Let’s travel together.

Zaginięcie Cathy Moulton

0

Cathy Moulton urodziła się 28 czerwca 1955 roku w rodzinie Claire i Lyman Moulton. Najstarsza z trójki rodzeństwa, ona i jej rodzina mieszkali w dzielnicy Woodford’s Corner w Portland w stanie Maine. Cathy była opisywana jako cicha, życzliwa i kochająca. Była znana z kontemplacji i łatwego zaufania innym, choć miała niewielu bliskich przyjaciół. Często pomagała w swoim sąsiedztwie, opiekując się osobami starszymi. Jej hobby polegało na tworzeniu własnych ubrań i pisaniu wierszy. Często można ją było także spotkać w lokalnym klubie gdzie uczęszczała na zajęcia taneczne. Była bardzo dobrą uczennicą, a szkoła znajdowała się przy jej domu. Latem 1971 roku Lyman wziął urlop i zabrał rodzinę w 81- dniową podróż po Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Cathy po raz pierwszy tak długo podróżowała i była bardzo zadowolona. Gdy w tym czasie obchodziła urodziny, jej rodzice kupili jej wielokolorową, dwustronną skórzaną torbę podczas pobytu w Meksyku. To właśnie z tą torebką widziano ją po raz ostatni.

Wieczorem 24 września 1971 roku Cathy planowała wziąć udział w zajęciach tanecznych. Potrzebowała nowej pary rajstop i poprosiła mamę o pieniądze, a ta z kolei poprosiła ją o zakup dwóch tubek pasty do zębów. Około 17:30 po zakupach zatrzymała się w sklepie muzycznym, aby odwiedzić swoją przyjaciółkę Carol Starbird. Po krótkiej pogawędce powiedziała Carol, że idzie do domu, aby wziąć prysznic, i że zobaczą się na tańcach. Ostatnim razem, gdy Carol lub ktokolwiek inny widział szesnastolatkę, szła w stronę domu oddalonego o półtorej mili. Kiedy nie wróciła na kolację jej rodzice byli zaskoczeni. Ich córki zawsze dzwoniły do domu gdy miały zamiar opuścić wspólny posiłek. Zmartwiona Claire zadzwoniła na policję, aby zgłosić zaginięcie córki. Powiedziano jej jednak, że będzie musiała poczekać 72 godziny, zanim będzie można złożyć raport. Jednak dzięki uporowi rodziców, policjant przyjął zgłoszenie jeszcze tej nocy. Policja początkowo uznała, że ​​Cathy uciekła. Według Claire, chłopak z sąsiedztwa powiedział jej, że jego starszy przyjaciel podwiózł Cathy w dzień jej zniknięcia. Zgłosiła się także kobieta, która widziała zaginioną na stacji benzynowej w towarzystwie dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich odprowadził ją do łazienki, stanął na straży, a potem odprowadził ją do samochodu. 

Policja sprawdziła tą historię i od tamtej pory potwierdziła, że Cathy prawdopodobnie dobrowolnie wsiadła do samochodu z przyjacielem Lesterem Everettem podróżując skradzionym niebieskim Cadillacem z 1963 roku. Doniesiono o obserwacjach Cathy, Everetta i innego mężczyzny w odległym hrabstwie Aroostook w północnej Maine, 300 mil od Portland, kilka tygodni po zniknięciu Cathy. Według świadków dziewczyna podobno powtarzała, że chce wrócić do domu.
Obserwacje nie zostały jednak potwierdzone, a Everett powiedział, że nie ma pojęcia gdzie jest Cathy. Później okazało się, że odnaleziono inną zaginioną dziewczynę, która była bardzo podobna do Cathy, więc możliwe jest także, że to ją widywali świadkowie. Według kolegów z klasy zaginionej nastolatki, mogła się ona udać do Bostonu. Po tym jak inna dziewczyna w klasie opowiadała jak dobrze bawiła się podczas wizyty w tym mieście, Cathy była szczególnie zainteresowana. Nie znaleziono jednak żadnych dowodów wskazujących na śledztwo w tym kierunku. 

Przez cały czas trwania sprawy otrzymano wiele wskazówek, ale żadna z nich nie doprowadziła do jej rozwiązania. Jedna pochodziła od miejscowego mężczyzny, który powiedział, że podwoził chłopca i dziewczynę, która miała nietypową torebkę. Sprawa Cathy została ponownie otwarta przez śledczych w latach 80, ale nie odkryto żadnych dowodów, które mogłyby pomóc w prowadzeniu dochodzenia. W 1983 roku  myśliwy natknął się na ludzki szkielet otoczony damskimi ubraniami, ale nie był wstanie powtórzyć swoich kroków, a szkieletu mimo dużych i wielokrotnie wznawianych poszukiwań nie odnaleziono.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.