Let’s travel together.

Z serii POLECAMY #film#- HANDEL

0

Film „Handel” to dramat- kryminał, produkcji niemiecko- amerykańskiej,  reżyserowany przez Marco Kreuzpaintner’ a, w którym jedną z głównych ról zagrała Alicja Bachleda Curuś. Film emitowany był po raz pierwszy w 2007 roku. Scenariusz filmu oparty jest na artykule prasowym Petera Landesmana „The Girls Next Door” dotyczącego handlu ludźmi i zmuszaniu do prostytucji. Artykuł ten ukazał się na pierwszej stronie magazynu The New York Times w 2004 roku.

Handel ludźmi to jeden z największych problemów współczesnego świata. Ten przestępczy proceder łamie wszelkie prawa człowieka, oraz jest trzecim nielegalnym ale bardzo dochodowym biznesem, tuż po handlu bronią i narkotykami. Ofiarami handlu padają kobiety, mężczyźni oraz dzieci. Zależnie od popytu ludzie Ci są wykorzystywani do różnorodnych celów. Najczęściej do niewolniczej pracy, żebractwa oraz wszelakich form związanych z sex- biznesem.

„Handel” to szokujący film, który uzmysławia nam, że takie sytuacje mają miejsce. Chwilami wzrusza jak i napawa przerażeniem. Podnosi świadomość na problem który dotyczy naszej populacji. PROBLEM którego ciężko zwalczyć.

„Trzynastoletnia Adriana zostaje porwana przez handlarzy ludźmi. Jej brat, z pomocą policjanta, usiłuje ją odnaleźć i uwolnić”. – źródło Filmweb

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.