Let’s travel together.

Zaginęła wraz z dziećmi 20 lat temu. Właśnie wyłowiono z rzeki samochód z pojedynczym fragmentem kości

0

Stephanie urodziła się w Wietnamie i jako nastolatka wraz z rodziną przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Rodzina osiedliła się w Rising Sun w stanie Indiana, gdzie Stephanie wyszła za mąż, urodziła dwójkę dzieci i znalazła pracę w kasynie jako krupierka. Do wypłaty dorabiała pracując jako stylistka paznokci.

18 kwietnia 2002 r. 26- letnia Stephanie Van Nguyen wyszła z domu zabierając ze sobą dzieci: 4- letnią Kristinę i 3- letniego Johna. Kobieta zostawiła dwa listy pożegnalne skierowane do rodziców i męża. Pisała w nich, że nieudane małżeństwo doprowadziło ją do skraju załamania, że planuje odebrać życie sobie i wraz z dziećmi wjedzie do rzeki Ohio. Podała nawet przybliżoną lokalizację- Kasyno Grand Victoria.

Kobieta wraz z dziećmi była widziana jeszcze następnego dnia, kiedy została zatrzymana do kontroli drogowej przez policję. Wtedy jeszcze jej zaginięcie nie zostało oficjalnie zgłoszone. Zgodnie z zeznaniami funkcjonariusza, zatrzymanie miało miejsce w pobliżu rampy dla łodzi przy rzece Ohio. Kobieta została pouczona, że nie przyciemniła reflektorów. Na tylnym siedzeniu spała dwójka dzieci. To była ostatnia znana obserwacja Stephanie, Johna i Kristiny.

Po tym jak rodzina zgłosiła zaginięcie 26- latki i jej dzieci, oraz przekazała policji pozostawione przez nią listy pożegnalne, rozpoczęto niezwłoczne poszukiwania, które przez wiele dni prowadzono na rzece.

Wtedy, ani w kolejnych latach nie znaleziono nawet śladu po  zielonym Nissanie Pathfinder z 1997 roku z numerem rejestracyjnym Ohio ADH7739. Przez jakiś czas podejrzewano nawet, że Stephanie sfingowała swoją śmierć, że wyjechała wraz z dziećmi i zaczęła wszystko od nowa, być może pod inną tożsamością.

W 2012 roku, po dekadzie od zaginięcia, Narodowe Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych stworzyło zdjęcia przedstawiające postęp wieku, aby pokazać, jak mogły wyglądać dzieci w tamtym czasie. Mimo, iż władze ponownie otworzyły akta, w sprawie nie pojawił się żaden trop.

 

Dzięki postępowi w technologii, przez ostatnie 6 miesięcy, rzekę skanowano przy użyciu sonaru bocznego ( holowany za łodzią, pokazuje na żywo co jest po obu stronach na dnie). Dopiero w zeszłym tygodniu udało się znaleźć w wodzie trzy obiekty, które wyglądały obiecująco.

13.10.2021 r. W środę nurkowie znaleźli Pathfindera, który pasował do opisu pojazdu należącego do Stephanie. Tablica rejestracyjna SUV-a, ADH7739, została zarejestrowana na zaginioną kobietę. Znalezisko miało miejsce w odległości 8 mil od lokalizacji jaką Stephanie wskazała w swoich listach. Firma holownicza usunęła pojazd z rzeki i odholowała go w bezpieczne miejsce, gdzie śledczy stanowi i antropolodzy pomagali władzom Ohio w poszukiwaniu śladów ludzkich szczątków.

Wiadomo, że we wraku auta odnaleziono fragment ludzkiej kości. Rozpoczęto proces identyfikacji.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.