnerka nałożyła plastikowy worek na jego głowę i go udusiła. Udział w tym wszystkim brała również siostra Amandy.

Ślub

Martwego Thomasa Larry z córkami zakopali w płytkim grobie koło domu. Następnie, po niecałym tygodniu wykopali zwłoki i je poćwiartowali. Kawałki ciała zasypano wapnem i ponownie zakopano.

„14 lutego John McGuire został uderzony w głowę butelką wina, następnie zawiązany, a następnie wstrzyknięto mu dwie fiolki metamfetaminy. Po zastrzyku został uduszony ”– zeznał na wstępnym przesłuchaniu policjant stanowy West Virginia KM Saddler, główny śledczy w tej sprawie.

Zaledwie trzy tygodnie po morderstwie, Larry i Amanda udali się do Wirginii i 11 marca 2019 roku wzięli ślub. Ich mszy weselnej przewodniczył pastor Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego.

Odkrycie

Szczątki McGuire’a znaleziono w rejonie Skygusty, w Zachodniej Wirginii, 24 września 2019 roku. Wkrótce potem obie siostry zostały aresztowane za domniemane ukrycie ciała zmarłego. Larry natomiast został zatrzymany pod niezwiązanym ze sprawą zarzutem.

List od ojca

4 listopada 2019 roku, Larry McClure napisał list do sądu, w którym przyznał się do popełnienia zbrodni i szczegółowo opisał makabryczne morderstwo jakiego się dopuścił.

McClure przedstawił swoją córkę Amandę jako „głowę” całego tego spisku, który miał na celu pozbycie się jej chłopaka. Mężczyzna zeznał później, że nie zna motywu jaki kierował jego córką, ale twierdził, że Amanda wydaje comiesięczne czeki z ubezpieczenia wystawiane na nazwisko zmarłego McGuire’a

„Nie mogę ci powiedzieć, dlaczego Amanda chciała śmierci Johna McGuire’a. Proszę, aby to się już skończyło, żeby nie marnować pieniędzy podatników i nie krzywdzić dłużej członków obu rodzin. Rodziny Johna McGuire i mojej rodziny.”

Bo był ze mną

Amanda McClure zeznała, że ​​McGuire został zamordowany, ponieważ „był ze mną. Mój tata nie chciał abym z kimś była”.

„Mój tata nie chciał, żeby ktokolwiek inny był blisko mnie . John powiedział Larry’emu, że mnie kocha i że zamierzamy się pobrać. Chciałbym móc sprowadzić Johna z powrotem. On był dobrym człowiekiem.”

W sądzie

Sędzia Ed Kornish nazwał zabójstwo Johna Thomasa „ohydną zbrodnią” i powiedział, że Amanda próbuje zrzucić całą winę za śmierć McGuire na swojego ojca.

„Nie sądzę, abyś potrafiła wziąć pełną odpowiedzialność za zabicie Johna – obwiniasz za to swojego ojca” – powiedział Kornish. „Po zabiciu Johna, zakopaliście go. A kiedy go wykopaliście, jego ciało zostało rozczłonkowane, a w jego ciało wbito jakieś kołki… Potem ponownie go pochowaliście… (…)”

W sądzie  Amanda przeprosiła matkę McGuire’a, Karen Smith, i błagała sąd o litość.

„Muszę codziennie na siebie patrzeć” – powiedziała. „Moja rodzina nie wychowała mnie na taką osobę. Nie tylko skrzywdziłam rodzinę Johna, ale także moją własną ”.

Do piekła

Smith natomiast powiedziała, że Amanda złamała jej serce i oraz serca sześciorga dzieci McGuire’a, które wciąż są przerażone myślą, że pewnego dnia ta kobieta przyjdzie również po nich.

„Ona, jej siostra i jej tata idą prosto do piekła. Nie mogę jej teraz wybaczyć. Może kiedyś, ale teraz nie mogę.” 

Amanda została skazana na 40 lat więzienia, a jej ojciec. Larry na dożywocie bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie warunkowe.

Anna Marie Choudhary, również została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia w związku ze śmiercią McGuire’a. Kobieta wciąż oczekuje na proces w tej sprawie.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.