Let’s travel together.

Zaginięcie i prawdopodobne morderstwo brytyjskiej agentki nieruchomości.

0

28 lipca 1986 roku 25 letnia, brytyjska agentka nieruchomości zaginęła w Fulham w południowym Londynie. Tego dnia Suzy Lamplugh była w pracy. Po lunchu, jak wynika z jej notatek, udała się na spotkanie z potencjalnym klientem, zainteresowanym nieruchomością o wartości 130 000 funtów. W swoim dzienniku, kobieta zanotowała istotne szczegóły spotkania:

„37 Shorrolds road o/s 12:45, Mrs. Kipper”. ( skrót o/s to prawdopodobnie outside- na zewnątrz, czyli poza terenem nieruchomości)

Suzy w umówione miejsce, czyli 6 minut drogi od agencji nieruchomości, udała się swoim białym, służbowym Fordem Fiestą o numerze rejestracyjnym  B396GAN. Gdy 25-latka nie wróciła do biura, skontaktowano się z jej rodziną, która od razu zaalarmowała policję, zgłaszając zaginięcie córki. Poszukiwania prowadzone przez służby były bardzo dokładne. Funkcjonariusze wykorzystali psy tropiące i przeszukali całą drogę prowadzącą do  Sharrolds, oraz okolicę- w tym cmentarz. Przeszukano także mieszkanie zaginionej, w którym nie natrafiono na nic szczególnego. Żadnych śladów walki, ani żadnych dowodów, że planowała dobrowolne odejście. Szef biura agencji nieruchomości sprawdził nazwisko- Kipper. Okazało się, że nie zostało ono wprowadzone do systemu agencji, więc jedyne na czym można było polegać to prywatna notatka kobiety.

Pierwszym niepokojącym sygnałem w tej sprawie było odnalezienie samochodu zaginionej. Tego wieczoru 28 lipca o godzinie 22.00 zlokalizowano biały Ford, zaparkowany na drodze Stevenage (półtorej kilometra od miejsca docelowego Suzy). Wszystko wskazywało na to, że ktoś zaparkował auto w pośpiechu, blokując część garaży mieszkańców. Drzwi były otwarte, brakowało kluczyków, ale torebka Suzy znajdowała się wewnątrz pojazdu.

Kiedy informację o zaginięciu Suzy Lamplugh podano do opinii publicznej, na policję zaczęli zgłaszać się świadkowie, którzy dnia 28 lipca 1986 roku, widzieli kobietę około godziny 13;00 w pobliżu nieruchomości wystawionej na sprzedaż. Z zeznań tych osób wynika, iż kłóciła się ona z mężczyzną. Pomimo ogromnej nagonki medialnej, setek rozmów z potencjalnymi świadkami nie udało się odnaleźć Suzy. Ani żywej, ani martwej.

Pan Kipper

Artysta- rysownik, na podstawie opisu podanego przez świadków, wykonał szkic mężczyzny, którego widziano z Suzy. Według niektórych „Pan Kipper” ze szkicu, jest łudząco podobny do późniejszego podejrzanego w sprawie- Johna Cannana, którego zwolniono z więzienia na kilka dni przed zaginięciem kobiety. Mężczyzna odsiadywał wyrok za gwałt i zabójstwo. Co istotne, współwięźniowie zwracali się do niego Kipper. Niestety, podejrzany, miał porządne alibi. W żaden sposób nie udało się go powiązać z zaginięciem Suzy, nawet mimo dość ważnego faktu. Otóż kilka lat później, samochód którym poruszał się mężczyzna, został poddany kontroli drogowej. Miał fałszywą tablicę rejestracyjną:

SLP 386 – czyżby Suzy Lamplugh, (trzecia ofiara) 86 (1986 rok morderstwa)?

Kolejnym podejrzanym, był Steve Wright znany pod pseudonimem „Dusiciel Suffolk”. Mężczyzna był odpowiedzialny za zabójstwa pięciu prostytutek. Czemu powiązano go ze sprawą Suzy? Kobieta zanim podjęła pracę w agencji nieruchomości, była zatrudniona w 1982 roku na stanowisku kosmetyczki na statku wycieczkowym Królowej Elżbiety II. W tym samym czasie Steve pracował na tym statku jako Steward. W 2008 roku śledczy badali czy Steve mógł być związany ze zniknięciem Suzy. Jednak nie znaleziono żadnych dowodów.

Mimo iż nie odnaleziono Suzy Lamplugh , została ona uznana oficjalnie za zmarłą w 1994 roku.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.