Let’s travel together.

Zamknięty na 3 lata w piwnicy, bo… denerwował psa. Smutna historia adoptowanego chłopca.

0

Nadużycie wyszło na jaw, gdy państwo Kelly przywieźli chłopca do szpitala. 14-latek ważył zaledwie 55 funtów (24.95 kg) i został opisany jako „poważnie i przewlekle niedożywiony, odwodniony, cierpiący na ostrą niewydolność oddechową, wstrząs mózgu, hipotermię, niedoczynność tarczycy i był bliski śmierci”.

14-letni, ledwo żywy Ethan Kelly trafił do szpitala Alabamie w listopadzie 2016 r. Oprócz wymienionych wyżej objawów, nie mógł mówić, miał otwarte rany na nogach i drżenie całego ciała. Jak się okaże, nastolatek od prawie 3 lat, był przetrzymywany w zamkniętej piwnicy, którą mógł opuszczać tylko na 60 minut każdego dnia.

Cud

To, że chłopiec przeżył, lekarze nazywają cudem. Ethan został podłączony do respiratora i przez tydzień personel medyczny walczył o życie chłopca. Pracownicy szpitala byli poważnie zaniepokojeni jego stanem i zawiadomili o podejrzeniu przestępstwa odpowiednie służby i szybko sprawa dotarła na policję.

Dochodzenie w sprawie wykazało, że Ethan był poważnie zaniedbywany i maltretowany przez swoich przybranych rodziców Richarda i Cynthię Kelly, którzy adoptowali go i jego starszego brata Eddiego Cartera w 2007 roku. Para zrezygnowała jednak z opieki nad Eddiem zaledwie rok później, twierdząc, że nie mogli poradzić sobie z jego problemami behawioralnymi.

Pokój

W domu państwa Kelly mieszkało jeszcze dwoje innych dzieci, również adoptowanych: Tamara i Jacob.
Podczas wizyty policji w domu rodziny Kelly w Helenie (w hrabstwie Shelby, w stanie Alabama) odkryto, że ​​parter ich dwupoziomowego domu są w bardzo dobrym stanie, a Tamara, Jacob i pies należący do rodziny  mają bardzo dobrą opiekę. To co policja znalazła na niższym poziomie, tam gdzie Ethan spędzał większość swojego czasu przedstawiało obraz nędzy i rozpaczy.
„Wszystko się zmieniło, kiedy zobaczyłem sypialnię Ethana” – mówi detektyw policji, Sean Boczar. „Musiałem wejść tam po raz drugi, nie mogłem uwierzyć, że ktoś faktycznie mieszka w tym pokoju”. Boczar zeznał, że widział tylko sprężynę, taką z materaca… ale materaca nie było; oraz lep na muchy na ścianie. Okna były zabite i całkowicie zasłonięte; ostatnią rzeczą znajdującą się w pokoju była kamera monitorująca. Oprócz tego, po zewnętrznej stronie drzwi zamontowane były dwa zamki oraz alarm.

Godzina dziennie

Na zasłonach znajdowały się plamy brudu. Jak się okazało, Ethan wycierał w nie ręce. Nie wolno mu było używać żadnych ręczników w domu. Okazało się również, że kamera nie działa – celem jej „było jedynie zastraszenie i przekonanie [Ethana], że zawsze go obserwują”  powiedział detektyw.
Podczas dochodzenia, policja dotarła do wielu świadków, którzy zeznali, że Ethan był zmuszany do pozostawania w pokoju przez około 23 godziny dziennie. Wypuszczano go jedynie rano na „nadzorowane” wycieczki do łazienki. Ethan nie chodził do szkoły. Nie musiał. Rodzice zastępczy zobowiązali się uczyć go w domu, ale nie wiadomo, czy i jak odbywało się jego kształcenie w domu.

Pies był niezadowolony

Richard i Cynthia powiedzieli policji, że chłopak przejawia destrukcyjne zachowania, dlatego jego pokój był tak skąpo umeblowany. Para zeznała, że karmili Ethana dwa razy dziennie, ale kontrolowali ilość spożytego przez niego pokarmu, twierdząc, że „zjadałby za dużo”, gdyby tego nie robili.
Detektyw powiedział, że oskarżeni twierdzili, że ich pies szczekał na Ethana za każdym razem, gdy ten przebywał w innym miejscu domu, niż jego „sypialnia”. Co według nich, było jednym z powodów, dla których był trzymany w odosobnieniu. Na Instagramie można było znaleźć zdjęcie zrobione na przyjęciu urodzinowym dla ich psa, przedstawiające zwierzaka siedzącego przy stole pełnym prezentów, smakołyków i dekoracji… Niezwykle kontrastowało to z warunkami, w jakich przyszło żyć Ethanowi…

To nie był sen

Początkowo Ethan odmówił składania zeznań przeciwko swoim rodzicom, a nawet powiedział, że nie chce, aby groziło im długie więzienie. Ale podczas rozprawy, Ethan w reszcie przerwał milczenie, mówiąc sądowi, że został odseparowany od reszty rodziny, gdy miał 11 lat. „Powiedzieli mi, że jestem złym dzieckiem. Powiedzieli mi, że nikt mnie nie kocha ani nigdy nie pokocha”  powiedział Ethan. „To nie był sen. Płakałem każdej nocy i modliłem się, aby Jezus to wszystko skończył… Nie jestem tym, kim byłem. Nie jestem nawet tym, kim powinienem być. Przeżyłem historię Kopciuszka bez szczęśliwego zakończenia”.

2 lata

Według raportu, sędzia okręgowy hrabstwa Shelby, William H. Bostick, przesłuchał siedem godzin zeznań przed wydaniem maksymalnego wymiaru kary, na jaki zezwalają warunki ugody: 2 lata więzienia w zawieszeniu na 10 lat.
„(…)gdybym tylko mógł, skazałbym Was na znacznie więcej niż 10-letni wyrok”- powiedział sędzia Bostick.
Starszy brat Ethana, Eddie Carter, który zeznał, że przez rok gdy mieszkał u państwa Kelly cierpiał z powodu podobnego traktowania.

Zdjęcia Ethana nie są publicznie dostępne, więc nie ma ich również w niniejszym artykule (za wyjątkiem jednego z wczesnego dzieciństwa).

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.