Let’s travel together.

Z serii Polecamy. Przerażające i wciągające #GRY# mobilne

0

Te upiorne łamigłówki, sprawdzą Twój spryt a jednocześnie trochę Cię postraszą. Sama w sobie gra niekoniecznie wywołuje strach. Ale te opisane poniżej, sprawią że siedząc w ciemności, Twoje poczucie lęku wzrośnie. To był cel wielu gier wideo, które zostały wydane w ciągu ostatnich lat. Większość z nich została stworzona na urządzenia mobilne. 

1. THE ROOM ( cztery części)

The room to gra logiczna z elementami przygodówek point-and-click i gier typu hidden object, a jej główna fabuła związana jest z tytułowym pokojem oraz sejfem, który się w nim znajduje. Zadaniem gracza będzie odkrycie wszystkich tajemnic związanych z wspomnianym sejfem, co składa się na serię różnych zagadek logicznych. W tym celu trzeba dokładnie sprawdzić całe pomieszczenie, bowiem w jego zakamarkach znajdują się wskazówki, bądź też przedmioty, które możemy później wykorzystać. The Room zaprojektowany został z myślą o smartfonach czy tabletach i  zupełnie zasłużenie zdobył w świecie niemałe uznanie, zgarniając wiele branżowych nagród. A co najważniejsze, zdążył już dostarczyć prześwietnych doznań ogromnej rzeszy graczy. Już na dzień dobry uderzy nas w tej grze, mroczna atmosfera produkcji. W połączeniu z nastrojową muzyką i mistyczną fabułą tworzy to niesamowity klimat.

2.YEAR WALK

Strach przed lasem w nocy jest zapisany w naszej psychice. Mroczne lasy, kojarzą nam się z miejscami w którym występują dzikie drapieżniki. Year Walk to opracowana przez zespół Simogo gra przygodowa oparta na kanwie starych szwedzkich legend. Fabuła gry pełnymi garściami czerpie ze szwedzkiego folkloru. Głównym bohaterem jest młody mężczyzna mieszkający w niewielkiej XIX-wiecznej wiosce. Nie jest on pewny szczerości uczuć swojej wybranki, więc aby uzyskać odpowiedź na dręczące go pytania w ostatni dzień roku udaje się na tytułowy marsz przez pokryty śniegiem las. Według tradycji osoby, które tego dokonają mają szanse zyskać przychylność żyjących między drzewami nadnaturalnych istot i tym samym poznać prawdę. Las jest w formie labiryntu, a przemierzając go musimy rozwiązywać łamigłówki, które wcale nie należą do najłatwiejszych.

3. LIMBO

Limbo jest jedyną grą z tej listy, która ma charakter typowej platformówki. Jest to jedna z najpiękniejszych gier w jakie grałam, mimo iż stworzona w odcieniu mroku i szarości- jak mrożąca krew w żyłach fotografia. Produkcja zdobyła szereg nagród, w tym dwie jeszcze przed rynkowym debiutem. W grze wcielamy się w rolę małego chłopca, który przemierza tereny w celu odnalezienia swojej siostry. Wszystko stworzone jest w groteskowo- makabrycznym klimacie. Po drodze napotkamy min. ogromne pająki oraz zwłoki utopionych dzieci. Sednem zabawy w tej grze, jest złożony system fizyki, odpowiadający za większość zagadek logicznych. W grze musimy uważać na dużą ilość dobrze zamaskowanych pułapek, przez co nie należy ona do najłatwiejszych.

4. FOREVER LOST

Gra jest bardzo często porównywana do klasycznego Mysta z lat 90 Jest ona wysoce cerebralna, więc skojarzenie jest dobre. Cała akcja rozgrywa się w surrealistycznym klimacie, w nawiedzonym, opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Zadaniem gracza jest wydostanie się z tego okropnego miejsca. By tego dokonać, należy rozwiązać szereg łamigłówek. Przeszkadzać nam w tym będą upiory udręczonych pacjentów. Łamigłówek jest bardzo dużo. Niektóre z nich wymagają odnalezienia, a potem pomysłowego wykorzystania właściwych przedmiotów, niektóre sprowadzają się do operowania różnorodnymi mechanizmami, a jeszcze inne mają postać mini gierek testujących nasz spryt i pamięć. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano rozbudowany system podpowiedzi.

5. FRAN BOW

Dwuwymiarowa przygodówka point-and-click, opowiadająca przerażającą historię małej dziewczynki, cierpiącej na poważne zaburzenia psychiczne. Dziewczynka jest świadkiem brutalnego morderstwa swoich rodziców, i wraz ze swoim przyjacielem kotem ucieka do lasu. Po pewnym czasie zostaje jednak odnaleziona, i umiejscowiona w ponurym szpitalu psychiatrycznym. ak na rasową przygodówkę przystało, Fran Bow koncentruje się na eksploracji, rozmowach z napotykanymi postaciami oraz rozwiązywaniu kolejnych zagadek logicznych. Do uporania się z nimi naszej bohaterce nie wystarczy jednak wyłącznie wrodzony intelekt i umiejętność kojarzenia faktów. Niezwykle pomocne okażą się tu bowiem także lekarstwa, które Fran zdobywa już na początku rozgrywki. Z jednej strony działają one na umysł dziewczynki w bardzo destrukcyjny sposób, a świat przed jej oczami wypełnia się krwią, śmiercią i przerażającymi postaciami. Dzięki nim jednak, wśród pomazanych krwią ścian i martwych zwierząt, Fran dostrzega również cały szereg niezwykle pomocnych wskazówek, niewidocznych w jej normalnym stanie.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.