Let’s travel together.

Wyszedł z klubu i zniknął w ślepym zaułku. Niewyjaśnione zaginięcie młodego żołnierza RAF.

0

Corrie McKeague zaginął 24 września 2016 r. 23 letni Corrie, żołnierz RAF, wyjechał z bazy by spędzić noc z przyjaciółmi na mieście. W pewnym momencie mężczyzna oddzielił się od reszty i zniknął, pozostawiając po sobie jedynie ślady na nagraniach monitoringu.

Życie Corriego

McKeague urodził się w Perth we wrześniu 1993 roku i wychował w Cupar, w Szkocji. W wieku 9 lat, po rozwodzie rodzicw, przeniósł się do Dunfermline (Szkocja). Corrie i jego dwaj bracia, Darroch i Makeyan, byli wychowywani przez matkę i uczęszczali do szkoły podstawowej St. Margarets oraz Liceum St. Columba w Dunfermline.

McKeague dołączył do pułku RAF (Royal Air Force – siły lotnicze Wielkiej Brytanii) w 2013 roku i został oddelegowany do II Dywizjonu Królewskiego Pułku Sił Powietrznych w Honington. Corrie był starszym strzelcem lotniczym i sanitariuszem w eskadrze.
We wrześniu 2016 roku, mężczyzna spotykał się z 20-letnią April Oliver, która jak się później okaże była z nim w ciąży.
Noc
W nocy 23 września 2016 roku McKeague wybrał się z przyjaciółmi do Bury St Edmunds. We wczesnych godzinach porannych 24 września, Corrie rozdzielił się z przyjaciółmi, po tym jak został wyproszony z klubu Flex na St Andrews Street South. Ochroniarz z Flex wspomina, że ​​prosił McKeague’a, żeby wyszedł, ponieważ był zbyt pijany, żeby móc tam nadal zostać. Zauważył też, że Corrie „nie sprawiał żadnych problemów” i że potem jeszcze rozmawiali na zewnątrz klubu.
Samotnie
Następnie mężczyzna udał się do pobliskiej pizzy Mamma Mia – swojego ulubionego miejsca. Świadkowie opowiadali, że Corrie był w dobrym nastroju. Kamery zarejestrowały go później o godzinie 1:20 wychodzącego z Pizzeri. Corrie dotarł później pod sklep elektryczny Hughes, gdzie położył się pod drzwiami i przespał dwie godziny. Obudził się około 3:00 rano, odpowiedział na wiadomość od przyjaciela, a następnie wysłał mmsa .To był ostatni raz, kiedy Corrie używał swojego telefonu. Około 3:24 rano mężczyzna został ujęty na nagraniu z monitoringu na Brentgovel Street. Mężczyzna wszedł wtedy do tzw. ślepego zaułku, gdzie znajdowało się kilka kontenerów na śmieci i samochodów osobowych. Większość budynków, otaczających zaułek to tyły sklepów, a miejsce to, służyło głównie do celów dostawczych. Wiadomo, że Corriemu nie udało się w żaden sposób przedostać przez któryś z budynków na drugą stronę, ponieważ wtedy byłby na to dowód w postaci nagrania z kamer, którymi to miejsce było naszpikowane. Wygląda to jakby mężczyzna po prostu rozpłynął się w powietrzu…
Zaginięcie Corriego zostało odkryte dopiero dwa dni później, w poniedziałek 26 września.
Telefon
Policja była w stanie prześledzić sygnał telefonu komórkowego Corriego z Bury St. Edmunds do obszaru Barton Mills, niedaleko Mildenhall, w Suffolk. W czasie 28 minut, telefon przebył drogę ok 19 km, co oznaczało, że pieszo nie dałby rady pokonać takiego dystansu. Szlak, którym telefon mężczyzny dotarł do strefy Barton Mills, jest zgodny z trasą, którą pokonuje śmieciarka. Policja przeszukiwała samochód, który tego dnia wywoził odpady ale nie znalazła telefonu Corriego ani jego samego. Telefon wyłączył się około godziny 8 rano tego samego dnia.
„Jesteśmy pewni, że jest on gdzieś w systemie utylizacji odpadów w Suffolk, ale jego szczątki są zasadniczo nie do odzyskania” – powiedział ojciec zaginionego.
Teoria

Najwiarygodniejsza teoria na tamtą chwilę była taka, że Corrie wpadł do pojemnika na śmieci….Który nastęnie został zabrany przez śmieciarkę… Corrie prawdopodobnie został zmiażdżony, a jego szczątki znajdują się na terenie składowiska odpadów. Przeszukiwania tego terenu trwały od lutego 2017 roku. i obejmowały obszar 920 m 2 na głębokości 25 stóp (7,6 m). Cała akcja trwająca do maja, kosztowała 1 mln funtów. W okresie od lutego do lipca policja przeszukała 7200 ton odpadów i co ciekawe odnaleziono czaszkę należącą do kobiety (data śmierci 1945 rok) W sierpniu 2017 r. ujawniono, że policja przeszukuje również „spalony materiał”, który został przeniesiony ze składowiska odpadów do stacji transferowej Red Lodge, a następnie do spalarni w Great Blakenham. Policja zakłada że ciało mężczyzny nadal znajduje się na wysypisku.

 

Do chwili obecnej Corrie McKeague pozostaje osobą zaginioną.

This slideshow requires JavaScript.

Auor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.