Let’s travel together.

Zabiła matkę by móc się spotykać z chłopakiem – od kilku lat cieszy się wolnością.

0
27 czerwca 1998 r. w Tampa Bay na Florydzie – uczennica pierwszej klasy szkoły średniej, Valessa Robinson zakochała się bez pamięci w starszym chłopaku, 19-letnim Adamie Davisie. Kawaler Valessy byłby najgorszym koszmarem każdej matki. Adam był znanym w okolicy narkomanem i handlarzem narkotyków z długą listą wykroczeń i skazań, który zdążył już spędzić 6 miesięcy w więzieniu za kradzież.

Najlepszy przyjaciel Adama i stały jego towarzysz, 19-letni John Wispel, nie był lepszy. Valessa szybko wpadła w obsesję na punkcie Adama, a jej uczucie było odwzajemnione. Para szybko zaczęła uprawiać seks i spożywali mnóstwo różnych  narkotyków: LSD, extasy, kokaina. Cokolwiek Adam i John chcieli zrobić, Valessa zawsze była „na tak.”

Vicki

Mama Valessy, 49-letnia Vicki Robinson, nie była idealna – ale kto to jest? Mimo to nikt nie mógł powiedzieć, że nie zrobia co w jej mocy aby dzieciom było dobrze. Vicki była troskliwą, kochającą i bardzo zaangażowaną matką. Kobieta ciężko pracowała jako pośrednik w handlu nieruchomościami, aby dać swoim dziewczynom wszystko, czego potrzebowały.

This slideshow requires JavaScript.

Vicki była w separacji z ojcem Valessy, Chuckiem Robinsonem, od dwóch lat. Mężczyzna rzadko pojawiał się w życiu swoich dzieci. Wyjechał ze stanu w poszukiwaniu pracy, przez co Vicki pozostała sama na Florydzie, aby zająć się Valessą i jej siostrą MichelleOd czasu separacji Valessa buntowała się i walczyła z matką i całym światem. Prawdopodobnie to był powód da którego dziewczyna wdała się w znajomość z Adamem, czego jej matka nie chciała zaakceptować.

Dno

Vicki doskonale zdawała sobie sprawę, że jej 15-letnia córka spada na dno i chciała temu zapobiec, więc z bólem postanowiła wysłać Valessę do szkoły z internatem o nazwie „Steppin 'Stone Farm” dla „problematycznych” dziewcząt. Wszystko zostało już zaplanowane lecz niestety zrozpaczona matka nie miała już takiej władzy nad swoim dzieckiem. Trójka nastolatków nie pozwoli matce Valessy ich rozdzielić, a Vicki straci życie, zanim jej plan uratowania córki się spełni.

Plany

Tej nocy Valessa wymknęła się z domu, by spotkać się ze swoimi „chłopakami”. Troje przyjaciół ukradło furgonetkę Vicki i pojechali do lokalnej restauracji Denny’ego, gdzie opracowali swój śmiertelny plan. Początkowo zamierzali zabić Vicki podając jej śmiertelną dawkę heroiny. W tym celu grupa jeździła po mieście próbując zdobyć nielegalną substancję, ale plan nie wypalił ponieważ nikt akurat nie miał do sprzedania żądanej substancji.

Realizacja

Następnie zabójcze trio kupiło strzykawkę, odurzyło się LSD i pojechało do domu Valessy. Gdy byli już na miejscu, zaatakowali śpiącą Vicki, której wstrzyknęli powietrze i wybielacz. Niedoświadczeni zabójcy błędnie założyli, że ta mikstura natychmiast uśmierci człowieka, jednak to nie zabiło Vicki a spowodowało nieznośny ból. Kiedy Valessa siedziała na nogach mamy, Vicki była wielokrotnie dźgana w szyję i plecy przez towarzyszy jej córki. Kiedy kobieta w końcu zmarła, zabójcy umieścili jej krwawe szczątki w koszu na śmieci a następnie wywieźli i wyrzucili w lasie.

Sprzątanie i impreza

Po załatwieniu sprawy zabrali się do czyszczenia miejsca zbrodni. Młodzi ludzie ukradli gotówkę, karty kredytowe ofiary oraz samochód należący do Vicki. Młodzi zabójcy z radością sprzeniewierzali pieniądze zmarłej Vicki, imprezując i robiąc sobie tatuaże. Radość trwała do czasu aż nie uświadomili sobie, że są poszukiwani przez policję, wtedy zaczęli uciekać.

Valessa, Adam i John byli w drodze przez 6 dni. Organy ścigania były w stanie prześledzić ich przez elektroniczny ślad po użyciu skradzionych kart kredytowych ofiary. W końcu młodzi banici zostali zauważeni w Teksasie. Wtedy nastąpił pościg za nimi i nastolatkowie zostali aresztowani.

Aresztowanie i zeznania

Do tego momentu Vicki była uznawana za zaginioną. Policja nie był pewna tego, że Vicki nie żyje, dopóki nastolatkowie nie zdradzili, gdzie mają szukać jej ciała.

Valessa początkowo przyznała się do odgrywania aktywnej roli w śmierci matki. Nastolatka opisała nawet, jak to było dźgnąć kobietę, która ją kochała najbardziej na całym świecie. Po kilku miesiącach w więzieniu w oczekiwaniu na proces, nastolatka nagle zmieniła zdanie! Nagle wszystko stało się winą jej chłopaka; teraz Valessa twierdziła, że ​​nawet nie było jej w pokoju, kiedy doszło do morderstwa. Jedyną rzeczą, której biedna dziewczyna była naprawdę winna, to nieudzielenie pomocy matce.

Wyrok

John Wispel zeznał przeciwko swoim znajomym; przyznał się do morderstwa drugiego stopnia i został skazany na 25 lat – w rzeczywistości planuje się jego zwolnienie w 2020 r. Adam, szlochał jak dziecko podczas skazania; został uznany za winnego zabójstwa pierwszego stopnia i skazany na śmierćDziś jest zajęty robieniem wszystkiego, co w jego mocy, aby przekonać sąd o braku swojej winy.

This slideshow requires JavaScript.

Jeśli chodzi o Valessę, miała fenomenalną obronę, która zapewniła, że morderczyni jest postrzegana jako słodkie i niewinne dziecko. Strategia obrony polegała na tym, że Valessa była ofiarą, dzieckiem sprowadzona na złą drogę przez dorosłych mężczyzn.  Valessa została ostatecznie uznana za winną zabójstwa trzeciego stopnia i skazana na zaledwie 20 lat, chociaż to ona zainicjowała plan zabójstwa matki. Ostatecznie odsiedziała zaledwie 13 z zasądzonych jej 20 lat więzienia. W grudniu 2013 roku, w wieku 30 lat, Valessa otrzymała zwolnienie warunkowe. Rzekomo mieszka teraz na Południowej Florydzie, jest mężatką, a w 2015 r. urodziła syna. 

 

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.