Let’s travel together.

Zaginięcie Courtney Holden: tragiczna historia współczesnego Kopciuszka.

3

Courtney Corrine Holden urodziła się 28 lutego 1992 roku i już jako mała dziewczynka z jakiegoś powodu trafiła do systemu opieki zastępczej. Ostatecznie została adoptowana przez kobietę imieniem Judy Holden i wraz nią, jej synem Joshuą i kilkoma innymi adopcyjnymi dziećmi zamieszkała w Spokane w stanie Waszyngton. W 2011 roku na świat przyszedł syn Courtney, ale dziewczyna nie była w związku z ojcem swojego dziecka i wraz synem nadal mieszkała w domu Judy.

Kopciuszek

Mieszkanie w domu adopcyjnym było dla dziewczyny prawdziwym piekłem. Ludzie odwiedzający dom Holdenów często słyszeli, jak zarówno Judy i Joshua szydzą z Courtney i nazywają ją Kopciuszkiem. Podobnie jak ta bajkowa postać, Courtney była niewolnicą zmuszaną do wykonywania wszelkich obowiązków domowych. Courtney zwierzyła się kiedyś sąsiadowi, że nie wolno jej mieć telefonu komórkowego, konta na Facebooku, rozmawiać z nikim spoza rodziny, prowadzić samochodu ani wychodzić z domu bez zgody Joshuy. Kilkoro sąsiadów widziało siniaki na twarzy i rękach Courtney, a zapytana o ich pochodzenie stwierdziła: „Joshua mnie bije”. Ostatecznie odebrano jej nawet „przywilej” możliwości rozmawiania z sąsiadami. Sąsiedzi widywali ją na zewnątrz jedynie wieczorami, ponieważ za dnia nie wolno jej było opuszczać domu.

Paranoik

Jeśli chodzi o samego Joshuę, to rodzina i przyjaciele opisują go jako paranoika, człowieka gwałtownego i nieprzewidywalnego. Kiedyś przechwalał się publicznie, że dla niego zabicie kogoś to nic trudnego, podobnie jak skuteczne pozbycie się ciała. U mężczyzny zdiagnozowano schizofrenię i miał długą historię konfliktów z prawem. W 2005 roku został oskarżony o gwałt, ale zarzuty wobec niego zostały ostatecznie wycofane z powodu braku dowodów, a ofiara nie chciała już współpracować z policją. Mężczyzna jest również podejrzany o inny gwałt w 2003 roku. Joshua był już wcześniej aresztowany za bezprawne uwięzienie, przemoc domową i skazany za włamanie. Joshua na jakiś czas wyprowadził się z rodzinnego domu, ale wrócił do niego w 2014 roku. Po powrocie zainstalował w domu kamery, aby kontrolować Courtney.

Relacje panujące w domu Holdenów określa się jako dziwne. Oczekiwano bowiem, że dziecko Courtney będzie nazywało Judy „mamą”, a Joshuę „tatą”. To właśnie syn Judy sprawował w domu pełną kontrolę.

„Wracaj do domu!”

Ostatni raz 26-letnia Courtney była widziana w sierpniu 2018 roku (w niektórych źródłach mowa o kwietniu). Pewnego dnia, jeden z sąsiadów zauważył ją oddalającą się od swojego domu z dużą torbą podróżną. Słychać też było krzyk wściekłej Judy: „Wracaj do domu!” na co Courtney miała odpowiedzieć: „Nie zostanę tu ani chwili dłużej!” Nagle z domu wybiegł Joshua, który dogonił Courtney i siłą zmusił ją do powrotu do środka. Od tamtej chwili nikt jej nie widział, ani z nikim się nie skontaktowała. Co ciekawe, jej zasiłek socjalny był regularnie wypłacany z jej konta bankowego, a bony żywnościowe regularnie wykorzystywane.

Zaginięcie

W październiku 2019 r. ojciec syna Courtney złożył na policję zawiadomienie o zaginięciu Courtney, argumentując, że nie widział ani nie słyszał jej od ponad 2 lat. 24 października 2019 roku, policja uzbrojona w nakaz przeszukania udała się do domu Holdenów i ku ich zaskoczeniu okazało się, że Courtney rzeczywiście w nim nie ma, a Joshua, ani Judy nie chcą współpracować. Judy pozwoliła detektywom zajrzeć do pokoju Courtney, ale po chwili poprosiła ich o opuszczenie jej posiadłości. Na miejsce sprowadzono psy do poszukiwania zwłok, jednak nie przyniosło to żadnego efektu. Bliscy Courtney powiedzieli, że kobieta dobrowolnie nie opuściłaby swojego syna na tak długi czas.

Bez śladu

W tym samym dniu, w którym złożono raport o zaginięciu, Judy i Joshua wypłacili 600 dolarów z konta bankowego Courtney. Później tego samego dnia, pod numer Crime Tip Line zadzwoniła pewna kobieta, która podając się za Courtney oświadczyła, że jest bezpieczna i nie chce aby jej szukano. Policja szybko ustaliła, że w rzeczywistości osobą dzwoniącą była jedna z przybranych sióstr Courtney.

Joshua i Judy opowiadali wiele sprzecznych historii dotyczących nieobecności Courtney. Jednego dnia twierdzili, że kobieta uciekła z kierowcą ciężarówki; innego, że uciekła ze swoim narzeczonym, którego oni nie znali.

Podejrzani

Pod koniec października 2019 roku Joshua i Judy Holden opuścili Spokane. Detektywi wytropili ich w Teksasie, w domu jednej z córek Judy. Śledczy wpadli na ich trop dzięki nielegalnym wypłatom pieniędzy z zasiłków z konta Courtney Holden. Para została wówczas oskarżona o kradzież tożsamości, aresztowana i osadzona w jednym z więzień w Teksasie. Chociaż nie zostali oskarżeni o udział w zniknięciu Courtney, do tej pory pozostają głównymi podejrzanymi w tej sprawie. Zarówno Jody jak i Joshua nie przyznają się, aby mieli cokolwiek wspólnego z zaginięciem Courtney, ale policja jest niemal pewna, że w tej sprawie mają do czynienia z zabójstwem.

Courtney w chwili zaginięcia miała 26 lat, 5’5″ wzrostu i ważyła 160 funtów. Każdy, kto posiada informacje dotyczące jej zaginięcia, może skontaktować się z Departamentem Policji w Spokane pod numerem 509-755-2489.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

3 Komentarze
 1. Anna mówi

  Miala 11 lat jak urodzila dziecko?

  1. Dorota Biel mówi

   A jak Pani to policzyła? Skoro urodziła się w 1992 r. A jej dziecko w 2011 r?

 2. Aleksandra mówi

  Tylu świadków patologii, wliczając tych, z którymi ta dziewczyna rozmawiała na ulicy (sąsiedzi) i nikt nigdzie tego nie zgłosił? Nawet widząc jej siniaki i słysząc wyznania o biciu jej? Ci świadkowie są tak samo winni jak ta przybrana rodzina. Jeśli możliwe jest ustalenie, z kim ona rozmawiała, to tych ludzi powinno się pociągnąć do odpowiedzialności za totalną bierność w obliczu zagrożenia czyjegoś zdrowia czy życia. Wiesz, że gdzieś pod twoim nosem jest patologia? Zgłaszasz to w podskokach, nie ma usprawiedliwienia dla takiego niechlujstwa i bierności.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.