Let’s travel together.

Zabił żeby ocalić je przed koronawirusem

0

36- letni Adam Roh z Waukesha (Wisconsin) pandemię koronawirusa, która w marcu 2020 r. Została uznana przez WHO, potraktował nad wyraz poważnie. Mężczyzna każdego dnia śledził aktualne doniesienia odnośnie wirusa, co wkrótce stało się jego natręctwem.

Obsesyjnie dbał także o dezynfekcję i środki ochrony osobistej, a dom sprzątał nawet kilka razy dziennie, chcąc uczynić go jak najbardziej sterylnym. Prócz tego robił zapasy, będąc przekonanym o nadchodzącej zagładzie. Pandemia, która spowodowała globalne zakłócenia gospodarcze i społeczne, przyczyniła się także do uaktywnienia ciężkiej postaci choroby psychicznej u Adama.

10 marca 2020 r. Adam wstał już o 5:00 rano i zaczął się dziwnie zachowywać. Obudził wszystkich swoich bliskich i każdemu z osobna tłumaczył jak bardzo go kocha oraz przepraszał za krzywdy jakie w przeszłości wyrządził. Następnie, w ciągu dnia zaczął pakować swoje rzeczy, stwierdzając, że nie będą mu one już potrzebne i z chęcią odda je potrzebującym. Dramat rozegrał się wieczorem, kiedy wraz ze swoją 34- letnią żoną Dominique spożywał kolację. W pewnym momencie chwycił za leżący na kuchennym blacie nóż i rzucił się na zaskoczoną małżonkę.

Zaalarmowany rozdzierającym krzykiem, nienazwany członek rodziny wbiegł do kuchni i widząc co się dzieje, zaczął okładać Adama krzesłem. Ten, w odpowiedzi pozostawił w spokoju swoją ledwo przytomną żonę, która wciąż powtarzała: „dlaczego on mi to zrobił” i udał się do łazienki, gdzie akurat przebywała jego 26- letnia szwagierka, Deidre Popanda. Zaskoczył ją, kiedy akurat pochylała się nad wanną i myła włosy. Bez słowa dopadł do odwróconej tyłem kobiety i nie dając szansy na obronę, zaczął dźgać nożem.

W dalszej kolejności, ofiarą szaleńca padł rodzinny pies. Druga szwagierka, 36- letnia Desiree i 62- letnia teściowa Gilane zostały ciężko ranione, kiedy robiły wszystko by powstrzymać Adama, ścigającego po domu 9- letniego chłopca. Dziecko na szczęście zdołało uciec i schować się w sypialni na piętrze.

Kiedy na miejscu zjawiły się służby, dwie zakrwawione kobiety siedziały na podjeździe przed domem, tuląc się i płacząc. Napastnik stał w domu, u szczytu schodów ściskając w dłoni ociekający krwią nóż. Poproszony by odłożył broń, posłuchał funkcjonariusza i powiedział: ” W porządku, w porządku, skończyłem już. Musiałem obronić ich przed tym wirusem”. Desiree poniosła śmierć na miejscu, a żona Adama zmarła w drodze do szpitala. Została ugodzona nożem, aż 19 razy.

Adam Roth został aresztowany i oskarżony o dwa przypadki zabójstwa pierwszego stopnia, dwa przypadki usiłowania zabójstwa i znęcanie się nad zwierzętami. Zgodnie z raportami dwóch lekarzy psychiatrów, Adam doświadczył gwałtownego spadku stabilności psychicznej, który nastąpił już w miesiącach poprzedzających incydent. Sytuacja stresowa, która w tym przypadku okazała się wybuchem pandemii koronawirusa, uaktywniła u mężczyzny chorobę psychiczną.

Zgodnie z decyzją sądu, Adam został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności, ale swój wyrok odsiedzi w szpitalu psychiatrycznym.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.