Let’s travel together.

Zakopana w płytkim grobie – tragedia adoptowanej dziewczynki

0

Erica* Lynn Parsons urodziła się 24 lutego 1998 roku w Concord, Karolinie Północnej. Jej matka, Carolyn Parsons rozwiodła się ze swoim mężem, Stevem Parsons, który nie był biologicznym ojcem Eriki.

Carolyn, która miała troje innych dzieci, czuła, że ​​nie może sobie pozwolić na opiekę nad Eriką i szukała dla niej alternatywnego miejsca zamieszkania, stwierdzając, że nie chce, aby dziecko dorastało w rodzinie zastępczej lub schroniskach dla bezdomnych, tak jak niegdyś ona.

Erica została adoptowana przez brata jej byłego męża i szwagierkę, Sandy i Casey Parsons. Adopcja została sfinalizowana w 2000 r.

Carolyn Parsons od czasu do czasu odwiedzała Erikę, a ostatnio widziała ją w styczniu 2011 r. Biologiczny ojciec Erici, Billy Dean Goodman, zmarł z przyczyn naturalnych w 2016 r.

Eryka miała niewielkie upośledzenie słuchu i nie uczęszczała do szkoły.

Zgłoszenie

30 lipca 2013 r. przybrany 19-letni brat Eryki(syn Sandy i Casey), Jamie Parsons, po kłótni z rodzicami, zadzwonił na policję i zgłosił zaginięcie Eryki.

Powiedział, że nie widział swojej przybranej siostry od prawie dwóch lat. Stwierdził, że rodzice znęcali się nad nią oraz, że zabili Erykę a potem pogrzebali na swoim podwórku.

Jamie zeznał, że ostatni raz widział Erikę 19 listopada 2011 r. miała wtedy 13 lat. Stała w kącie, co było powszechną karą, którą Erice wymierzano. „Nie wyglądała zbyt dobrze – wyglądała jak zombie. Mówiła, że ​​nie czuje się dobrze. Powiedziała, że ​​nie może oddychać. Casey Parsons to usłyszała i powiedziała jej, żeby„ się ku**a zamknęła”.

Kiedy obudził się następnego ranka, jego rodzice wyszli wcześnie, z domu co było w ich przypadku niezwykłe. Po jakimś czasie, rodzice wrócili do domu bez Eryki i wtedy poczuł, że coś jest nie tak;

„Mama wyglądała normalnie”, powiedział. „Tatuś wyglądał na chorego, jakby miał zwymiotować”, zeznał James Parsons. „Mama poszła na swój rozkładany fotel i włączyła komputer.”  Zapytani o to gdzie jest Eryka, odpowiedzieli, że zamieszkała ze swoją biologiczną babcią.

Dochodzenie

Policja rozpoczęła dochodzenie w sprawie zniknięcia Eryki. Casey i Sandy Parsons twierdzili, że dziewczynka mieszkała ze swoją babcią ze strony ojca, Irene „Nan” Goodman w Asheville w Karolinie Północnej.

Według tego co mówili, utrzymywali z nią kontakt od lipca 2011 r. po tym, jak Goodman chciała się spotkać ze swoją wnuczką Eriką.

Śledczy nie znaleźli żadnych dowodów na istnienie rzekomej babci. Billy, ojciec Eriki, powiedział, że w jego rodzinie nie ma kobiety o imieniu Irene Goodman a jego matka, Cloie Goodman, zmarła w 2005 roku .

Opowieści Casey

Casey Parsons opisała spotkanie Eriki i babci w McDonald’s w Mooresville w Karolinie Północnej, we wrześniu 2011 r., a następnie kilka jej kolejnych wizyt. Podczas jednej z tych wizyt w grudniu 2011 r. ​​Erika miała prosić o zamieszkanie z babcią na stałe. Casey Parsons opowiedziała policji, że po raz ostatni rozmawiała telefonicznie z Eriką w lutym 2012 roku. Potem ich kontakt miał się urwać.

Sandy i Casey Parsons pojawili się w sławnym programie  telewizyjnym Dr. Phil ,  20 i 21 sierpnia 2013 r. Casey Parsons powiedziała dr Philowi, że Erika nie zabrała ze sobą żadnych rzeczy osobistych, ponieważ gdy wyprowadziła się do babci, dostała nowe ubrania. Parsonowie utrzymywali, że zabrali ze sobą również  drugą córkę, Brook Asheville. Brook, podczas przesłuchania zaprzeczyła by kiedykolwiek jechała z rodzicami do Asheville. 

Szokujące zeznania świadków

Znalazło się później wielu świadków, którzy opowiadali, że w domu Parsons regularnie znęcano się nad Eryką, w szczególności jej przybrana mama, Casey.

Siostra Casey, Robin Ashley, zeznała, że ​​Casey karała Erykę, często zmuszając ją do stania w kącie. Fotografie Eryki stojącej w kącie przy pięciu różnych okazjach zostały przedstawione sądowi.

Ashley zeznała, że ​​widziała siniaki i ślady przemocy na ciele Eryki. Kobieta opowiedziała również, że Casey oddała jej Erikę pod opiekę na jakiś czas. Spytana dlaczego to robi, odpowiedziała „żebym jej nie zabiła”.

Parsons zabrała ją z powrotem, obawiając się, że wpadnie w kłopoty z powodu otrzymania pieniędzy na dziecko, którego nie było w jej domu. Przekazy pieniężne potwierdziły, że para kontynuowała pobieranie gotówki, kiedy Eryka nie mieszkała z nimi.

Jamie Parsons zeznał, że prawie wszyscy członkowie rodziny rutynowo znęcali się nad Eryką, do czego zachęcała ich Casey.

Według Jamie, Casey często wyginała palce Eryki do tyłu, niejednokrotnie je łamiąc ale odmawia jej pomocy medycznej, zamiast tego robiła jej okłady. Jamie zeznał również, że Eryka była zmuszana pomieszkiwać w szafie i bywała tam zamknięta przez kilka godzin. Dziewczynka była bita gdy podczas zamknięcia zdarzyło jej się oddać mocz w szafie.

Podobno była także zmuszana do jedzenia karmy dla psów w puszkach. Jamie zeznał, że przybrany ojciec Eryki, Sandy, często się wściekał i bił ją w głowę.

Wkrótce po zgłoszeniu zaginięcia Eryki, Sandy i Casey Parsons zatrudnili prawnika, podejrzewając, że są podejrzani w związku z jej zaginięciem. Śledczy znaleźli czerwone plamy w ich domu, ale nie ujawniono wyniku analizy  tych śladów.

This slideshow requires JavaScript.

Oszustwa

30 lipca 2014 r. Sandy i Casey Parsons zostali aresztowani w Fayetteville pod zarzutem oszustwa federalnego. Para otrzymywała miesięczne czeki w wysokości 634 USD w formie zasiłku adopcyjnego i kontynuowała ich wypłacanie po tym, jak Eryka już z nimi nie mieszkała.

Casey Parsons przyznała się do 15 stawianych jej zarzutów, podczas gdy Sandy zdecydował się na proces.

Na rozprawie w sądzie federalnym w dniu 18 lutego 2015 r. Jamie Parsons i Robin Ashley zeznawali o nadużyciach, które Eryka doświadczyła z rąk rodziny Parsons.

Prokurator federalny Anand Ramaswamy powiedział, że w czasie, gdy jej przybrani rodzice nielegalnie przyjmowali pieniądze, Erica już nie żyła. Rozprawa trwała do 27 marca.

Casey dopuściła się również wielu innych przestępstw finansowych za które została skazana. Wśród nich można by wymienić np. przyjęcie 10 000 dolarów na urodzenie dziecka dla pewnej bezdzietnej kobiety. Niedługo po otrzymaniu gotówki, poinformowała kobietę, że ciąża została przerwana w wyniku poronienia. Casey nie poroniła i oszukała w ten sposób jeszcze 2 inne pary zainteresowane kupnem dziecka. Oszukiwała też na eBayu oferując sprzedaż różnych przedmiotów, przyjmowała zapłatę z góry, towaru nie wysyłała.

27 marca 2015 r. Sędzia okręgu USA Thomas Schroeder skazał Casey Parsons na 10 lat, a jej mąż na 8 lat za oszustwo.

Ujawnienie prawdy

Zagadka zniknięcia Eriki nadal pozostawała nierozwiązana aż do 27 września 2016 r  Sandy Parsons zaprowadziła śledczych do płytkiego grobu w Południowej Karolinie, gdzie znaleziono szczątki Eryki..Sandy przyznała się do karania Eryki w bardzo brutalny sposób. Dr Cynthia Brown z UNC School of Medicine scharakteryzowała traktowanie Eryki jako „torturowanie. Kobieta przyznała śledczemu, Chadowi Moose’owi, że Erica nie żyje. Parsons opisała sposób zamordowania dziewczynki i pozbycia się ciała.

Dziewczynka została zamordowana 19 grudnia 2011 r. i zakopano jej ciało przy Taylor Chapel Road w Pageland, Karolina Południowa, w pobliżu domu jej matki.

Sekcja zwłok

Wyniki sekcji zwłok dały obraz tego jak dziewczynka cierpiała za swego życia i w jakim stanie przyszło jej umierać. Eryka miała wybity jeden ząb, a drugi pęknięty. Miała złamania kości nosowej, dziewięć złamanych żeber, złamanie jednego ramienia i złamanie palca. Złamania były na różnych etapach gojenia, odkryto cztery niezagojone złamania kręgosłupa i jedno niezagojone złamanie żebra.

Wystąpiła także „niska gęstość mineralna kości” i „deficyt wzrostu” sugerujący niedożywienie.

Rodzeństwo opisało ją, jako szarą, z zapadniętymi oczami, nieprzyjemnie pachnącą, z otwartymi, sączącymi się ranami, bardzo słabą i narzekającą na niemożność oddychania”, tak miała wyglądać na około tydzień przed zaginięciem.

Oskarżenia i wyrok

19 lutego 2018 r. oskarżono zarówno Sandy, jak i Casey Parsons o „zabójstwo pierwszego stopnia, znę anie się nad dziećmi powodujące poważne obrażenia, ukrywanie śmierci i utrudnianie śledztwa”. Casey Parsons została przywieziony do hrabstwa Rowan na rozprawę sądową w dniu 14 marca 2018 r., A Sandy Parsons został sprowadzona na rozprawę sądową w dniu 15 marca.  Prokuratorzy ogłosili w kwietniu 2018 r., że żądają kary śmierci za zarówno Casey, jak i Sandy Parsons.

Od lutego 2019 r. Obrońcy zgodzili się na oddzielne rozprawy.

Casey Parsons przyznała się do morderstwa pierwszego stopnia, 2 sierpnia 2019 r. przed Sądem Najwyższym Hrabstwa Rowan i została skazana na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Termin rozprawy dla Sandy Parsons został ustalony na 6 kwietnia 2020 r.

17 grudnia 2019 roku, Sandy przyznał się do „ zabójstwa drugiego stopnia, znęcania się nad dziećmi, ukrywania śmierci i utrudniania śledztwa”.  Grozi mu kara około 33 lat pozbawienia wolności po odbyciu już zasądzonej kary sądu federalnego.

 

24 lutego 2019 r .członkowie rodziny zamordowanej Eriki, zorganizowali specjalną mszę z okazji 21 urodzin Erici Parsons. Nabożeństwo odbyło się nad grobem Eriki w West Lawn Memorial Park w China Grove.

 

*W artykule będę używała polskiego odpowiednika imienia Erica, aby nie go nie kaleczyć przy próbie odmiany przez polskie przypadki 😉

 

KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.