Let’s travel together.

Wzniósł się z dymem, nie zanieczyszczając ziemi

0

Jedno z najsłynniejszych morderstw zostało popełnione przez młodą mężatkę, Kate Boyd Taylor, w 1906 roku. Nadal był to czas, kiedy małżeństwa były często organizowane. Kobiety miały niewiele perspektyw na realizację swoich marzeń i oczekiwano, że wyjdą za mąż za mężczyznę który posiada cokolwiek i będą siedziały w domu dbając o rodzinę. Często miało to miejsce kiedy przyszli małżonkowie mieli zaledwie kilkanaście lat. Tak było w przypadku tej drobnej młodej kobiety, która została praktycznie przekazana Orsonowi Taylorowi, młodemu mężczyźnie, który już wcześniej był żonaty. Pierwszą żonę stracił w wyniku duru brzusznego. Wszyscy mówili, że on sam był zbyt podły by się zarazić „Nawet zarazki się go bały „. Orson miał małe gospodarstwo mleczne. Żył ze sprzedaży mleka i jaj lokalnym kupcom. Poza małą wioską Hurleyville w stanie Nowy Jork odziedziczył majątek od wuja, który zginął w wypadku myśliwskim, gdy Orson miał 19 lat. Żona wuja zmarła rok wcześniej. Obaj mężczyźni nie mieli dzieci i byli źle postrzegani przez to że tak szybko stracili swoje żony. 

Piętnastoletnia Kate Boyd była piękną, spokojną i bystrą dziewczyną, która miała nadzieję zostać nauczycielką. Uczyła się w szkole podstawowej, ale nie była w stanie kontynuować nauki. Jej rodzina była dość biedna i musiała jeszcze utrzymać pozostałe dwie córki. Kiedy więc znalazł się chętny na zaślubiny, ojciec z ogromną radością oddał mu córkę. Niechętna, ale posłuszna, Kate Boyd poślubiła Orsona Taylora w czerwcu 1906 roku i bardzo szybko okazała się bardziej niewolnicą niż żoną. Oprócz opieki nad domem musiała podjąć ciężką pracę w gospodarstwie mleczarskim. Ci, którzy mówili o niej po aresztowaniu, opisywali ją jako „silną psychicznie kobietę w ciele niewinnego dziecka”.

Orson nie był człowiekiem społecznym. Nie miał prawdziwych przyjaciół, tylko kilku hodowców bydła mlecznego, z którymi utrzymywał jakiekolwiek relacje, więc nikt nie zwrócił uwagi na to, że od dłuższego czasu go nie widać. Jak na ironię tylko ojciec Kate zwrócił uwagę na ten fakt i poszedł do szeryfa, aby poinformować, że Orson zaginął, farma upada, a jego córka ma podejrzane siniaki na twarzy i szyi.  Minęło trochę czasu, ale szeryf w końcu odwiedził farmę i na własne oczy zobaczył, jak zrujnowała się posiadłość. Stał się podejrzliwy, gdy Kate powiedziała mu, że Orson poszedł odwiedzić kuzyna w Nowym Jorku. Postanowił powrócić na farmę. Tym razem z detektywem. To co odkryli było wręcz szokujące. Pozostałości szczątków Orsona spoczywały w skrzyni na podwórku. Kate zadźgała męża podczas snu, a następnie powoli ćwiartowała zwłoki i paliła je w piecu na drewno. Dalsze śledztwo ujawniło, że dziewczyna była maltretowana, ale ława przysięgłych i tak uznała ją za winną morderstwa pierwszego stopnia. Opinia publiczna była zszokowana, że ktoś o tak drobnej posturze mógł dokonać morderstwa na mężu, a następnie zamiast go pochować, poćwiartować i spalić  w piecu. Podczas pobytu w więzieniu Kate napisała do jednej  z sióstr list: „Orson wzniósł się z dymem, nie zanieczyszczając ziemi”. 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.