Let’s travel together.

Zadała matce ponad 100 ciosów nożem. Pyta czy lekarze „nie mogą przyszyć jej głowy z powrotem?” 

0

Sydney, Australia. W lipcu 2019 roku głowę Rity Camilleri znaleziono na chodniku w pobliżu jej domu. W kuchni jej rezydencji policja odkryła okaleczone ciało kobiety oraz fragmenty jej twarzy. Kobieta otrzymała ponad 100 ciosów nożem. Nad bezgłowym ciałem kobiety stała jej córka, Jessica. 25-latka była cała pokryta krwią.

Egzorcyzm

Jessica Camilleri od razu przyznała się do zamordowania matki, a nawet wskazała miejsc, w którym porzuciła jej głowę. Jednocześnie kobieta upierała się, że to brutalne zabójstwo było wynikiem samoobrony. 

„Ciągle ją dźgałam, dźgałam i dźgałam ją, aż odcięłam jej głowę” – powiedziała Jessica Camilleri podczas przesłuchania. 

 Kilka tygodni przed zabójstwem Rita Camilleri szukała pomocy dla swojego dziecka u medium, ponieważ była przekonana, że ​​jej córka została opętana przez jakąś nadprzyrodzoną siłę. Zdesperowana matka wydała 2500 dolarów, aby „wydobyć demona” z jej córki. „Zapłaciła 2500 dolarów, ale nigdy nie otrzymała żadnej pomocy. Uważam, że desperacko szukała czegoś, co mogłoby pomóc” – powiedziała w sądzie przyjaciółka Rity, Kristy Torrisi.

Nie moja Jessica!

Znajomi rodziny już dużo wcześniej ostrzegali matkę, że jeśli nie interweniuje, Jessica może „kogoś skrzywdzić”. Jednak Rita nie chciała słuchać tych rad, mówiąc: „Nie, nie moja Jessica!” Dwa tygodnie po ostatniej rozmowie z przyjaciółmi, Rita Camilleri była już martwa.

Camilleri opowiedziała detektywom, że jej matka się denerwowała, gdy ona wypisywała do mężczyzn poznanych przez Facebooka. „Mam obsesję na punkcie dobrze wyglądających facetów, ale chyba każda dziewczyna tak ma?” powiedziała.

Autyzm i horrory

Jessica cierpi na liczne problemy psychiczne, w tym autyzm oraz niewielki stopień niepełnosprawności umysłowej. Jej przyjaciele powiedzieli, że była „niezwykle wymagająca” i często obrażała swoją matkę. Mimo to Rita broniła swojej córki.„[Ona] zawsze chroniła Jessicę i zawsze ją wspierała” – powiedziała znajoma rodziny.

25-latka była także fanatyczką kina grozy. A jej ulubione filmy to „Teksańska masakra piłą mechaniczną” i „Smakosz”Camilleri była szczególnie zafascynowana scenami rozczłonkowywania, które oglądała w kółko, przewijała i włączała ponownie.

20 lipca

Tego dnia Jessica i Rita znowu się pokłóciły. Camilleri powiedziała podczas przesłuchania, że nie pamięta czego dotyczyła kłótnia, ale było to coś „drobnego”. „To chyba chodziło o tych facetów, na punkcie których mam obsesję, że ich nękałam”, powiedziała.

Kobieta wspomina, że tego dnia matka ostrzegała ją: „Wydaje mi się, że jedynym miejscem, do którego się dziś trafisz, to ośrodek zdrowia psychicznego, a teraz dzwonię po karetkę”. Powiedziałam: „Nie, daj spokój mamo, nie dzwoń po karetkę, nie chcę być naćpana tymi wszystkimi lekami”, opowiedziała Camilleri.

„Nie ufałam jej, próbowałam odebrać jej telefon, jej komórkę, bo wiedziałam, że dzwoni do ludzi, do których nie chciałam jechać, do neuropsychiatrycznego oddziału zdrowia psychicznego. Byłam tam już wcześniej i tam nie jest ładnie i mogę sobie tylko wyobrazić, jak będzie wyglądało więzienie, mam nadzieję, że sędzia to zobaczy i może umieści mnie w domu grupowym… bo rozumiem, że moja rodzina prawdopodobnie nie będzie chciała mnie po tym wszystkim.”

Według Jessici, matka złapała ją za włosy i zaciągnęła do kuchni, gdzie chciała ją dźgnąć nożem, a ona odebrała nóż i zadawała matce ciosy, aż do momentu gdy uzyskała pewność, że kobieta nie żyje.

Telefon

Następnie pobiegła do sąsiada z słuchawką w ręku, podczas gdy nawiązywała połączenie z numerem alarmowym. Sąsiad był przerażony ponieważ Jessica była cała pokryta zaschłą krwią. Operator usłyszał wtedy: „Potrzebuję, abyś natychmiast przysłał tu karetkę i policję … to jest sprawa życia lub śmierci”. Potem przekazała telefon sąsiadowi, mówiąc „moja ręka krwawi”. Sąsiad mówi operatorowi, że nie wie, co się stało: Chyba powiedziała, że ​​pokłóciła się z mamą.” Po czym znowu słychać Jessicę: „Moja mama właśnie próbowała mnie dźgnąć … myślę, że ją zabiłam w samoobronie.

Gdy policja przyjechała na miejsce, Jessica pokazała im najpierw głowę, a potem resztę ciała Rity leżącego w domu.

Przyszyć głowę

Podczas rozmowy z policjantem, Anthonym D’agostino, Camilleri pytała „Słuchaj oficerze, wiem, że pytałam  o to już 20 milionów razy, ale zapytam cię jeszcze raz: nic nie możesz zrobić, ona już nie żyje, prawda?” 

D’agostino odpowiedział: „Niestety nie żyje, tak”.

Wtedy Camilleri zapytała: „Nie mogą zrestartować jej serca ani nic?”, na co policjant odpowiedział: „Nie, bez jej głowy niestety nie mogą.”

Jessica nalegała: „Wiem, że lekarze mogą czynić cuda, nie mogą przyszyć jej głowy z powrotem?”

Proces

Kobieta została niezwłocznie aresztowana, a w jej sprawie nadal toczy się proces. Nathan Steel, obrońca Camilleri, stwierdził, że w chwili śmierci matki, Jessica przechodziła epizod psychotyczny. 

„Ze względu na skutki jej stanu psychicznego, w chwili zdarzenia miała upośledzoną zdolność rozumowania” – powiedział i poprosił również ławę przysięgłych o „zachowanie otwartego umysłu”.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.