Let’s travel together.

Za dnia przywiązana do drzewa, w nocy stała w walizce. Smutna historia 5-letniej Ursuli.

0
Ursula Sunshine Assaid urodziła się 5 czerwca 1977 r. w Orlando i przeżyła zaledwie pięć krótkich lat zanim brutalnie pozbawiono ją życia. Matka Ursuli stała obok i przyglądała się, jak jej partner torturował i bił Ursulę, aż dziewczynka wydała ostatnie tchnienie. Najcięższe tortury trwały kilka dni, a jej własna matka nie zrobiła nic aby ochronić swoje dziecko przed oprawcą.

Wszyscy wiedzą, wszyscy milczą

W przypadku Ursuli, aż 89 osób wiedziało, że coś jest nie tak, ale nikt nic z tym nie zrobił. Wszyscy sąsiedzi widzieli dziecko stojące pod drzewem na podwórku przez wiele godzin, dzień po dniu. Pewnego dnia, kiedy dziewczynka jeszcze była w stanie iść do szkoły, uczepiła się nóg nauczyciela, ponieważ była zbyt wyczerpana, by samodzielnie stać. W liście od matki, personel szkoły otrzymał polecenie, aby Ursula w szkole niczego nie piła. W liście było żadnego wyjaśnienia, a w szkole nie było żadnych pytań.

Chłopak mamy

Po rozstaniu z ojcem dziecka Tomem Assaid, Susan Assaid związała się z Donaldem McDougall. Donald chwalił się znajomym swoim nowatorskim sposobem dyscyplinowania Ursuli. Dziewczynka była zmuszana do maszerowania nago po domu i recytowania w kółko alfabetu, podczas gdy para jadła kolację lub oglądała telewizję. Gdyby przeoczyła jakąś literę lub zawahała się, byłaby znowu bita. Ursula była zmuszona siedzieć na zewnątrz, nie mogła jeść, pić ani korzystać z łazienki. Jeśli dziewczynka nie wytrzymała i zabrudziła bieliznę, była bita i zmuszana do chodzenia po domu z tą brudną bielizną na głowie. 

Donald

Walizka i mydło

W nocy zmuszano ją do stania w walizce, a McDougall ustawiał alarm, żeby mógł kontrolować czy dziecko nie usiadło lub nie opuściło walizki. Po szczególnie intensywnym biciu Ursula była zanurzana w zlewie pełnym lodu, ponieważ skarżyła się, że jest spragniona. Lód boleśnie topił się na posiniaczonej i krwawiącej twarzy dziewczynki. Przez tydzień jedyną rzeczą, jaką Ursula musiała jeść, było wciskane jej do gardła mydło. Pewnego razu McDougall przygotował dla niej kanapkę z mydłem. W szkole wypijała czasem łyk wody, kiedy nikt nie patrzył. Jej matka nie powstrzymała swojego partnera dopóki Ursula nie była nieprzytomna i bliska śmierci w ostatnim tygodniu swojego życia. Pod koniec tygodniowych tortur, 25 września 1982 roku, Ursula została pobita na śmierć.

Gdzie jest Ursula?

 Po jej śmierci jej małe ciałko zostało włożone do worka marynarskiego, obciążone kilkoma ciężarkami i wrzucone do stawu. Sąsiedzi zastanawiali się, gdzie jest dziecko, a kiedy zapytali o to matkę, odpowiedziała im, że jest z ojcem. Ludzie nie mieli powodu, by w to nie wierzyć. W końcu, w grudniu 1982 roku, ciało dziewczynki zostało odkryte i okropna prawda wyszła na jaw.

Ursula

Donald McDougal opowiadał później o tym, jak był maltretowany przez swojego ojca, który przez cały dzień woził go samochodem i nie pozwalał mu korzystać z łazienki.

Aresztowanie

Donald McDougal został aresztowany i oskarżony o morderstwo drugiego stopnia. Susan Assaid została aresztowana i oskarżona o zabójstwo. Oboje zostali skazani. Donald został skazany na zaledwie 34 lata więzienia, a Susan na 15 lat, z których odsiedziała tylko pięć. Po opuszczeniu więzienia zamieszkała w Kalifornii.

W 1988 roku wprowadzono ustawę która określała, że znęcanie się nad dziećmi dzieci prowadzące do ich śmierci będzie karane śmiercią. W 1992 r. prokurator stanowy, pan Wolfinger, dowiedział się, że Donald ma zostać zwolniony z powodu przeludnienia więzienia. Wolfinger i niektórzy mieszkańcy społeczności przeprowadzili głośną kampanię i skutecznie powstrzymali jego wcześniejsze zwolnienie.

Nagroda

Donald został umieszczony w areszcie ochronnym w zakładzie karnym w Avon Park po tym, jak doniesiono, że ktoś zadzwonił do radia i zaoferował 1000 dolarów temu, kto podejmie się zabicia McDougala. Radiostacja i gospodarze programu twierdzili, że nigdy nie było takiej oferty. Donald został zwolniony z aresztu ochronnego po pięciu dniach, z własnego nalegania. 

Arba Earl Barr odsiadywał wyrok 114 lat za napad i rabunek w tym samym więzieniu co Donald. 1 października, kilka dni po emisji programu radiowego na temat McDougala, Arba przebywał na dziedzińcu więzienia z ponad 200 innymi osadzonymi. Mężczyzna wziął do ręki stalowy słupek, który był zwykle używany w grze w podkowy, podszedł do Donalda i pobił go na śmierć.

Porzucona

Wiele lat później powstała książka na temat sprawy Ursuli. Eve Krupinski i Dana Weikel napisały  „Death From Child Abuse . . . and No One Heard”. Kilka lat później, Valerie Baumgart przeczytawszy tą książkę, postanowiła sprawdzić czy Ursula została pochowana. Kobieta odkryła, że prochy Ursuli nigdy nie zostały pochowane i pozostają nadal w domu pogrzebowym. Valerie, zastępca szeryfa, rozpoczęła kampanię mającą na celu pochowanie Ursuli na miejscowym cmentarzu:

„Została porzucona za życia i porzucona po śmierci (…) To było tak, jakby mówiła do nas: „Nie zapomnij” ” Valerie Baumgart

 

Kobieta musiała stoczyć walkę z rodziną Ursuli, a następnie stanąć przed sądem aby prosić o godny pochówek dla obcej dziewczynki. Aby tego dokonać musiała mieć zgodę rodziców. Z tym był niemały problem. Tom Assaid, rybak z Bahamów, miał rzekomo wysłać pozwolenie na pochówek swojego dziecka, ale dom pogrzebowy, który przechowywał prochy nie otrzymał żadnego listu.

Pogrzeb

Susan Assaid powiedziała swojej prawniczce, że nie chce mieć nic wspólnego z pochówkiem córki. Ostatecznie Valerie otrzymała zgodę na pochówek Ursuli od sądu. Pogrzeb odbył się 5 stycznia 1988 roku.

W listopadzie 1996 roku Arba Earl Barr, który miał wtedy 33 lata, przyznał się do morderstwa drugiego stopnia i został skazany na dożywocie.

 

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.