Let’s travel together.

Wziął kawałek ciasta bez pozwolenia – musiał za to umrzeć. Tragiczne życie i śmierć 6-letniego Isaiaha

0

BENTONVILLE, Arkansas. 30 marca 2015 roku, lekarze Mercy Bella Vista Medical Center walczyli o życie sześcioletniego Mauricia „Isaiah” Torresa. Bezskutecznie. „Miał rany na całym ciele”, powiedział dr Franklin Mayhue. Ojciec chłopca ani jego żona Cathy Lynn Torres nie zareagowali, gdy oznajmiono im, że ich syn właśnie zmarł.

Dwie byłe nauczycielki Isaiaha Torresa opowiadały o swoich obawach, w stosunku do stanu chłopca, w roku szkolnym 2013-2014.

Sygnały

Peri Heffernan, jego opiekunka z przedszkola oraz nauczycielka muzyki, Hannah Paul, opowiedziały, że nieraz widziały wiele dużych siniaków na ciele Isaiaha. Kobiety zeznały również, że Torres kradł obiady innych dzieci i wybierał jedzenie ze śmietników. Heffernan zrobiła zdjęcia jego siniaków i zgłosiła swoje obawy do państwowej organizacji ds. przemocy wobec dzieci. Nikt nigdy nie odpowiedział na raport – zeznały nauczycielki A w następnym roku szkolnym malec nie wrócił już do placówki, ponieważ rodzice postanowili uczyć go w domu. Hannah Paul tak opisuje chłopca:

„Miał wspaniały uśmiech i zarażał radością. Był wspaniałym dzieckiem”.

Przestępstwo

29 marca 2015 roku, Mauricio Torres, jego żona Cathy, syn i dwie córki nocowali na kempingu. Kiedy rodzice się obudzili, odkryli, że Isaiah zjadł kawałeczek ciasta bez ich zgody.

„Za wykroczenie polegające na jedzeniu ciasta bez pozwolenia Isaiah został ukarany przez włożenie kija do odbytu i wykonywanie przysiadów” czytamy w dokumentach sądowych.

W swoim zeznaniu Mauricio Torres opisał karę, którą wymierzył synowi dodając, że bicie chłopca nigdy nie działało.

„Wiesz, po prostu włożyłem kij do jego tyłka. I powiedziałem: „Do kąta, i w górę i w dół” powiedział śledczym Torres .

Cathy Torres rozgniewała się, że Isaiah „nie robił przysiadów wystarczająco szybko”, więc go pchnęła w dół, a „to sprawiło, że patyk wbił się głębiej w ciało Izajasza i przebił jego odbyt.”

Nie reaguje

W ciągu następnych kilku godzin chłopiec czuł się coraz gorzej. Zanim wrócili do domu tej nocy, już nie reagował.

Według dokumentów sądowych: „(Mauricio) Torres wezwał pomoc medyczną dla Isaiaha około północy. Kiedy ratownicy przybyli na miejsce, stwierdzono zatrzymaną akcję serca. Został przewieziony do szpitala w hrabstwie Benton w Arkansas, ale wkrótce zmarł”.

Oficjalną przyczyną śmierci Isaiaha było ostre ropne zapalenie otrzewnej lub infekcja bakteryjna jamy brzusznej, która wystąpiła po przedostaniu się kału do organizmu przez jego rozdartą odbytnicę. Chłopca zabiły odchody i ropa.

Patolog sądowy, który przeprowadził sekcję zwłok, również znalazł rozległe obrażenia ciała chłopca, na różnych etapach gojenia, i opisał jego stan jako „podręcznikowy przypadek chronicznego znęcania się nad dzieckiem”.

Długa lista

„Gruba blizna we wnętrzu czaszki Isaiaha, powstała w wyniku intensywnych i powtarzających się obrażeń głowy. Nos Isaiah był złamany, spłaszczony i zdeformowany. Jego zęby zostały siłą usunięte. Urazy na plecach obejmowały duże siniaki, oparzenia chemiczne i liczne rany przypominające ślady po biczu. Jego ręce i ramiona były pokryte ranami świadczącymi o próbie obrony. Na krótko przed śmiercią Isaiah otrzymał silne ciosy w głowę oraz doznał tępego urazu obejmującego klatkę piersiową, plecy i brzuch ”.

This slideshow requires JavaScript.

Zeznania siostry

Siostra chłopca zeznała na procesie ojca, że ​​Isaiah był regularnie bity kablem i kijem. Powiedziała, że ​​oparzenia na ciele brata były spowodowane kąpielami w wybielaczu, do których zmuszali go rodzice. Mama polewała do wybielaczem a ojciec szorował.

„Torres usunął zęby Isaiaha za pomocą szczypiec za karę, że mówił o nim źle” według dokumentów. „Zmusił Isaiaha do spożycia jego odchodów i moczu. Co więcej, krew Isaiaha znajdowała się w całym domu Bella Vista oraz w kamperze rodziny, w Missouri ”.

Dziewczynka zeznała, że jej brat był traktowany inaczej niż ona i jej siostra, bliźniaczka Isaiaha. Dziewczynki jadły wszystko i chodziły z rodzicami do restauracji, podczas gdy ich brat dostał co najwyżej fasolę z ryżem. Dodała, że ​​czasami dostawał masło orzechowe do zjedzenia.

Strażniczka

Siostra chłopca opowiedziała w sądzie, że ​​Isaiah musiał spać w klatce dla psa, a przez miesiąc w dużym koszu na śmieci. Czasami musiała odgrywać rolę strażnika, aby jej brat nie uciekł po jedzenie. Zeznała, że ​​jej rodzice bili Isaiaha kablami, butami i patykami. Dziewczyna powiedziała, że ​​jej rodzice również kazali jej bić brata kijem. „Zrobiłam to, bo się bałam, zostałabym ukarana gdybym tego nie zrobiła”  powiedziała. Była również świadkiem, jak jej ojciec wkładał kij między nogi jej brata oraz gdy go karał wyrywając mu zęby obcęgami.

Torresowie nigdy nie obchodzili urodzin Isaiah. „Nie dostał żadnego prezentu ani tortu urodzinowego?” zapytał dziewczynkę prokurator. „Nie,” odpowiedziała. Zeznała, że ​​ona i jej siostra dostały prezenty świąteczne i skarpety z prezentami, a skarpeta przeznaczona dla jej brata zawierała jedynie węgiel.

Wyrok

Cathy Torres, została skazana na dożywocie za morderstwo pierwszego stopnia i pobicie swojego syna, Mauricio „Isaiah” Torres.

Początkowo ława przysięgłych uznała Mauricio Torresa winnym obu zarzutów i został skazany na śmierć. Zarówno jego wyrok skazujący, jak i kara śmierci zostały uchylone. Jego sprawa jeszcze nie została zamknięta, w tym roku miał ruszyć nowy proces.

 

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.