Let’s travel together.

Zakatowany i zagłodzony na śmierć 7-letni Adrian. Ojciec nakarmił jego zwłokami świnie.

1

„Mój tata ciągle bije mnie w głowę i uderza w brzuch, a mama ciągnie mnie za uszy i to naprawdę boli. Mamusia i tatuś zamykają mnie samego w pokoju. Mamusia i tatuś nie dają mi jeść.” Adrian Jones (wiek 5 lat)

Wezwanie

25 listopada 2015 roku. Środa. Heather Jones zadzwoniła na policję, aby zgłosić incydent związany z awanturą domową. Twierdziła, że jej mąż próbował ją zastrzelić. Policja jeszcze wtedy nie wiedziała, że wkrótce przyjdzie im się zetknąć z najbardziej przerażającym przypadkiem znęcania się nad dzieckiem, o którym już nigdy nie zapomną.
Kiedy policja przybyła do domu w Kansas City, w stanie Kansas, w Stanach Zjednoczonych, Heather powiedziała im, że jeśli dobrze rozejrzą się po posesji, znajdą szczątki chłopca. Dom był brudny. W ścianach były dziury po kulach i śmieci porozrzucane po całym domu. Na podłodze i na blatach leżały martwe myszy, trutka na szczury, strzykawki i filmy p*rnograficzne.

U taty

Kiedy policja przeszukała dom i teren na zewnątrz, znalazła fragmenty ludzkich szczątków. Szczątki te zostały znalezione w kojcu dla świń na podwórku w pobliżu stodoły.
Heather była żoną Michaela Jonesa i mieszkała z siedmiorgiem dzieci, których wiek wahał się od niespełna dwóch do dziesięciu lat. Jednym z tych dzieci był Adrian Jones. Adrian był biologicznym synem Michaela, a Heather była jego macochą. Przez pierwsze kilka lat swojego życia Adrian mieszkał ze swoją biologiczną matką, Dainną Pearce, w Lawrence w Kansas, ale kiedy znaleziono go w domu bez nadzoru, został usunięty spod opieki matki przez Departament Dzieci i Rodzin w Kansas i umieszczony pod opieką ojca. Adrian nie był widziany przez dalszą rodzinę od kilku miesięcy i nie miał żadnej interakcji ze światem zewnętrznym. Wszystkie dzieci uczyły się w domu.

Zdjęcia

Kiedy Michael i Heather zostali aresztowani, Heather poprosiła właścielkę wynajmowanego przez nich domu Jen Hoevers o zapisanie zdjęć dzieci z jej konta Apple iCloud. Jen odkryła wtedy przerażające obrazy, zapisane na koncie iCloud należącym do Heather.
Zdjęcia te przedstawiały torturowanie Adriana przed jego śmiercią. W rzeczywistości Adrian był maltretowany przez większość swojego życia, ale w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy przed śmiercią przemoc nasiliła się do stopnia, w którym dorosły człowiek nie byłby w stanie poradzić sobie emocjonalnie, psychicznie i fizycznie. Mimo to Adrian robił wszystko, co mógł, aby walczyć o swoje życie. Próbował uciec. Próbował uzyskać pomoc. Próbował jeść. Próbował żyć.
Jen przekazała zdjęcia policji. Fotografie ukazywały, jak w ciągu kilku miesięcy pogorszył się stan zdrowia Adriana. Jak zdrowy chłopiec zmieniał się w wychudzoną postać ze zgniłymi zębami i zapadniętymi oczami.

Śledztwo

Policja odkryła, że w całym domu znajdowało się kilka kamer. W każdym pokoju była kamera, która dokumentowała nadużycia, jakich doświadczał Adrian.
Śledztwo w sprawie życia i śmierci Adriana ujawniło, że znosił on straszliwe znęcanie się zarówno z rąk Heather, jak i Michaela, a dokumentacja fotograficzna i wideo tylko to potwierdziła.
Adrian był karany, gdy próbował jeść. Kara za to przewinienie obejmowała zmuszanie Adriana do stania przez kilka godzin z uniesionymi rękami. Znaleziono nagranie wideo, które pokazywało jak pewnego zimnego styczniowego dnia, Adrian stoi na zewnątrz domu. Miał na sobie tylko t-shirt i spodnie od piżamy; chłopiec wyraźnie drżał. Nie mógł się poruszyć, ponieważ był zakuty w kajdany. Istniały również inne filmy, które również pokazywały jego ręce i stopy skute kajdankami, podczas gdy chłopiec był zmuszany do pozostawania na zewnątrz.

Tortury

Inne formy maltretowania polegały na przywiązaniu Adriana do stołu i zawiązywaniu mu oczu. Kiedy Adrianowi pozwalano stać i gdy nie był skuty, Heather i Michael przywiązywali do jego drobnego ciała deski do krojenia, aby uniemożliwić mu siedzenie. W domu znajdowała się prowizoryczna cela. Zdjęcia znalezione na koncie iCloud należącym do Heather ukazywały Adriana z zakrwawionymi i posiniaczonymi ustami oraz spuchniętymi rękami. Chłopiec próbował wygryźć i wydrapać sobie drogę ucieczki ze swojej celi…

Było tam również nagranie, na którym Adrian był bity w twarz miotłą. Miotła ta była niejednokrotnie była używana do bicia chłopca. Na innym nagraniu widać jak Adrian był zmuszany do jedzenia z miski bez użycia rąk. Z zeznań pozostałych dzieci, które były świadkami tego wszystkiego wynika, że Adrian dostał do zjedzenia mus jabłkowy, w którym były robaki i śmieci. Na niektórych zdjęciach widać związanego chłopca, przed którym położono talerz z jedzeniem. Problem polegał na tym, że w jego usta wciśnięto kostkę mydła, przez co nie był z stanie jeść.

Facebook

Adrian był zmuszany do stania w głębokiej po szyję wodzie w brudnym, częściowo zamarzniętym basenie przez całą noc.
Więcej szczegółów na temat znęcania się nad chłopcem znaleziono później na koncie Heather na Facebooku. Pisała tam o użyciu paralizatora w stosunku do pasierba, co było zgodne ze śladami na ciele Adriana widocznymi na niektórych zdjęciach Na Facebooku pisała też o tym, że chce zabić Adriana, a w Boże Narodzenie 2014 roku nawiązała do tego, że chce odegrać odcinek serialu „The Walking Dead”, w którym postać strzela dziecku w tył głowy.

„Umieram”

Nie nazywali go już Adrianem, a zamiast tego odnosili się do niego słowami Ty, a mówiąc o nim mówili On. Jego kostki były powyginane z powodu bicia i krępowania. Stan zdrowia Adriana pogorszył się do tego stopnia, że nie miał siły, by wstać, a nawet oprzeć się o ścianę. Ostatnie dni swojego życia Adrian spędził zamknięty w prowizorycznej kabinie prysznicowej zabitej płytą, gdzie był przywiązany do krzesła i pozostawiony na śmierć. Policja uważa, że pozostawał w tej kabinie jeszcze przez dwa tygodnie po śmierci. Jedno z rodzeństwa Adriana powiedziało policji, że usłyszał Adriana krzyczącego przez otwór wentylacyjny: „Umieram”.

Świnie

Po jego śmierci Heather i Michael kupili świnie i nie karmili ich przez pewien czas. Następnie do klatki świń wrzucili ciało Adriana. To właśnie tam policja odnalazła później fragmenty jego zwłok.
Prokurator powiedział, że śmierć Adriana była wynikiem jednego z najbardziej haniebnych przestępstw, jakie kiedykolwiek widział podczas swojej 27-letniej pracy w zawodzie. Sheryl Lidtke, główny zastępca prokuratora okręgowego, opisała Adriana jako aktywnego i ciekawego chłopca, który był pełen życia, zanim jego ojciec i macocha poddali go fizycznemu, emocjonalnemu i psychicznemu znęcaniu się i zagłodzili go na śmierć.

Oboje przyznali się do morderstwa pierwszego stopnia i zostali skazani na dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego po 25 latach. Heather została dodatkowo skazana na pięć lat i osiem miesięcy więzienia za dwa zarzuty znęcania się nad dziećmi.

Zgłoszenia

Podczas rozprawy Heather powiedziała sądowi, że czuła się zbyt bezradna, aby chronić Adriana przed jej agresywnym mężem: „Nie mogę teraz cofnąć czasu, ale naprawdę, z głębi serca, przykro mi, że nie byłam wystarczająco silna, aby go chronić. Chciałbym go móc zabrać z powrotem.”
Śledztwo w sprawie morderstwa Adriana ujawniło, że nie tylko Heather i Michael zawiedli Adriana w jego krótkim życiu. Michael i Heather przeprowadzali się z dziećmi kilka razy i mieszkali w Missouri i Kansas, gdzie służby socjalne były niejednokrotnie informowane o  nadużyciach w domu Jones. Kiedy Adrian został usunięty z domu swojej biologicznej matki i przekazany Michaelowi, pracownicy opieki z Kansas zostali powiadomieni o problemach już trzy miesiące później. Pojawiły się zarzuty, że Michael miał broń w domu i że Heather bywała pod wpływem narkotyków. Inne raporty zawierały informacje, że Adrian był bity i duszony i dostał tak mocne lanie, że jego pośladki krwawiły.

Zespół stresu pourazowego

Władze Missouri, zostały poinformowane, że Heather handluje w domu narkotykami, że bije dzieci, a Adrian je ze śmietników sąsiadów. Jeszcze bardziej szokującym okazał się fakt, że w lipcu 2013 roku Adrian sam prosił o pomoc informując pracowników socjalnych i policji, że jego ojciec kopnął go w tył głowy tak mocno, że „wyszła mu mała kość”. Adrian powiedział również, że musi robić pompki przez cały dzień. W 2014 roku Adrian spędził kilka miesięcy w ośrodku terapeutycznym, do którego trafił po tym, jak zdiagnozowano u niego zespół stresu pourazowego. Heather i Michael mogli później zabrać Adriana z powrotem pod warunkiem, że będą się stosowali do określonych zasad.

Plan bezpieczeństwa

W grudniu 2011 roku, gdy mieszkali jeszcze w Kansas, Heather usłyszała zarzuty znęcała się nad innym dzieckiem. Ostatecznie stwierdzono jednak, że były one bezpodstawne, mimo iż policjant, który interweniował tego dnia stwierdził, że Adrian miał podbite oko i siniaki na twarzy.
W tym czasie Heather i Michael rozstali się. Michael powiedział wtedy pracownikowi socjalnemu, że Heather bywa często pod wpływem narkotyków. Pracownik socjalny zaangażowany w sprawę uwierzył, że to Heather spowodowała obrażenia u Adriana, więc pozwolono Adrianowi wrócić pod opiekę Michaela. Podpisał wtedy tzw. plan bezpieczeństwa, co oznaczało, że Heather nie mogła mieć żadnego kontaktu z Adrianem. Ale ten układ nie trwał długo i para wkrótce zamieszkała znowu razem.

Nikt nie pomógł

Babcia Adriana ze strony matki, biologiczna matka i jego najstarsza siostra złożyły pozew, twierdząc, że pracownicy służb socjalnych w Kansas i Missouri wiedzieli, że Adrian jest torturowany i mogli zapobiec jego śmierci. W pozwie domagały się 25 milionów dolarów odszkodowania.
W przypadku Adriana jasne jest, że powinien był zostać usunięty z domu ojca i macochy na długo przed swoją śmiercią. Pomimo wielu doniesień i kilku telefonów, które alarmowały o nadużyciach do których dochodziło w domu Jonesów, mimo iż sam powiedział władzom, że był fizycznie maltretowany, nikt nie zrobił niczego by zapobiec tragedii.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

1 komentarz
  1. Agata mówi

    No toć to tylko klnąć i nic wiecej

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.