Let’s travel together.

Z serii POLECAMY #film#- ŚNIEŻNY PTAK

0

„Śnieżny ptak” ( często publikowany pod drugim tytułem- „Biały ptak w zamieci”) – dramat/ thriller produkcji Amerykańsko- francuskiej w reżyserii Gregga’a Arki. Film emitowany po raz pierwszy w 2014 roku, nominowany trzy razy ( Saturn, Kryształowa Statuetka, Sekcja „hightlights”). Mimo, iż zakończyło się tylko na nominacjach, ode mnie wielka nagroda uznania. Film trzymał mnie w napięciu do samego końca, wraz z którym moje interpretacje i przemyślenia….(Bez spoilera 😀 ). Ocenicie Państwo sami.

„Życie młodej kobiety zmienia się w chaos, kiedy bez śladu znika jej matka”Filmweb.

Wybrałam ten film tylko dzięki temu krótkiemu opisowi, myśląc- „ktoś zaginął, to mnie interesuje, muszę to zobaczyć”. I trafiłam w dziesiątkę. Być może jestem jedną z niewielu, której film autentycznie się podobał i dogłębnie zaskoczył, ale to jak zwykle pozostawiam do dyskusji. Jednego jestem pewna….

Urzekający klimat lat 80/ 90- tych, gadżety, plakaty, gry komputerowe, moda oraz świetny podkład muzyczny. W duecie z niespełnieniem, tęsknotą za dawnym życiem i nagłym zaginięciem gospodyni domowej przedstawia nam melancholijny obraz pewnej rodziny. Co dzieje się z córką kiedy ginie bez wieści jej matka? Otóż, w filmie tym zobaczymy rewolucję nastolatki, której nie do końca sielankowe życie- ale pełne pastelowych barw pierwszej miłości, zmienia się w hormonalną burzę. Tylko ona sama  musi zmierzyć się z ciosem, który zadał jej los.

Film dość specyficzny, nieco zawiły i wymagający skupienia. Najlepszy w połączeniu z % i niezdrową przekąską 🙂

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.