Let’s travel together.

Zabiły partnera swojej matki i rozczłonkowały jego ciało. Nożycowe Siostry z Irlandii.

0

Dwie siostry, Linda i Charlotte Mulhall zamordowały, a następnie rozczłonkowały ciało chłopaka ich mamy, kenijskiego emigranta Farah Swaleh Noor. Potem, z pomocą matki pozbyły się jego szczątków, wrzucając je do kanału. Głowy i penisa mężczyzny nigdy nie odnaleziono. Zbrodnia ta zyskała miano jednego z najbardziej makabrycznych morderstw w Irlandii i przyniosła Lindzie i Charlotte Mulhall niechlubny przydomek „Nożycowe Siostry”.Linda i Charlotte Mulhall pochodziły z Kilclare Gardens, dzielnicy robotniczej w Tallaght, w południowym Dublinie. Ich rodzice, John i Kathleen Mulhall, mieli jeszcze jedną córkę i trzech synów. John Mulhall rzekomo znęcał się nad Kathleen, w związku z czym, ich małżeństwo się rozpadło. Po rozwodzie, John wyprowadził się od Kathleen zabierając ze sobą kilkoro swoich dzieci. W 2002 roku, Kathleen związała się z Farah Swaleh Noor.  Zdaniem Kathleen, jej nowy partner regularnie dopuszczał się wobec niej przemocy.

Linda

W chwili dokonania zabójstwa, Linda Mulhall miała 30 lat i była bezrobotna. Linda wcześnie porzuciła szkołę i miała czworo dzieci. Związek z ojcem jej dzieci rozpadł się a ona związała się z Waynem Kinsella, który znęcał się fizycznie nad jej dziećmi. Sprawa wkrótce ujrzała światło dzienne i dzieci trafiły pod opiekę państwa, a Wayne Kinsella został skazany i odsiedział sześć lat więzienia za przemoc wobec dzieci. Mężczyzna od dzieciństwa wykazywał skłonność do przemocy, rzekomo bił nawet swoich rodziców a matce złamał szczękę. Zanim poznał Linę był wielokrotnie karany i odsiadywał wyroki za zabójstwo. Linda Mulhall od wielu lat nadużywała alkohol i była uzależniona od heroiny. W 1993 roku została skazana za kradzież.

Charlotte

Charlotte Mulhall miała 21 lat, kiedy doszło do zabójstwa. Podobnie jak jej siostra, miała problem z narkotykami i alkoholem. Kobieta miała miała już na swoim koncie szereg wyroków skazujących za przestępstwa związane z zakłócaniem porządku publicznego i zniszczenie mienia. Charlotte była zaangażowana w prostytucję i pozostawała pod nadzorem kuratora.

Farah Swaleh Noor 

Farah w chwili śmierci miał 40 lat. Mężczyzna pochodził z Kenii i przybył do Irlandii w grudniu 1996 roku, a w 1999 roku otrzymał obywatelstwo irlandzkie. Noor na swoim koncie miał już cztery wyroki za różnego rodzaju przestępstwa, w tym za groźby, obelżywe zachowanie i napaść. W 1997 roku zgwałcił upośledzoną umysłowo 16-letnią Chinkę, która później urodziła jego syna. Farah zgwałcił jeszcze dwie inne kobiety, które również urodziły jego dzieci. Co ciekawe, to właśnie spłodzenie potomka z kobietą pochodzenia irlandzkiego pozwoliło mu uniknąć deportacji i było podstawą do uzyskania obywatelstwa. Oprócz tego, Noor stanął w obliczu ośmiu zarzutów o napaść, z których jeden dotyczył napaści seksualnej z użyciem broni. Ostatecznie został  trzykrotnie skazany, ale nigdy nie odbył kary więzienia. Noor mieszkał w wielu dzielnicach Dublina i był znany jako szczególnie brutalny wobec kobiet.

Spacer

Do zabójstwa doszło 20 marca 2005 roku, w mieszkaniu wynajmowanym przez Kathleen, przy Richmond Cottages w Summerhill. W dniu zabójstwa Linda, Charlotte, ich matka i Farah Swaleh Noor wypili dużo alkoholu włócząc się po centrum Dublina. Farah kupił wódkę, a Kathleen Coca-Colę. Podczas spaceru zatrzymali się na promenadzie River Liffey Boardwalk, gdzie Charlotte i jej matka kupiły tabletki ekstazy. Następnie wrócili do mieszkania Kathleen i zażyli narkotyki. 

Zabójstwo

Linda i Noor siedzieli obok siebie na dwuosobowej kanapie a Charlotte usiadła na jej oparciu. W pewnym momencie Noor zaczął dotykać Lindę w intymnych miejscach, a gdy kobieta chciała się wyswobodzić, Farah złapał ją i nie pozwolił odejść. Wtedy Kathleen zaczęła na niego wrzeszczeć i doszło do ostrej kłótni, podczas której Kathleen miała rzucić pomysł aby go (Faraha) „po prostu go zabić”. Nie zwlekając, Charlotte wzięła nóż i wbiła go mężczyźnie w gardło. W wyniku ataku, Farah upadł na ziemię a wtedy Linda podniosła młotek i uderzyła go kilka razy w głowę. Matka bierną obserwatorką całego zajścia i rzekomo nie brała w nim udziału. Noor został dźgnięty około 27 razy. Ran mogło być więcej, ale patolodzy nie mieli okazji zbadać całego ciała.

Rozczłonkowanie

Linda i Charlotte zaciągnęły następnie zwłoki Noora do łazienki, gdzie je rozczłonkowały. Głowę, kończyny i penisa Noorowi odcięto przy pomocy noża kuchennego i młotka. Krojenie ciała trwało kilka godzin, a jego części umieszczono w czarnych plastikowych workach.

Park

Większości pakunków kobiety pozbyły się wrzucając je do kanału Royal Canal. Transport szczątków mężczyzny wymagał od trójki kobiet kilku kursów. Z głową Faraha był mały problem. Kobiety wiedziały, że dzięki głowie, łatwiej będzie zidentyfikować zwłoki, więc musiały znaleźć dla mniej inne miejsce. Spakowały ją do torby i przewiozły autobusem do Tallaght, gdzie po przejściu przez centrum handlowe The Square udały się do Tymon North Park. Na miejscu wykopały dół, wrzuciły do niego głowę, a następnie zakopały. Kathleen Mulhall wrzuciła narzędzie zbrodni, czyli noże i młotek do pobliskiego stawu.

Kilka dni później Linda rzekomo wróciła do parku, odkopała głowę Noora i w tornistrze swojego syna, przetransportowała ją na pole przy osiedlu Killinarden w Tallaght. Na miejscu, przy użyciu młotka zmiażdżyła głowę i ponownie ją zakopała.

Odkrycie

Zabójstwo wyszło na jaw dopiero dziesięć dni później, kiedy zauważono nogę ze skarpetą pływająca w kanale, kilkaset metrów od Croke Park. Policyjni nurkowie znaleźli większość ciała mężczyzny, które było podzielone na siedem części. Policji udało się ustalić tożsamość denata dzięki apelowi medialnemu, w wyniku którego ktoś rozpoznał koszulkę znajdującą się na wyłowionym tułowiu. Kluczowymi dla śledztwa były zeznania Somalijczyka, który jako pierwszy połączył zaginionego Faraha z trzema kobietami Mulhall. Nigdy nie znaleziono głowy ani penisa mężczyzny. 

Aresztowanie

Siostry i ich matka zostały aresztowane w sierpniu tego samego roku. Kobiety jednogłośnie zeznały, że nie posiadają żadnych informacji na temat losów Noora. Kilka tygodni później Linda skontaktowała się z funkcjonariuszami śledczymi, przyznając się do swojego udziału z zabójstwie. Kiedy policjanci przeszukiwali mieszkanie Mulhall w Summerhill, znaleźli plamy krwi, które jak później potwierdzono, zgadzały się z DNA Noora. Po wyznaniu Lindy, Kathleen Mulhall uciekła z kraju we wrześniu 2005 roku i policja nie była w stanie jej zlokalizować aż do stycznia 2008 roku. Kobietę znaleziono w Anglii.

Proces

Linda i Charlotte zostały oskarżone o morderstwo ale nie przyznały się do winy. Ich proces odbył się w październiku 2006 roku, kiedy Linda Mulhall została uznana winną zabójstwa, podczas gdy jej siostrę Charlotte uznano winną zamordowania Noora.

Charlotte Mulhall została skazana na dożywocie, a Linda Mulhall na 15 lat więzienia. W przypadku obu wyroków odmówiono prawa do odwołania.

Charlotte Mulhall poprosiła o pozwolenie na odwołanie się od wyroku skazującego, argumentując, że sędzia naciskał na ławę przysięgłych, aby wydała werdykt, podczas gdy oni nie byli jeszcze co do niego zgodni. Prośbę odrzucono.

Sprawa sądowa przeciwko Kathleen Mulhall

Kathleen Mulhall dobrowolnie wróciła do Irlandii w lutym 2008 roku i została oskarżona, między innymi o podanie policji fałszywych informacji odnośnie miejsca pobytu Noora oraz zatajenie informacji, o których wiedziała, że ​​pomogłyby w ściganiu jej córek w sprawie morderstwa Noora. Kobieta przyznała się do pomocy w sprzątaniu miejsca zbrodni w celu zatarcia śladów i ukrycia dowodów. W maju 2009 roku, Kathleen Mulhall została skazana na pięć lat więzienia.

Następstwa

Ojciec dziewcząt, John Mulhall, powiesił się w Phoenix Park, po tym jak jego córki zostały oskarżone o zabójstwo. Uważa się, że nie był zamieszany w zabójstwo.

Charlotte wywołała kolejne kontrowersje wokół swojej osoby w 2008 roku, kiedy do prasy wyciekły zdjęcia, na których widać ją jak trzyma nóż przy gardle innego więźnia w Mountjoy Prison.

Brat dziewcząt, James Mulhall, przyznał się do napadu rabunkowego na dwie prostytutki, twierdząc, że okradł je, aby utrzymać sześcioro własnych dzieci i czworo dzieci swojej siostry Lindy, które wziął pod swój dach po tym, jak ich mama trafiła do więzienia.

Linda Mulhall została zwolniona w 2018 roku po odsiedzeniu 12 lat.

„Nożycowe siostry”

Po procesie, siostry zostały nazwane “Scissor Sister”, co można przetłumaczyć jako „Nożycowe siostry”. Charlotte jest oburzona tym określeniem i mówi: „Nienawidzę gdy nazywają mnie Nożycową Siostrą, przez to wydaję się być potworem”. Kobieta twierdzi również, że jej siostra Linda powinna ponieść większą odpowiedzialność za swoje czyny oraz że tylko ona wie, gdzie jest pochowana głowa Noora. „Tak bardzo jej nienawidzę [Linda]. To ona powinna dostać dożywocie, a nie ja. Zrobiła więcej niż ja tej strasznej nocy. Tamtej nocy wszystko trochę wymknęło się spod kontroli.”

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.