Let’s travel together.

Wyszła z rozbitego samochodu i zniknęła – tajemnicze zaginięcie Patricii Meehan

0

Patricia zaginęła 31 lat temu a dokładnie 20 kwietnia minie kolejna rocznica jej zaginięcia. Dzisiaj miałaby lub ma 68 lat. Historia zaginięcia, 37-letniej wówczas Patricii, jest bardzo tajemnicza. Jej rodzina do tej pory czeka na zaginioną Patricię, która zniknęła po tym jak uległa wypadkowi samochodowemu.

Patricia Bernadette Meehan urodziła się 1 listopada 1951 r. w Pittsburgu, w stanie Pensylwania Jej rodzicami byli Dolly i Thomas Meehan. Patricia uczęszczała do college’u w Oklahoma City, gdzie studiowała pedagogikę wczesnoszkolną w ramach przygotowań do pracy w przedszkolu. W 1985 r. porzuciła ten zawód i przeniosła się do Bozeman w Montanie, gdzie pracowała na  ranczo, powołując się na swoją miłość do zwierząt jako przyczynę zmiany zawodu. Meehan, oprócz pracy na ranczo, wykonywała dodatkowe prace, żeby się utrzymać.

Ostatnią osobą, która widziała Meehan przed jej zniknięciem, był właściciel ziem na których Particia pracowała. Mężczyzna zeznał, że jej zachowanie tego dnia było dziwne i że „wydawała pobudzona”.

Wypadek i zaginięcie

O 20.15 wieczorem 20 kwietnia 1989 r. Peggy Bueller i jej rodzice jechali na zachód, autostradą Montana Highway 200, w pobliżu Circle w Montanie, gdy zobaczyli pojazd jadący na wschód po niewłaściwej stronie drogi. Bueller zdołał zjechać na pobocze, unikając zderzenia czołowego. Tyle szczęścia nie miał jednak kierowca jadący za nimi. Kierowcą tym okazała się być policjantka, Carol Heitz. Kobieta również próbowała ominąć pędzący pod prąd samochód, jednak nie udało jej się uniknąć stłuczki.

Heitz wysiadła z wraku swojego samochodu, nie doznała na szczęście żadnych obrażeń. Gdy wyszła na drogę, zobaczyła, jak z drugiego samochodu (tego który spowodował wypadek) wyłania się blond-włosa kobieta. Blondynka podeszła do policjantki i spojrzała na nią. Według policjantki wyglądało to tak jakby kobieta patrzyła nie tyle na nią, ile „przez nią”. Według Heitz, kobieta nie odezwała się. Bueller, która zatrzymała się na poboczu drogi, była świadkiem, jak blond kobieta przechodzi się przez przydrożne ogrodzenie i staje nieruchomo, obserwując scenę:

Kiedy spojrzałam na miejsce wypadku, zauważyłam kogoś po drugiej stronie ogrodzenia. Kobieta stała tam, jak widz – a nie jak uczestnik wypadku. 

Bueller patrzyła, jak niezidentyfikowana kobieta stoi w ciszy przez kilka chwil, po przeciwnej stronie ogrodzenia, po czym odchodzi w puste pole i znika w mroku nocy. Bueller natychmiast pojechała do miasta po telefon, podczas gdy jej ojciec został z Heitz na miejscu wypadku. Kiedy przybyła policja, nigdzie nie znaleziono niezidentyfikowanej kobiety, kierowcy drugiego pojazdu. W ciągu trzydziestu minut jej tożsamość została ustalona. Była nią Patricia Meehan. Identyfikacji dokonano na podstawie numeru rejestracyjnego porzuconego samochodu.

Poszukiwania 

Poszukiwania rozpoczęto natychmiast po wypadku. Policja odkryła ślad butów tenisowych, na opuszczonym polu, około 0,75 mil (1,21 km) od miejsca wypadku. Takie buty, w tym rozmiarze nosiła Patricia. Funkcjonariusze próbowali wyśledzić uciekinierkę po zostawianych przez nią śladach. Pościg trwał  aż do 3 rano, 21 kwietnia, do momentu aż urwał się trop. Poszukiwania zostały zawieszone aż do następnego dnia rano. 

Rodzina Meehan przybyła do Montany, wkrótce po zniknięciu córki i rozprowadziła ponad 2000 ulotek dotyczących zaginięcia Patricii, po całym regionie. Lokalni wolontariusze przeszukali okoliczne tereny górskie i lasy w pobliżu miejsca wypadku. W poszukiwaniach użyto również pojazdów terenowych, koni i helikoptera. Przeszukano również opuszczone kopalnie w okolicy, ale nie znaleziono żadnych śladów Meehan.

Miejsce wypadku, w pobliżu Circle, znajdowało się prawie 400 mil od domu Meehan w Bozeman. Ani organy ścigania, ani rodzina Meehan, nie byli w stanie wyjaśnić powodów, dla których kobieta przebywała właśnie w tej okolicy.

This slideshow requires JavaScript.

Teorie

Policja początkowo wysunęła tezę, że Meehan uciekła i przemieszczała się, podróżując autostopem lub chowając się na ciężarówce z sianem, która stała zaparkowana w odległości 0,8 km od miejsca wypadku. Nie znaleziono jednak żadnych dowodów na poparcie tej teorii.

Według matki, Patricia w tym czasie przeżywała depresję, a także odwiedzała psychologa, gdzie miała umówiona wizytę na 21 kwietnia. Patricia bardzo źle znosiła fakt, że nie ma dzieci a było to coś czego bardzo pragnęła. Prawdopodobnie to właśnie skłoniło ją do zmiany zajęcia. Nie chciała dłużej bawić obcych dzieci. Podejrzewano, że Meehan mogła cierpieć na amnezję spowodowaną wypadkiem. Jej stan psychiczny po wypadku, mógł być naprawdę ciężki.

Wygląda na to, że Patricia przeżywała bardzo trudny okres w swoim życiu i uczestniczyła w dość dramatycznym wypadku, który mógł spowodować uraz głowy. Połączenie tych czynników mogło spowodować amnezję. Nie wie, kim jest, straciła wspomnienia z przeszłości i szuka siebie w całym kraju.

Dziwne zdjęcie

Wśród rzeczy Patricii, rodzina znalazła rolkę filmu z aparatu fotograficznego. Wśród wywołanych zdjęć znajdował się autoportret Patricii, który zrobiła przed lustrem. Zdjęcie to, wywołało ciarki u rodziców Patricii. Według nich, córka wygląda na nim na bardzo dziwnie, nieswojo. W opinii wielu innych ludzi, zdjęcie to ma mrożący krew w żyłach klimat, bije z niego niepokój.

Domniemane obserwacje 

Od czasu zniknięcia odnotowano ponad 5000 zgłoszeń od osób, które twierdziły, że widziały kobietę przypominającą Meehan. 

4 maja 1989 roku, oficer policji w Luverne, w stanie Minnesota, otrzymał informację, że widziano Meehan siedzącą w restauracji Hardee. Kobieta siedziała sama i piła wodę. Spędziła tam pięć godzin a po zamknięciu lokalu przeniosła się do pobliskiej restauracji całodobowej. Kiedy oficer próbował podpytać tajemniczą kobietę, ta odmówiła podania swojego nazwiska i twierdziła, że ​​pochodzi z Kolorado, a potem, że z Izraela.

Następnego dnia, 5 maja, zgłoszono dwa inne przypadki: jedno w Sioux Falls w Południowej Dakocie, gdzie kelnerka twierdziła, że ​​Meehan siedziała na postoju ciężarówek i pije kawę od godziny 24 do 11:30; tego samego dnia kelnerka w innej restauracji w Murdo w Południowej Dakocie. Kobietę widziano tam między godziną 22 a 23 w towarzystwie mężczyzny po trzydziestce.

Widziana niedaleko domu

19 maja 1989 r. kelnerka w restauracji znajdującej się niedaleko domu Meehan, w Bozeman, poinformowała, że Patricia przyszła do tej restauracji, pospiesznie zamówiła i zjadła śniadanie. Patricia miała wspomnieć, że ​​musi iść na zakupy o 9 rano. Inna kelnerka tej restauracji, która też pracowała tam tego ranka, zeznała, że również widziała Meehan w restauracji. Dodała, że kobieta ​​wyglądała na zdezorientowaną i mówiła do siebie. Tego samego tygodnia widziano ją również podczas aukcji koni w Billings, w stanie Montana.

Na autostradzie

Ponad dwa tygodnie później, 30 maja, kobietę przypominającą Meehan, zobaczył kierowca ciężarówki na autostradzie międzystanowej nr 90 w stanie Waszyngton. Kierowca zaproponował jej podwiezienie, ale odmówiła. Tego samego dnia, w tym samym miejscu, powiedziała innemu kierowcy, że zepsuł jej się samochód i że potrzebuje zadzwonić.

Kolejny raz, kobieta miała być widziana, tydzień później w Tacoma w stanie Waszyngton przez pracownika Port of Tacoma. Mężczyzna twierdził, że widział Patricię na postoju ciężarówek, na autostradzie międzystanowej nr 5, gdzie pytała ludzi o drogę do Aberdeen.

Do czerwca 1989 r. zgłoszono ponad dwadzieścia pięć przypadków możliwej obserwacji Meehan, z których trzy zostały potwierdzone przez policję. Inne zgłoszenia zostały odebrane przez organy ścigania na całym Wybrzeżu Północno-Zachodnim, wiele z nich na postoju ciężarówek między Montaną a Seattle.

W stanie Waszyngton

Policja przypuszczała, że Meehan mogła być w tym czasie w stanie Waszyngton, ponieważ jej były chłopak mieszkał w Spokane, a jej siostra w Seattle. Rodzice i brat Meehan przemierzyli ponad 13 000 km przez cały Północny-Zachód w nadziei na znalezienie Patricii.

27 czerwca 1989 r. miał miejsce kolejne zgłoszenie, dotyczyło Great Falls, w stanie Montana, tydzień po tym, jak podobno widywano ją w Waszyngtonie.

Aresztowanie

30 sierpnia 1990 r. kobieta przypominająca wyglądem Meehan, została aresztowana przez policję w Coeur d’Alene , w Idaho. 1 września, kobieta pojawiła się w sądzie hrabstwa Kootenai , gdzie przed sędzią twierdziła, że ​​jest misjonarką podróżującą między Montaną a Waszyngtonem. Dzięki analizie odcisków palców potwierdzono, że aresztowana kobieta nie była Patricią Meehan.

Patricia do chwili obecnej pozostaje osobą zaginioną. Rodzina wciąż na nią czeka, mając nadzieję, że po prostu straciła pamięć a tam gdzie teraz jest, prowadzi szczęśliwe życie. Nie tracą również wiary w to, że kiedyś odzyskają swoją córkę i siostrę.
KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.