Let’s travel together.

Zaginęły w drodze na przystanek – co spotkało Mirandę i Ashley?

0

W sierpniu 1997 r. Ward Weaver rozpoczął romans z kobietą, którą poznał w pracy. Para przeprowadziła się do wynajętego domu przy South Beavercreek Road w Oregon City . 12-letnia wówczas córka Weavera, Mallori, zaprzyjaźniła się z Ashley Marie Pond i Mirandą Diane Gaddis. Trzy dziewczynki były uczennicami gimnazjum Gardiner a także członkami tej samej klasy tanecznej.

W 2002 roku, w tajemniczych okolicznościach znikają dwie z nich, Ashley i Miranda.

Ashley

Ashley Marie Pond była nastolatką z rozbitej rodziny. Lubiła spędzać czas w domu szkolnej przyjaciółki w Oregon City w stanie Oregon. Relacje Ashley z rodziną przyjaciółki były tak bliskie, że wyjeździła razem z nimi na wakacje. Ojcem przyjaciółki, Mallori był Ward Weaver.

Ashley zniknęła po wyjściu z domu na szkolny autobus.

Dzieciństwo

Ashley urodziła się 1 marca 1989 r. Jej matka Lori Davis miała wtedy zaledwie 16 lat. Przez pierwszych kilka lat życia, Ashley mieszkała z matką i jej narzeczonym Davidem Pondem. W końcu oboje pobrali się i Ashley postrzegała Davida jako swojego ojca.

Ashley została opisana jako dobrze wychowane, grzeczne dziecko, które lubiło się bawić i uwielbiało przytulać. Wydawało się, że wiedzie dość zwykłe, szczęśliwe życie. Ale kiedy Ashley miała 9 lub 10 lat, jej matka rozwiodła się z Davidem Pondem, a świat Ashley zmienił się na zawsze.

Ojciec biologiczny

Podczas rozwodu matka walczyła o zasiłek rodzinny i przeprowadzono test na ojcostwo, aby ustalić, czy David Pond był biologicznym ojcem Ashleya. Ku rozczarowaniu Ashley test wykazał, że nie był. Jej biologicznym ojcem był mężczyzna o imieniu Wesley Roettger.

Ashley z czasem zaczęła spędzać u Roettgera weekendy. W tym czasie przyjaciele i rodzina dziewczyny zauważyli, że staje się ponura i konfliktowa. Zaczęła unikać odwiedzin u ojca, w końcu mówiąc matce, że Roettger ją molestuje seksualnie.

W styczniu 2001 r. Roettger został oskarżony o 40 przypadków gwałtu i wykorzystywania seksualnego Ashley, ale osiem miesięcy później większość z zarzutów została oddalona. Nie przyznał się do żadnego zarzutu i został zwolniony z więzienia.

Weard

W kolejnych miesiącach policja była wezwana do mieszkania Lori Pond z różnych powodów, w tym z zarzutu, że Pond była pijana i zaniedbywała dziecko. W kwietniu 2001 r. Ashley spędzała dużo czasu w domu przyjaciółki o imieniu Mallori, córki Warda Weavera. Wczesną wiosną Linda Virden, nauczycielka czytania Ashley, zgłosiła dyrektorowi szkoły podstawowej Gaffney, Lane Chrisowi Millsowi, że widziała, jak Weaver całuje Ashley w usta.

Według Portland Tribune, Ashley spędziła większość pierwszej połowy 2001 roku z rodziną Weaver.  Pojechała nawet z  Weaverem, jego dziewczyną i Mallori tego lata na dwutygodniowe wakacje w Kalifornii. Wezwania policji w sprawie problemów w domu Pond były kontynuowane przez kilka następnych miesięcy.

Molestowanie

Na początku sierpnia Ashley zwierzyła się Lindzie Virden, że Weaver ją molestuje i zagroził zeznaniem przeciwko niej w procesie jej ojca o gwałt. W kwietniu oskarżyła dwóch innych mężczyzn o molestowanie, ale wycofała zeznania i nie kontynuowała oskarżeń.

Po wysunięciu oskarżeń przestała chodzić do domu Weavera i poczuła się wykluczona przez Weavera, córkę Weavera i przyjaciół jego córki. Z powodu zaniedbań urzędników hrabstwa w związku z oskarżeniem, Weaver nie był w tym czasie badany ani oskarżany o seksualne wykorzystywanie Ashley.

Następnej jesieni, życie Ashleya uspokoiło się. Jej oceny się poprawiały i mniej walczyła z matką.

Jednak gdy zbliżały się Święta Bożego Narodzenia, wydawało się, że Ashley i Weaver´owie częściowo odnowili przyjaźń.

Zaginięcie

Według Portland Tribune, 9 stycznia 2002 roku,  Ashley pożegnała się matką się około 8:15 rano i jak zawsze wyruszyła, by złapać autobus szkolny na przystanku w pobliżu domu Weavera. Co stało się z Ashley później? Wiadomo tylko, że w pewnym momencie przed śmiercią 12-latka spożyła aż pięć kieliszków whisky.

 Według syna Weavera, Francisa Weavera, jego ojciec wyznał mu, że zabił Ashley, ale szczegóły jego zeznań zmieniały się od czasu do czasu.

Miranda Gaddis

Miranda urodziła się 18 listopada 1988 r. w Oregon City. Uczęszczała do gimnazjum Gardner i marzyła, aby pewnego dnia zostać modelką. Miranda należała do zespołu tanecznego i była opisywana przez przyjaciół jako towarzyska, zabawna i bardzo kochająca.

W 1995 r. biologiczny ojciec Mirandy został uznany za winnego znęcania się nad rodziną i skazany na więzienie. Późniejszy chłopak jej matki wykorzystał Mirandę, za co został został skazany i osadzony w więzieniu. Dziewczynka spędziła krótki czas w rodzinie zastępczej ze względu na problemy w domu. Mimo kłopotów Miranda wydawała się zrównoważona . Miała rodzeństwo, starszą siostrę Maryssę, młodszą siostrę Miriah i młodszego brata Jasona, których bardzo kochała.

Nic dziwnego, że Ashley Hope i Miranda Gaddis byli przyjaciółkami. Były w tej samej drużynie tanecznej, tej samej szkole, mieszkały w tym samym budynku, a nawet były do siebie podobne. Miały również podobną przeszłość pod względem  wykorzystywania seksualnego jako małe dzieci.

Przyjaciółki

Osiedle na którym mieszkały Ashley i Miranda, zostało zbudowane pod koniec lat 90. Zapewniało niedrogie zakwaterowanie dla samotnych matek i rodzin pracujących o niższych dochodach, a także dla osób chorych psychicznie. Rodziny przychodziły i odchodziły, a dzieci szybko zaprzyjaźniały się z nowymi mieszkańcami, którzy się wprowadzili. Niedaleko tego osiedla Ward Weaver i jego rodzina postanowili wynająć dom.

Weaver mieli młodą córkę w wieku zbliżonym do wieku Ashleya i Mirandy i wkrótce potem cała trójka została przyjaciółmi. Ashley i Miranda spędzały czas w domu nowej przyjaciółki, czasami u niej nocując. Miranda, w przeciwieństwie do Ashley, nie przebywała w domu Weavera tak często. Miała inne zainteresowania i przyjaciół, którzy zajmowali ją innymi rzeczami.

9 stycznia 2002 r. Ashley zniknęła w drodze do szkoły. Policja przeprowadziła wywiad z Mirandą i innymi przyjaciółmi Ashley’s. W miarę analizowania informacji, władze zaczęły podejrzewać, że Ward Weaver był zamieszany w jej zniknięcie, ale nie dokonano wtedy aresztowania. Miranda była bardzo zaangażowana w śledztwo jej przyjaciółki, przekazała policji wszystko co opowiedziała jej Ashley .

Miranda znała kłopoty, jakich doświadczyła Ashley podczas jej częstych pobytów w domu Weavera. Ashley zwierzyła się jej, że Ward Weaver był brutalny i zgwałcił ją podczas wakacji w Kalifornii. Miranda ostrzegła przyjaciół, aby trzymali się z dala od domu Weavera, ponieważ uważała, że ​​Ward jest niebezpieczny. Niektórzy twierdzą, że Weaver obwiniał Mirandę za to, że jego córka doznała ostracyzmu w szkole i w okolicy, w której mieszkali.

Kolejne zaginięcie

Minęły dwa miesiące i nadal nie znaleziono Ashley Pond. Życie Mirandy powoli zaczęło wracać do normy. 8 marca 2002 roku, dzień zaczął się jak większość dni szkolnych w domu Mirandy. Jej matka, Michelle, wyszła około 7:30 do pracy. Zakłada się, że Miranda wyszła na przystanek autobusowy o zwykłej porze, około 8 rano. Szła tą samą ścieżką, którą Ashley przemierzała w dniu zaginięcia – tuż przy drzwiach domu Weavera.

Około 13:20 Michelle Gaddis odebrała telefon od swojej najstarszej córki, i dowiedziała się, że Mirandy nie było w szkole i że żaden z jej przyjaciół nie widział jej przez cały dzień. Szkoła potwierdziła, że była nieobecna na wszystkich zajęciach. Michelle natychmiast udała się na policję, aby zgłosić zaginięcie jej córki. Jako, że sprawy zaginięcia Ashley i Mirandy prawdopodobnie się łączyły, do sprawy włączyło się FBI. Policja i FBI rozpoczęły poszukiwania i dochodzenie w nadziei na zlokalizowanie Mirandy Gaddis.

Mieszkańcy Oregon City obawiali się, że porywacz dzieci planował już, kto będzie jego następną ofiarą. Matki zaginionych dziewcząt były przekonane, że osoba odpowiedzialna za te zniknięcia zna obie dziewczyny. Policja również skoncentrowała się na tej teorii i wróciła do przesłuchania wielu tych samych osób, z którymi rozmawiała zaledwie dwa miesiące wcześniej, kiedy zniknęła Ashley. Niektóre informacje, które otrzymali, wskazywały na Warda Weavera, tak jak w przypadku Ashley Pond, ale nadal nie dokonano aresztowania.

This slideshow requires JavaScript.

Przełom w sprawie

Krzyk dziewczyny syna Warda Weavera, doprowadził do rozwiązania sprawy zaginięcia Ashley Pond i Mirandy Gaddis. Kobieta, na wpół naga, wybiegła z domu Weavera, krzycząc, że Ward Weaver próbował ją zgwałcić. Syn Weavera zeznał policji, że jego ojciec przyznał, że zabił Ashley Pond. Te oskarżenia pozwoliły policji na przeszukanie nieruchomości Ward Weavera.

W weekend 24–25 sierpnia znaleziono ciała Ashley Pond i Mirandy Gaddis na terenie nieruchomości wynajmowanej przez Ward Weavera. Ciało Ashley znaleziono w beczce, w dziurze, pod betonową płytą, która została wylana wkrótce po tym, jak zginęła. Szczątki Mirandy znaleziono w szopie na tej samej posesji. Sekcja zwłok potwierdziła tożsamość obu dziewcząt.

Weaver aresztowany

W dniu 4 października 2002 r. Ward Weaver został oskarżony o zabójstwo Ashley Pond (12 lat) i Miranda Gaddis (13 lat), a także inne zarzuty, w tym nadużycia seksualne, próby gwałtu, bezczeszczenie zwłok. Do żadnego ze stawianych mu zarzutów się nie przyznał.

W dniu 22 września 2004 r. Ward Weaver przyznał się do zabicia dwóch przyjaciółek swojej córki, a następnie ukrycie ich ciał na swojej posesji. Otrzymał dwa dożywotnie wyroki dożywocia bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie warunkowe.

Informacje dodatkowe

4 marca 2007 r. gdy Weaver szedł do fryzjera w zakładzie karnym Snake River, fryzjer – inny więzień – wyciągnął prowizoryczny nóż i zaatakował go, powodując obrażenia szyi i ramion.

W 2009 r. młodsza siostra Mirandy Gaddis, Miriah, dwukrotnie odwiedzała Weavera w więzieniu: „Musiałam wiedzieć, co się wydarzyło. To był jedyny sposób, w jaki mogłam zamknąć ten rozdział” – powiedziała reporterom. Podczas wizyt Weaver przyznał się do zamordowania Pond i Gaddis „gołymi rękami” i powiedział Miriah, że planował ją zamordować w następnej kolejności.

17 lutego 2014 r. syn Weavera, Francis, został aresztowany i oskarżony o morderstwo. On i trzej inni rzekomo okradli i zabili handlarza narkotyków w Canby w stanie Oregon dzień wcześniej. Poprzez testy DNA, wykazano, że Francis tak naprawdę nie jest biologicznym synem Warda Weavera.

This slideshow requires JavaScript.

 

KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.