Let’s travel together.

Zaginięcie ciężarnej 12-latki. Co się stało z Celiną?

0
Celina Mays urodziła się 28 maja 1984 roku w Willingboro, New Jersey. Jej rodzicami byli CJ Mays i Lynn Vitale. Kiedy para się poznała, CJ był muzykiem, a Lynn tancerką egzotyczną.

Oboje mieli problemy z alkoholem i narkotykami. Ich związek był bardzo burzliwy i para postanowiła się rozstać. Rodzice stoczyli bitwę o opiekę nad Celiną i ostatecznie opiekę przyznano matce.

Nowe życie

Po rozstaniu, CJ wprowadził się do domu rodzinnego i rozpoczął pracę jako księgowy dla Gospel Of Christ Ministries, zielonoświątkowego zgromadzenia w Mount Holly, gdzie jego siostra, Cerita Smith była pastorem. CJ stał się radykalnym chrześcijaninem, co spowodowało, że Lynn nie pozwoliła mu spotykać Celiny.

Mimo że Lynn zmagała się z problemami związanymi z nadużywaniem substancji odurzających, udawało jej się dbać o dom i znaleźć pracę jako opiekunka w szkole. Celina dobrze radziła sobie w szkole i miała wielu przyjaciół. Niestety jej matka, Lynn zmarła w 1994 roku na tętniaka mózgu.

Zmiany

Krewni Lynn walczyli o opiekę nad Celiną, jednak sędzia przyznał ojcu pełną opiekę nad dziewczynką. Po zamieszkaniu z ojcem, jego nową żoną i krewnymi, Celina została zmuszona do opuszczenia szkoły i swoich przyjaciół. CJ uczył ją w domu, silnie koncentrując się na naukach religijnych i drastycznie ograniczył jej życie społeczne.

Tuż przed dwunastymi urodzinami, Celina odkryła, że jest w ciąży. Według tych, którzy ją otaczali, wydawała się podekscytowana, że zostanie matką. Bardzo troszczyła się o zdrowie swojego płodu, zadawała wiele pytań, brała witaminy prenatalne i regularnie chodziła do lekarza.

Mimo, że nigdy nie ujawniła tożsamości ojca, istniały różne teorie:

  • Jeden z kuzynów Celiny, mieszkał z 21-letnim Seanem Smithem, który miał siedmioro dzieci z różnymi kobietami. W 1998 roku został oskarżony o napaść na tle seksualnym na dwóch nastolatków, którzy uczęszczali do rodzinnego Zboru. Przesłuchiwany mężczyzna, zaprzecza jednak, by kiedykolwiek doszło do kontaktu seksualnego między nim i Celiną.
  • Jeden z krewnych uważał, że ojcem był ktoś, kogo Celina spotkała na lodowisku.
  • Lekarz Celiny twierdzi, że dziewczyna wspominała, iż ojciec jej dziecka miał 16 lat i nie był członkiem kościoła.
  • Niektórzy sugerują się, że to CJ ją zgwałcił i jej ciąża jest wynikiem gwałtu. Mimo to, CJ twierdził, że nie wie, kim jest ojciec dziecka.

13 grudnia 1996 roku Celina udała się na wizytę do lekarza. Zbliżał się kolejny termin wizyty – 29 grudnia. Wydawało się, że Celina jest szczęśliwa, a lekarz powiedział jej, że z nią i dzieckiem wszystko jest w porządku.

15 grudnia, dziewczyna spędziła wieczór ze swoją rodziną w kościele, a następnie poszli do domu na kolację. Kiedy Celina skończyła posiłek, podziękowała kuzynce za przygotowanie posiłku i o 23 poszła się położyć.

Następnego dnia rano, CJ poszedł obudzić swoją córkę. Jednak Celiny nie było w jej pokoju. Pod jej kołdrą, ojciec znalazł jedynie poduszki, które miały imitować kształt ciała. Wszystkie jej rzeczy pozostały w pokoju. Dziewczyny już więcej nie widziano.

This slideshow requires JavaScript.

Teorie

Biorąc pod uwagę wiek Celiny i jej stan, jak również dziwne okoliczności zaginięcia, powstało kilka teorii na temat tego, co się stało z Celiną.

Morderstwo:

Ze względu na wiek Celiny, ojciec dziecka zostałby oskarżony o gwałt, gdyby go zidentyfikowano. Zasugerowano, że kimkolwiek był ojciec dziecka, zabił Celinę, ponieważ zbliżał się termin porodu. Może wymknęła się z domu, żeby się z nim spotkać. Niewykluczone, że sprawcą była osoba, która mieszkała z dziewczyną.

Nieudana aborcja:

Być może Celina, z własnej woli bądź przymusu, dokonała aborcji. Najprawdopodobniej nie zrobiłby tego profesjonalista, więc istnieje możliwość, że dziewczynka zmarła z powodu komplikacji w wyniku źle przeprowadzonego zabiegu.

Lekarz prowadzący ciążę Celiny, stwierdził, że nigdy nie pytała o możliwość usunięcia ciąży i utrzymywał, że wydawała się być bardzo podekscytowana faktem, że zostanie matką.

Ucieczka:

CJ i jego siostra Cerita uważają, że Celina zaplanowała jej zniknięcie.

Pod koniec lat 90-tych, byli członkowie Gospel Of Christ Ministries, oskarżyli organizację o pranie mózgu swoich członków. Niektórzy uważają, że była członkini pomogła Celinie uciec z kościoła oraz od fanatycznej rodziny.

Sugeruje się również, że mogła uciec z ojcem swojego dziecka. A według niektórych krewnych CJ-a, Celina prawdopodobnie przebywa teraz z rodziną matki.

Przedwczesny poród:

Ze względu na wiek Celiny teoretyzowano, że być może urodziła przedwcześnie. Akcja porodowa mogła się rozpocząć w noc zniknięcia, wtedy ona i dziecko zmarli z powodu komplikacji. Nie ma jednak żadnych dowodów na to, że rodzina pozbyła się ich ciał.

Nierozwiązana zagadka

Odnotowano kilka przypadków obserwacji Celiny, jednak żaden z nich nigdy nie został potwierdzony. Lynn miała wykupioną polisę ubezpieczeniową na życie o wartości 50 tys. dolarów, którą Celina miała odziedziczyć, gdy skończy 18 lat – do tej pory, nikt się o nią nie upomniał.

Według władz, CJ, jego krewni i kościół nie wykazywali chęci pomocy w śledztwie dotyczącym zniknięcia Celiny. CJ zmarł w kwietniu 2019 roku.

Celina Mays jest nadal osobą zaginioną i jeśli żyje, ma 36 lat, a jej dziecko 23.

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.