Let’s travel together.

Zabił bo fascynowali go seryjni mordercy i krojenie ciał

0

Mackenzie była nastolatką, której morderstwo wstrząsnęło społecznością. Chris Wilson, człowiek skazany za przestępstwo, utrzymuje swoją niewinność nawet zza krat.

Popularna nastolatka

Mackenzie Cowell była 17-letnią dziewczyną z Orondo w stanie Waszyngton, która znana była przede wszystkim ze swojego zamiłowania do tańca. Uwielbiała tańczyć i robiła to dosłownie wszędzie tam, gdzie rozbrzmiewała muzyka. Czy był to sklep spożywczy czy stacja benzynowa nie miało to dla niej znaczenia. Wysoka i zgrabna nastolatka próbowała także swoich sił w modelingu, a sesje zdjęciowe były tym co naprawdę lubiła. Podsumowując, Mackenzie była typową, popularną amerykańską nastolatką, która była kochana przez wszystkich, a w szczególności przez swojego chłopaka Joaquin Villasavo, z którym była bardzo szczęśliwa.

Mackenie znika

9 lutego 2010 r. Mackenzie jak zwykle wyszła do Academy of Hair Desing,  gdzie przyuczała się do pracy w salonie piękności. W przerwie między zajęciami poinformowała kolegów z klasy, że wróci za 15 minut, po czym wsiadła do swojego samochodu i odjechała. Zgodnie z nagraniami ze szkolnego monitoringu miało to miejsce o godzinie 15:00. Kilka minut później wysłała wiadomość tekstową do swojego chłopaka „Hej” i był to prawdopodobnie ostatni raz, kiedy użyła swojego telefonu. Mackenzie nie wróciła do szkoły i nie zjawiła się u cioci na kolacji, gdzie czekał na nią tata.

Porzucony samochód

Tego samego dnia około godziny 20:00 właściciel domu w hrabstwie Chelan – 64 kilometry od miejsca zamieszkania Mackenzie, zadzwonił na policję by zgłosić, że na jego pojeździe znajduje się porzucony samochód, który blokuje mu wyjazd. Szybko okazało się, ze samochód należy do nastolatki, której dopiero co zgłoszono zaginięcie. W środku znajdowała się jej torebka, ale brakowało telefonu i karty debetowej. Na miejscu zabezpieczono także jedną parę odcisków stóp.

Próbował odciąć rękę

Po czterech dniach bezowocnych poszukiwań, późnym popołudniem 13 lutego, nad brzegiem rzeki Kolumbii, 32 kilometry od miejsca w którym porzucono auto, odnaleziono zwłoki. Mackenzie była w pełni ubrana, a jej stopy przykrywała woda. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna padła ofiarą morderstwa. Na szyi miała ślady duszenia oraz rany kłute, a jej czaszka została roztrzaskana na skutek ciosów zadanych tępym narzędziem. Zabójca próbował także odciąć jej prawą rękę, a nóż nadal tkwił w przedramieniu. Nie znaleziono śladów napaści seksualnej.

Podejrzani

Śledztwo w sprawie morderstwa nastolatki toczyło się długie siedem miesięcy. Pierwszym podejrzanym był chłopak Mackenzie, który jako jedyny z jej bliskich nie przeszedł testu na wykrywaczu kłamstw. Jednak miał on niepodważalne alibi. Kolejną osobą był Joe Fisher, chłopak matki, którego nastolatka nie zaakceptowała i często wdawała się z nim w kłótnie, a dzień przed zaginięciem zagroziła matce: „albo on albo ja”. Nie znaleziono jednak dowodów na powiązanie Joey’a z morderstwem i wkrótce został on całkowicie oczyszczony z wszelkich zarzutów.

Po dwóch miesiącach pojawił się nowy świadek – uczennica College’u, handlarka narkotyków i tajna informatorka policji Liz Red. Według niej, Mackenzie została zamordowana przez dealerów, którzy byli święcie przekonani, że jest ona tajniaczką. Liz twierdziła, że widziała nawet wideo z morderstwa, ale wkrótce okazało się, że opowiedziana przez nią historia była jednym wielkim kłamstwem.

Pasjonat seryjnych morderców

Po upływie 7 miesięcy cała uwaga śledczych skupiła się na uczniu tej samej szkoły do której uczęszczała zamordowana nastolatka. Christopher Wilson był znany z obsesji na punkcie śmierci i zabijania. Pasjonował się seryjnymi mordercami i od zawsze marzył o krojeniu ludzkich ciał. By zrealizować swoje marzenia, zatrudnił się nawet w zakładzie medycyny sądowej, gdzie pracował jako technik. Okazało się, że 9 lutego opuścił szkołę kilka minut po Mackenzie, a trzech świadków widziało go w pobliżu porzuconego auta dziewczyny.

Po uzyskaniu sądowego nakazu policja przeszukała dom Christophera, gdzie zabezpieczono ślady krwi zgodne z krwią Mackenzie. Dodatkowo na taśmie izolacyjnej, którą związano nadgarstki nastolatki, zabezpieczono jego DNA.

Proces

6 października Chris został aresztowany pod zarzutem zabójstwa drugiego stopnia. Wraz z nim aresztowano jego przyjaciółkę Tessę Schuyleman, która zgodnie z materiałem znalezionym na komputerze oskarżonego, pomogła mu w posprzątaniu podłogi, na której zabezpieczono ślady krwi. W trakcie procesu, zgodnie z umową porozumienia w sprawie winy, Christopher przyznał się do popełnionej zbrodni i otrzymał wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Później wycofał swoje zeznania, mówiąc, że przyznał się do winy jedynie dlatego ponieważ w innym wypadku nie otrzymałby sprawiedliwego procesu. Christopher utrzymuje swą niewinność nadal zza krat. Będzie kwalifikował się do zwolnienia warunkowego w 2023 roku.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.