Let’s travel together.

Zagadkowa historia 3-latki, która zniknęła ze sklepu. Co ukrywa ciotka dziewczynki?

0

Życie Lenorii Jones nigdy nie było łatwe. Dziewczynka urodziła się 3 stycznia 1992 roku w Tacoma w stanie Waszyngton. Kiedy przyszła na świat, w jej organizmie odkryto obecność kokainy, ojciec dziewczynki pozostawał nieznany, a matka szybko zrzekła się praw do niej. Wielu członków dalszej rodziny Lenorii walczyło o opiekę nad nią, ale ostatecznie trafiła do domu ciotki Berlean Williams.

Chociaż adopcja dziewczynki nie została nigdy sfinalizowana, to zdaniem większości, ciotka zapewniała dziewczynce przyzwoite warunki mieszkalne i rozwojowe i nigdy nie zaobserwowano tam żadnych problemów. Wszystko miało się zmienić 20 lipca 1995 roku.

20 lipiec

Tego dnia, około godziny 8:47 Berlean zadzwoniła do swojej córki informując ją, że Lenoria zaginęła. Godzinę później, o 9:42, kobieta zgłosiła zaginięcie dziewczynki na policję. Williams nigdy nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego nie skontaktowała się najpierw z policją i dlaczego zwlekała aż godzinę zanim powiadomiła ich o zaginięciu Lenorii.

Według Berlean, tego ranka ona i Lenoria udały się do sklepu spożywczego, a następnie odwiedziły myjnię samochodową. Potem poszły do sklepu Target na South 23rd Street, gdzie zdaniem Williams, Lenoria zniknęła. Policja początkowo przyjęła tłumaczenie ciotki i kierując się jej zeznaniami prowadzono poszukiwania dziewczynki.

Historie

Niedługo później policja weszła w posiadanie nagrania z kamer monitoringu sklepu Target, które dowodziło, że Berlean rzeczywiście odwiedziła sklep, ale była sama. Skonfrontowana z tą informacją Williams zaczęła zmieniać swoje zeznania. W sumie kobieta opowiedziała policji 4 różniące się od siebie wersje zdarzeń.

Według jednej, dziewczynka miała zostać uprowadzona na parkingu sklepu Target przez dwóch niezidentyfikowanych afroamerykańskich mężczyzna. Inna wersja zakładała, że Lenoria została uprowadzona spod domu Williams. Następnie kobieta uznała, że dziewczynka po prostu uciekła z domu, a ostatecznie oznajmiła, że Lenoria żyje i jest bezpieczna pod opieką innych ludzi. Po tym wyznaniu Berlean zamilkła i nie odpowiedziała już na żadne pytanie śledczych.

Cisza

Z powodu braku wystarczających dowodów, Williams nigdy nie została oskarżona w związku ze sprawą zaginięcia Lenorii. Sąd zadecydował jednak o 4-miesięcznym areszcie domowym, a przedszkole, które kobieta prowadziła w swoim domu zostało zamknięte. Prawnik Berlean utrzymuje, że jej zmienne relacje na temat miejsca pobytu Lenorii powodowane były naciskiem funkcjonariuszy prowadzących przesłuchania. Po przeanalizowaniu dowodów, władze wykluczyły innych członków rodziny Lenorii z udziału w jej zaginięciu. 

Teorie

Niektórzy śledczy przypuszczają, że dziewczynka mogła umrzeć z powodu przypadkowego przedawkowania Norpraminy, leku antydepresyjnego, który zgodnie z zaleceniem lekarza zaczęła przyjmować kilka dni przed zaginięciem, w celu leczenia ADHD. Zwykle ten lek nie jest przepisywany małym dzieciom i ma szereg poważnych skutków ubocznych, w tym wysypkę skórną, drgawki i śmierć, które mogą wystąpić w ciągu pierwszych kilku dni po rozpoczęciu leczenia. Nie ma jednak dowodów na poparcie tej teorii. Nie ma dowodów na poparcie żadnej z wysuwanych teorii, w związku z czym sprawa jej zaginięcia pozostaje do dziś nierozwiązana.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.