Let’s travel together.

Zajadał się mięsem swoich ofiar ponieważ „mięso w sklepach było za drogie”

0

Nazywany Kanibalem z Ruhry bądź Ludożercą z Duisburga , terroryzował Niemcy Zachodnie przez ponad 20 lat. Został złapany, kiedy zapchał toaletę ludzkimi wnętrznościami.

 

Trudne dzieciństwo

Joachim Kroll dorastał w biedzie w nazistowskich Niemczech. Urodzony jako syn górnika w Hindenburgu (Zabrze) był ostatnim z ośmiorga dzieci i pierwszym sprawiającym problemy wychowawcze. Moczył się w łóżku, był bardzo słaby w nauce, a dodatkowo znęcał się nad zwierzętami – torturował je, bądź wykorzystywał seksualnie. Zarówno moczenie nocne jak i okrucieństwo wobec zwierząt, są elementami składowymi Triady Macdonalda, które są interpretowane jako sygnał rozwijającej się osobowości antyspołecznej lub patologicznej. To, w połączeniu z niestabilnym wychowaniem, które miało miejsce podczas II wojny światowej, prawdopodobnie przyczyniło się do popełnionych w przyszłości zbrodni.

Przerwana nauka i skrywane fantazje

W pewnym momencie, podczas trwania wojny, ojciec został wzięty jako jeniec przez armię rosyjską, pozostawiając żonę z ośmiorgiem dzieci. Do domu już nie wrócił, a rodzina Kroll cierpiała z powodu skrajnej biedy i głodu. W 1948 r. Piętnastoletni Joachim rzucił szkołę – nadal nie umiejąc czytać i pisać. Wykonane w przyszłości testy, wykazały, że jego IQ było na poziomie 78, co oznacza lekki stopień upośledzenia umysłowego. Osoby z taką wartością IQ z trudnością ukończą szkołę podstawową, ale szkołę specjalną bez problemu.

Po zakończeniu edukacji, Joachim rozpoczął pracę parobka na folwarku u bogatego chłopa. Pomoc przy zabijaniu zwierząt hodowlanych, zrodziła jego mordercze fantazję oraz obudziła popęd płciowy. Joachim próbował odbyć stosunek seksualny z kobieta, ale jak twierdził był zbyt nieśmiały i nerwowy. Swój pierwszy i ostatni NORMALNY seks, nazwał porażką. W 1955 r. Po śmierci matki, 22- letni Joachim postanowił zrealizować swoje skrywane od dawna fantazje i niespełna miesiąc później zamordował swoją pierwszą ofiarę.

This slideshow requires JavaScript.

Kalendarium zbrodni: Początek

8 lutego udał się do wioski Walstedde gdzie spotkał 19-letnią Irmgard Strehl. Atrakcyjna blondynka ubrana na zielono, od razu przykuła jego uwagę. Zaprosił ją na spacer po lesie, gdzie próbował pocałować , ale ona stawiła opór. Zaciągnął ją więc do pobliskiej stodoły gdzie udusił, zgwałcił, a następnie rozciął jej brzuch i masturbował się nad ciałem. Po powrocie do domu wyżył się ponownie. Tym razem na gumowej lalce, którą podczas szczytowania, dusił…Joachim później twierdził, że jego pierwsze morderstwo zaspokoiło żądze zabijania na kolejne cztery lata. Jednak władze uważają, że był odpowiedzialny za kilka morderstw popełnionych pomiędzy 1955 a 1959 r. A szczególnie za morderstwo 12- letniej Eriki Schuletter, która także została uduszona i pośmiertnie zgwałcona.

W 1957 r. Kroll przeprowadził się do położonego nad Zagłębiem Ruhrpott, Duisburga, gdzie znalazł pracę jako sanitariusz. Obszar ten stal się dla niego swoistym terenem łowieckim na następne 20 lat. Kolejnego morderstwa dokonał 16 czerwca 1959 r, a jego ofiarą padła 24- letnia Klara Freida Tesmer. Spotkał ją podczas spaceru w pobliżu mostu Graf- Spee i wziął pod rękę. Zaskoczona kobieta zaczęła krzyczeć, więc uderzył ją w głowę, a następnie udusił. Nagie ciało Klary zostało znalezione następnego dnia przez kilkunastoletnich chłopców. Za jej morderstwo został niesłusznie oskarżony mechanik Heinrich Ott. Mężczyzna powiesił się w więzieniu.

Kalendarium zbrodni: Smak mięsa

Kolejną ofiarą Joachima była 16- letnia Manuela Knodt, która została znaleziona naga, wśród zarośli w miejskim lesie Essen. Uduszona i zgwałcona, z włosami i twarzą pokrytymi nasieniem. W tym przypadku w Joachimie obudził się instynkt, który stał się później jego znakiem rozpoznawczym. Mężczyzna usunął z pośladków i ud Manueli, fragmenty ciała, owinął w chusteczkę, zabrał do domu i ugotował na obiad. Po zjedzeniu dwóch sporych steków, stwierdził, że ludzkie mięso jest o niebo lepsze od zwierzęcego.

3 września 1962 r. 12- letnia Barbara Bruder była właśnie w drodze na plac zabaw, ale nigdy tam nie dotarła, ponieważ poszła na skróty przez las, gdzie czekał Kroll. Udusił, zgwałcił, a następnie jak twierdził zjadł. Mimo, iż przyznał się do morderstwa dziewczynki, nie został o nie oskarżony ponieważ jej ciała nigdy nie odnaleziono…

W wielkanocny poniedziałek 23 kwietnia 1962 r. 13- letnia Petra Giese udała się na jarmark, gdzie została porwana przez Joachima i wywieziona za miasto. Ciało dziewczynki znaleziono następnego dnia w lesie. Została uduszona szalikiem i zgwałcona. Joachim zerwał z niej czerwoną sukienką, a następnie usunął oba pośladki, oraz lewą rękę. Za tą zbrodnię oskarżono 52- letniego Vinzenza Kuehn, który był już dobrze znany policji za obnażanie się przed dziećmi. Został skazany na 12 lat więzienia i leczenie psychiatryczne. Zwolniono go po 6 latach.

4 czerwca 1962 r. 12- letnia Monika Tafel była właśnie w drodze do szkoły, kiedy zauważył ją Joachim. Zaciągnął dziewczynkę w pole żyta i powtórzył swój scenariusz. Tym razem połakomił się o fragmenty ud. Podejrzewano byłego przestępce seksualnego, Waltera Quickera, ale z braku dowodów został wypuszczony z aresztu. Mimo tego przylgnęła do niego łatka mordercy. Zostawiła go żona, sąsiedzi z niego szydzili, a lokalne sklepy odmawiały obsługi. Mężczyzna nie wytrzymał presji i popełnił samobójstwo. 

Kalendarium zbrodni: Mężczyzna

Mimo, iż Kroll dotychczas mordował tylko kobiety i dziewczęta w 1965 r. Jego ofiarą padł 25- letni Herman Schmitz. 22 sierpnia młody mężczyzna i jego narzeczona Marion Veen udali się w odosobnione miejsce aby uprawiać seks. Nie mieli pojęcia, że ich poczynania obserwował Joachim, którego ten wyuzdany widok podniecił na tyle, że postanowił zgwałcić dziewczynę. W tym celu przebił oponę w ich samochodzie, a kiedy Herman wyszedł by sprawdzić co się stało, został dźgnięty nożem prosto w serce. Na szczęście, Marion zachowała trzeźwość umysłu i nie zważając na przebitą oponę, przeskoczyła na siedzenie kierowcy i wcisnęła pedał gazu, próbując przejechać napastnika, po czym zbiegła. Jej ukochany wykrwawił się na śmierć.

Kalendarium zbrodni: Pierwsza, która zdołała przeżyć i eksperymenty

Rok później, 13 września 1966 r. 20- letnia Ursula Rohling wyszła z lodziarni Capri, w której spędzała czas ze swoim chłopakiem Adolfem. Do domu wracała przez park:

Widziałem tę kobietę w parku. Była młoda, miała krótkie włosy. Zagadałem ją, a potem złapałem prawą ręką za szyję i wciągnąłem w krzaki. Tam dusiłem, aż przestała się ruszać. Potem zdjąłem jej spodnie i inne rzeczy i zrobiłem to co miałem zrobić. Kiedy wróciłem do domu nadal czułem silne podniecenie. Tak silnie, że zrobiłem to jeszcze raz z lalką, a następnie wielokrotnie z ręką.

Zwłoki Ursuli znaleziono 2 dni później. Leżała w krzakach naga od pasa w dół z szeroko rozstawionymi nogami. W sprawie morderstwa Ursuli aresztowano jej chłopaka. Mimo, że nie znaleziono żadnych dowodów przemawiających przeciwko niemu, opinia publiczna dokonała samosądu i został wypędzony z miasta. Rok później utopił się w rzece.

22 grudnia 1966 r. Kroll uprowadził 5- letnią Ilone Harke. Dziewczynka została uduszona, zgwałcona a następnie wrzucona do stawu. Podczas procesu Kroll tłumaczył, że chciał zobaczyć jak to jest jak ciało tonie. Kilka miesięcy później w szpony mordercy  wpadła 10- letnia Gabriele Puetman, która została zaatakowana 22 czerwca 1967 r. Kroll zwabił ją na łąkę, gdzie pokazał zdjęcia pornograficzne. Przerażona dziewczynka zaczęła krzyczeć, a Kroll zaczął ja dusić. Nagle dookoła rozległy się syreny; w pobliskiej kopalni nastąpiła zmiana zmiany, a okolica zaroiła się od górników. Kroll uciekł, nie zdając sobie sprawy z tego, że dziewczynka przeżyła. Jej rodzice nie zgłosili incydentu, do momentu aresztowani Krolla.

12 lipca 1969 r. Kroll wybrał się na wycieczkę pociągiem z Duisburga do Essen, a następnie autobusem do Werden gdzie spacerował nad jeziorem. Tam spotkał 61- letnią emerytkę Marie Hettgen. Chcąc spróbować jak to jest uprawiać seks ze starszą kobietą, bez chwili zastanowienia zaatakował. Kobieta została znaleziona następnego dnia, a bezkarny Joachim kontynuował swą chorą pasję, stwierdzając, że jednak woli dzieci.

Wnętrzności w rurach

21 maja 1970 r. W składziku drewna za stacją kolejową znaleziono zwłoki 13- letniej Jutty Rahn, za której morderstwo wsadzono jej sąsiada. Mężczyzna opuścił więzienie po 15 miesiącach odsiadki z powodu braku dowodów. Sześć lat później 8 maja 1976 r. Została zamordowana 10- letnia Karin Toepfer. Kroll nie został oskarżony o jej morderstwo z powodu braku przekonujących dowodów.

Szał kanibalistycznej zbrodni Joachima Krolla dobiegł końca 3 lipca 1976 r. Tego dnia Kroll porwał z parku czteroletnią Marion Kettner. Niedługo później sąsiad zapytał go czy wie co blokuje rury we wspólnej toalecie budynku. Kiedy Kroll odpowiedział „wnętrzności”, sąsiad zaśmiał się, ale tknięty złymi przeczuciami zawiadomił policję. W mieszkaniu Joachima znaleziono rozczłonkowane ciało czterolatki. Części zwłok były w lodówce, ręka gotowała się na kuchence, a jelita, wątroba, płuca, nerki i serce, zatykały toaletę.

Kroll został natychmiast aresztowany. Przyznał się do zamordowania dziewczynki i podał policji szczegóły 13 innych morderstw. Przyznał się także do aktu kanibalizmu. W więzieniu Kroll chętnie współpracował z policją, przekonany, że zostanie poddany operacji, która wyleczy jego zabójcze pragnienia i zostanie uwolniony. Po kilku latach w więzieniu został oskarżony o osiem morderstw i jedno usiłowanie zabójstwa. Proces trwał 151 dni. W kwietniu 1982 r. Został skazany na dożywocie. Zmarł w 1991 r. W wieku 58 lat na zawal serca. Uważa się, że zamordował kilkadziesiąt kobiet i dzieci.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.