Let’s travel together.

Zaborczy mąż i psychopatyczna teściowa. Tragiczna śmierć Lisy.

0

Carol Jean Carlson bardzo kochała swojego syna Daniela. Kobieta kochała go tak bardzo, że kiedy zamordował swoją żonę Lisę, z chęcią pomogła mu zatuszować sprawę zabójstwa synowej.

Wojskowy dzieciak

Lisa Ann Dahm urodziła się w 1971 roku. „Lisa dorastała jako „wojskowy dzieciak”. Jej ojciec pracował w wojsku. Spędziła całe dzieciństwo przenosząc się z rodziną z jednej bazy wojskowej do drugiej”, powiedział partner Lisy, Shawn McKillop.
„Była niesamowita. Na zewnątrz wydawała się twarda, ale kiedy ją poznałeś, odkrywałeś czułość i troskę w jej wnętrzu”.
Dahmowie ostatecznie osiedlili się w Tacoma w stanie Waszyngton. Po szkole średniej Lisa rozpoczęła pracę w służbie zdrowia i została pomocnikiem w domu opieki, gdzie poznała Daniela Deana Carlsona.

Lisa i Dan

McKillop, który znał Dana od szóstej klasy szkoły podstawowej, opisał go jako dziwaka. „Mówią, że przeciwieństwa się przyciągają i myślę, że w przypadku Lisy i Dana tak musiało być” – powiedziała prokurator Barbara Corey.
Rok później, w 1994 roku Dan i Lisa się pobrali. Para przeniosła się do Rainier Rehabilitation Centre, domu dla niepełnosprawnych dorosłych. Ojciec Dana, Daryl, pracował tam jako pomocnik doradcy, a jego matka, Carol, zajmowała się sprzątaniem. W 1995 roku, parze urodziły się bliźnięta, w związku z czym, Lisa rzuciła pracę, po to by móc całkowicie oddać się opiece nad dziećmi. Okazało się jednak, że zarobki Dana nie wystarczyły, aby utrzymać rodzinę, co w efekcie doprowadziło ich do poważnego zadłużenia.

U mamy

Wkrótce Dan i Lisa ogłosili upadłość. Między małżonkami dochodziło w tamtym czasie do wielu kłótni, podczas których obwiniali się wzajemnie o swoją sytuację finansową. Nie był to jednak jedyny powód dla którego para się kłóciła, bowiem przedmiotem ich sporów coraz częściej stawała się apodyktyczna matka Dana, Carol Carlson .
Aby zaoszczędzić pieniądze, we wrześniu 1997 roku, Carlsonowie przenieśli się do przyczepy mieszkalnej należącej do rodziców Dana, usytuowanej w wiejskim Kapowsin w stanie Waszyngton. Carol i Daryl mieszkali zaledwie 150 metrów dalej, po drugiej stronie skrawka lasu.

Inwigilacja

„Relacja Carol z Danem jest nienaturalnie bliska” – powiedział McKillop. „Ona trzymała tę rodzinę żelazną pięścią. Wiem, że Dan zrobiłby i powiedziałby wszystko, gdyby Carol go o to poprosiła”.
Wszystko to sprawiło, że Lisa nie czuła się tam swobodnie i była bardzo ostrożna. „[Lisa] trzymała zasłony zasunięte, ponieważ wiedziała, że ​​Carol zagląda im do okien” – powiedziała znajoma pary. Napięcie szybko przybierało na sile, wyrazem czego było złożenie przez Carlsonów wniosku o separację w listopadzie 1997 r.

Napaść

Para nadal mieszkała razem, tak miało pozostać, aż do czasu rozwiązania ich sprawy upadłościowej. Nie łączyło ich już nic; spali osobno, żyli praktycznie obok siebie, więc Lisa (mimo, że oficjalnie była jeszcze mężatką), postanowiła zacząć swoje życie od nowa. Kobieta związała się z Shawnem McKillopem, co bardzo nie podobało się rodzinie Carlsonów. W lutym 1998 Carol naskoczyła na Lisę i McKillopa, nazywając synową „dziwką” i „suką”. Jej mąż natomiast zaatakował parę w fizyczny sposób, w wyniku czego Lisa uzyskała dla swojego teścia sądowy zakaz zbliżania się do niej. Ale niestety, dla Lisy to nie był koniec przygód z rodziną Carlsonów.

Alarm

18 lipca 1998 roku, około godziny 21.00, Dan zadzwonił pod numer alarmowy 911, informując operatora linii, że właśnie wrócił do domu i zastał tam nieprzytomną i pokrytą krwią żonę. Twierdził, że tego dnia zwolnił się wcześniej z pracy po tym, jak jego matka poinformowała go telefonicznie, że jego 3-letni synowie niespodziewanie pojawili się u niej w domu. Kobieta, podejrzewając, że coś się stało synowej postanowiła powiadomić o tym syna.

Poniżenie

Na miejscu szybko pojawiła się policja i karetka pogotowia. Na pomoc jednak było już za późno… Lisa otrzymała dwa strzały w głowę oraz jeden w klatkę piersiową. Jej ciało znaleziono na kanapie. W lewej ręce trzymała elektroniczny kontroler do zabawki erotycznej, która leżała obok niej. W magnetowidzie znajdowała się kaseta VHS zawierająca film p*rnograficzny, który w chwili wejścia policji wyświetlał się na telewizorze. Spodnie dresowe dresowe, które Lisa miała na sobie były spuszczone poniżej kolan.

„Podjęto tutaj bardzo silną próbę upokorzenia Lisy. Upokorzyli ją po śmierci. Upokorzyli ją jako osobę, upokorzyli ją jako matkę ”– powiedział były agent specjalny FBI, Mark Safarik. Detektywi wierzyli, że zabójca Lisy znał ją bardzo dobrze.
Na miejscu zdarzenia znaleziono trzy łuski kalibru .22. Szuflady w sypialni i łazience zostały wyciągnięte, a ich zawartość wyrzucona na podłogę. Nigdzie nie było śladów włamania, a z ich domu – zdaniem męża ofiary – nic nie zginęło.

Inscenizacja

Badając rozpryski krwi na ścianach, analitycy miejsca zbrodni ustalili, że mają do czynienia z inscenizacją. Ślady krwi wskazywały, że ofiara była przenoszona już po śmierci. Dan opowiedział detektywom, że Lisa planowała go zostawić i wyprowadzić z dziećmi. Detektywi rozmawiali również z Carol, która twierdziła, że ​​była w domu przez cały dzień i nie widziała ani nie słyszała niczego dziwnego, aż do godziny 17:45, kiedy to przyszły do niej wnuki. Powiedziała, że ​​zostawiła potem dwie wiadomości na automatycznej sekretarce Lisy i Dana. Zapytana, dlaczego po prostu nie poszła sprawdzić, co z Lisą, stwierdziła, że ​​nie jest mile widziana w ich domu.

Przed śmiercią

Następnie powiadomiono McKillopa, który był załamany wiadomością o śmierci Lisy. McKillop spędził z Lisą w noc przed jej śmiercią i powiedział detektywom, że oznajmiła mu wtedy, że ​​następnego dnia planuje opuścić Dana, po to by mogli przenieść się do Arizony, gdzie McKillop miał rodzinę. Shawn błagał Lisę, aby nie mówiła mężowi, że odchodzi, obawiając się jego reakcji. „Dan, w stosunku do Lisy, stawał się coraz bardziej agresywny. Mówiła, że rzucał przedmiotami albo je tłukł. Uderzył ją kilka razy. Oczywiście znęcał się nad nią słownie i emocjonalnie”– powiedział producentom McKillop.

Taśma

Mężczyzna przekazał następnie detektywom ważny dowód w sprawie: taśmę, którą Lisa nagrała potajemnie kilka miesięcy przed swoim morderstwem. Nie ujawniono zawartości nagrania, ale dla śledczych był to silny dowód świadczący o winie męża zmarłej. „Kiedy Lisa przyszła do mnie z tą taśmą, powiedziała mi, że jeśli coś jej się stanie, muszę zgłosić się z tym na policję” – powiedział Shawn.

McKillop ostatni raz widział Lisę około 12:40 w dniu morderstwa. Kobieta wróciła do domu nie później niż o 13:45. Dan dotarł do pracy o godzinie 15:00, a wyjechał z domu w Kapowsin nie później niż o 14:40. Detektywi uznali, że Dan nie miał wystarczająco dużo czasu, aby zamordować Lisę i samemu zaaranżować miejsce zbrodni. Potrzebował wspólnika. To jednak nie wykluczyło go z grona podejrzanych. Wręcz przeciwnie, byli przekonani, że nie działał sam. A jego wspólniczką była matka…

Dziennik

Wkrótce wydano nakaz przeszukania domu rodziców Dana.  22 lipca, znaleziono tam dziennik, w którym skrzętnie notowano codzienne ruchy Lisy (gdzie, co i z kim robiła, dokąd wychodziła) oraz wszystkie błędy rodzicielskie, które rzekomo popełniała. Carol stwierdziła, że jej syn używał dziennika w celu gromadzenia dowodów do postępowania rozwodowego.

Sekretarka

Taśma z automatycznej sekretarki Carlsonów została zabezpieczona i zabrana przez policję w nadziei, że uda się dzięki niej ustalić przybliżoną godzinę śmierci kobiety. Jak się okazało, na kasecie znajdowały się jedynie dwie wiadomości i obie zostały nagrane przez Carol. Uznano ten fakt za podejrzany, ponieważ, jak ustalono, matka Lisy każdego wieczoru dzwoniła do swojej córki, ponieważ obawiała się o jej bezpieczeństwo w związku z agresywnym zachowaniem Dana. Tamtego dnia również zadzwoniła, ale tym razem nikt nie odebrał telefonu, a wiadomość, którą zostawiła dla córki zniknęła. Taśma została wysłana do FBI, w celu dokładnej analizy. „Laboratorium FBI ustaliło, że wiadomość, którą matka Lisy zostawiła na sekretarce, została z jakiegoś powodu skasowana”.

3 lata

Zebranie wystarczającej liczny dowodów przeciwko Danielowi i Carol Carlsonom zajęło organom ścigania trzy lata . Matka i syn zostali aresztowani 20 grudnia 2001 roku podczas pracy w Rainier Rehabilitation Centre. Obojgu postawiono zarzut morderstwa pierwszego stopnia. W lutym 2003 roku, Dan i Carol zostali uznani winnymi stawianym im zarzutów oraz skazani na niecałe 37 lat więzienia. W maju 2006 roku sąd apelacyjny uchylił wyrok skazujący Carlsonów. Sędzia Sądu Najwyższego stwierdził, że niektóre z dowodów zostały pozyskane w nielegalny sposób, a część zeznań przeciwko nim zawierała jedynie pogłoski, a nie fakty.

Wyrok

Daniel nie chcąc ryzykować kolejnego wyroku skazującego, być może nawet bardziej surowego, przyznał się do morderstwa drugiego stopnia. Jego matka przyznała się do trzech napaści drugiego stopnia i jednego zarzutu zbezczeszczenia zwłok ludzkich.
Ostatecznie Carol została skazana na dziewięć lat więzienia, ale z jakiegoś powodu została z niego zwolniona w 2008 roku. Daniel otrzymał wyrok do 23 lat więzienia i może zostać z niego zwolniony już w 2022 roku.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.