Let’s travel together.

Wyciął swojej ofierze narządy rodne i piersi, po czym je ugotował i zjadł. Seryjny zabójca z Czechosłowacji.

0

W latach 1978 – 1982 Ladislav Hojer zamordował w niezwykle brutalny i sadystyczny sposób pięć kobiet. Wszystkie jego zbrodnie były motywowane seksualną agresją. Odbierając życie swoim ofiarom, Hojer bardzo dobrze wiedział, co robi, a jego czyny były dokładnie zaplanowane i przemyślane.

Hojer

Ladislav Hojer urodził się 15 marca 1958 r. w Czechosłowacji. Ojciec Ladislava zmarł na raka, gdy ten był jeszcze mały. Jego matka wkrótce wyszła ponownie za mąż, ale niedługo później również zmarła na raka. Ladislav i jego brat Jaroslav znaleźli się pod opieką ojczyma, ale ten się wyprowadził, zostawiając chłopców samych w ich mieszkaniu w Motolu. Po ukończeniu szkoły specjalnej Ladislav został przeszkolony przez szklarza i podjął pracę w hucie szkła. Jego iloraz inteligencji wynosił 88 i miał poważne problemy w kontaktach interpersonalnych. Na krótko przed schwytaniem mieszkał sam, ponieważ jego brat podjął służbę wojskową.

Pierwsza zbrodnia

Pracodawca Hojera mówił o nim, że był bardzo biednym człowiekiem. Nie był też zbyt rozmowny i nie nawiązywał kontaktów towarzyskich. Podczas przesłuchania sam Hojer przyznał, że nigdy nie miał dziewczyny i żadna kobieta nie uprawiała z nim seksu z własnej woli. W przeszłości nie był karany.

2 listopada 1978 roku Ladislav popełnił swoje pierwsze morderstwo. Doszło do tego w miejscowości Děčín, nad brzegiem Łaby, zaledwie 35 metrów od najbliższego zamieszkanego domu. Tamtego dnia Hojer odwiedził Děčín ponieważ jak mówił, chciał, „zobaczyć piękno tego miasta i mieszkające w nim piękne kobiety”. Wędrując po mieście jego uwagę zwróciła dwudziestodwuletnia kobieta, którą następnie śledził, aż do rzeki. Dziewczyna miała szczęście, udało jej się uciec przed oprawcą do domu. Niepowodzenie rozjuszyło mężczyznę, w związku z czym postanowił zapolować na inną ofiarę. Stała się nią trzydziestoletnia Eva R., którą Hojer powalił na ziemię i próbował zgwałcić. Kobieta stawiała opór, więc ją udusił, a następnie wykorzystał seksualnie zwłoki. Zanim oddalił się z miejsca zdarzenia umieścił pokrzywę w jej genitaliach.

Kolejne ofiary

9 lutego 1980 roku Hojer popełnił swoje drugie morderstwo. Hojer odbywał w tym czasie zasadniczą służbę wojskową i podróżował pociągiem relacji Praga – Děčín. Wsiadając do pociągu, zauważył dwudziestopięcioletnią Ivonę S. i postanowił ją śledzić. Kiedy w trakcie podróży kobieta weszła do kabiny toaletowej, Hojer udał się tam za nią, zamknął drzwi na klucz, a następnie ją udusił. Gdy kobieta była już martwa, zgwałcił jej zwłoki i wyrzucił je przez okno. Następnie wyszedł z toalety i usiadł na miejscu wcześniej zajmowanym przez jego ofiarę. Piętnaście minut później wysiada z pociągu i wraca do Pragi.

W sierpniu 1980 r. Hojer wsiadł do pociągu i udał się do Koszyc na Słowacji. Niedaleko zapory wodnej, przy brzegu Ružín (sztuczny zbiornik wodny na rzece Hornad we wschodniej Słowacji) spotkał kobietę, której wiek określił na 25-30 lat. Mężczyzna ją powalił na ziemię, zdarł z niej ubranie, zgwałcił, a następnie udusił. Znalezionym drutem obwiązał ciało kobiety, położył na jej piersi kamień i wrzucił do wody. Jej pozbawione głowy i nadgarstków zwłoki zostały znalezione rok później, ale do dnia dzisiejszego nie udało się ich zidentyfikować.

Ivana i Anna

W nocy 31 stycznia 1981 roku Ladislav Hojer atakuje po raz kolejny. Do zbrodni dochodzi tym razem w Brnie, trzy miesiące po zakończeniu obowiązkowej służby wojskowej. Mężczyzna wsiadł do pociągu i dotarł do Brna około piątej rano, a następnie wędrował po mieście przez cały dzień. W nocy, na przystanku tramwajowym Hojer spotkał na osiemnastoletnią Ivanę M., którą zaciągnął do pobliskiego parku i próbował zgwałcić, trzymając w ręku nóż. Dziewczyna nie zamierzała się jednak poddać i stawiała opór napastnikowi, więc ten ją udusił. Następnie przy użyciu wcześniej wspomnianego noża odcina piersi dziewczyny i genitalia, które wkłada następnie do torby i zabiera do domu. Fragmenty ciała chowa do lodówki, a tydzień później gotuje je w słonej wodzie i zjada.

3 października 1981 r. około dziesiątej wieczorem Ladislav Hojer popełnił swoje ostatnie morderstwo. Działo się to w Pradze, a jego ostatnią ofiarą była pięćdziesięciojednoletnia Anna Š., którą Hojer zaatakował przy użyciu noża. Najpierw pociął jej płaszcz, spódnicę i bieliznę, a następnie przyłożył nóż do szyi kobiety, do ust wcisnął pończochy (żeby nie krzyczała) i zgwałcił. Na koniec ją udusił.

Aresztowanie

Hojer został aresztowany 11 października 1981 r. Do aresztowania doszło dzięki zeznaniom chorego psychicznie mężczyzny, który przyznał się do zabójstwa Anny Š. Szybko się jednak okazało, że w czasie zabójstwa kobiety, był za kratkami. Co ciekawe, mężczyzna wiedział, w jaki sposób Anna Š została zamordowana, a były to informacje, których policja do tamtej pory nie ujawniła. W końcu mężczyzna powiedział władzom, że jego przyjaciel pokazał mu miejsce zbrodni i opowiedział, jak zginęła Anna.

Tym przyjacielem był Hojer, który później przyznał się do morderstwa. Na ciałach ofiar znaleziono fragmenty odzieży należącej do Hojera i porównano jego grupę krwi z próbkami śliny i nasienia zabezpieczonymi na miejscu zbrodni. Badania wykazały zgodność, a w domu Hojera znaleziono nóż, którym ciął ubrania ofiar i okaleczał ich ciała.

Opinia lekarzy

Według opinii ekspertów z zakresu psychiatrii, seksuologii i psychologii Hojer był prymitywnym psychopatą: amoralnym człowiekiem z osobowością o cechach schizoidalnych i tendencjach do agresji. Przestępstw dopuszczał się świadomie i starał się je zatuszować. Był w stanie przerwać swoje działania, ale tego nie zrobił. Jego stosunek do morderstw świadczy o braku wrażliwości, współczucia, sumienia czy żalu.

Z raportów medycznych wynika, że nie stwierdzono u niego żadnych zaburzeń psychicznych. Resocjalizacja, a nawet długoterminowe więzienie nie zmieniłoby jego osobowości. Nie zalecono również leczenia w zakładzie psychiatrycznym. Zdaniem lekarzy, nigdy nie byłby w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Skazanie

W 1982 roku Hojer przyznał się do pięciu morderstw. Zrobił to jedynie w formie pisemnej, bo niektórych swoich czynów wstydził się i nie chciał o nich z nikim rozmawiać. Za swoje brutalne czyny został skazany na śmierć. Ladislav Hojer został stracony przez powieszenie 7 sierpnia 1986 roku w więzieniu Pankrác. Zanim został ukarany, wyraził lęk przed śmiercią, a jego egzekucja została dwukrotnie odraczana z powodu choroby sprawcy.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.