Let’s travel together.

Wdała się w romans z adopcyjnym ojcem i wspólnie zaplanowali zabójstwo jego żony.

0

Kiedy Lisa Knoefel powitała w swojej rodzinie 16-letnią Sabrinę Zunich, nie mogła przewidzieć tragedii, do której wkrótce dojdzie. Sabrina wdała się w romans ze swoim adopcyjnym ojcem, Kevinem Knoefelem, po czym wspólnie uknuli plan zamordowania Lisy.

Ci, którzy ją znali, mówią, że Lisa Knoefel była kochająca i współczująca. „Lisa kochała dzieci i uwielbiała pomagać ludziom” powiedział pierwszy mąż Lisy, Nicholas Zanella. Jedyne wspólne dziecko Nicholasa i Lisy, Megan, przyszło na świat w 1999 roku, a para rozwiodła się 4 lata później. W 2006 roku kobieta wyszła ponownie za mąż, za kierowcę ciężarówki Kevina Knoefela. Ich córka, Hailey, urodziła się w 2009 roku.

Rodzina zastępcza

Lisa pracowała w Departamencie ds. Dzieci i Rodzin Hrabstwa Cuyahoga w Ohio, w wydziale zajmującym się sprawami wykorzystywania seksualnego dzieci. Wkrótce kobieta otworzyła swój dom i serce dla potrzebujących dzieci pragnąc stworzyć im najlepsze warunki do rozwoju. „Wszystkie adopcyjne dzieci, traktowała jak własne. Dokładała wszelkich starań, aby być dobrym rodzicem” powiedziała przyjaciółka Lisy, Carol Beese.

Sabrina

W lipcu 2011 r. do domu rodziny Knoefel w Ohio trafiła 16-letnia Sabrina Zunich. Zunich urodziła się 27 października 1994 roku. Jej rodzice byli alkoholikami i narkomanami i często popadali w kłopoty z prawem. „Kiedy jeszcze karmiono ją butelką, rodzice wlewali do niej wódkę aby szybko zasnęła” powiedział przyjaciel Sabriny, Bob Stokes.
Dorastając, Zunich zmagała się z problemami ze zdrowiem psychicznym. „Zaczęto mnie diagnozować gdy miałam 4 lata i w ciągu całego życia stwierdzono u mnie ODD, ADHD, chorobę afektywną dwubiegunową, lęk, depresję” powiedziała Zunich.

Rodzice Sabriny, Mark Zunich i Susan Edwards porzucili ją, a opiekę nad dziewczynką sprawowała jej babcia, z którą mieszkała w Wickliffe w stanie Ohio. W miarę dojrzewania dziewczyna sprawiała coraz większe problemy, a jej babcia zaczęła poważnie podupadać na zdrowiu, w wyniku czego, Sabrina znalazła się pod opieką państwa. „Kiedy miałam 14 lat, trafiłam do systemu opieki zastępczej i byłam umieszczana w różnych domach. To było traumatyczne” powiedziała Zunich.

To nie była rodzina, o której zawsze marzyłam.

Gdy dziewczyna trafiła do rodziny Knoefel, wszystko wydawało się być w porządku. Dziewczyna dobrze radziła sobie w szkole i dogadywała się ze swoją adopcyjną rodziną, w tym z córkami Lisy i Kevina. „Relacje między mną, a Lisą były na początku dobre, a z Kevinem mieliśmy bardzo bliskie stosunki. Mogłam się przed nim otworzyć.” Jednak po upływie sześciu miesięcy nastąpiła zmiana. Relacje między nastolatką, a jej matką adopcyjną zaczęły się pogarszać; dziewczyna zaczęła oskarżać Lisę o złe traktowanie. „To nie była rodzina, o której zawsze marzyłam.” powiedziała Zunich. Gdy Sabrina i Lisa oddaliły się od siebie, nastolatka jeszcze bardziej zbliżyła się do Kevina. „Był moim przyjacielem i ojcem. Kevin nigdy mnie nie osądzał i zawsze sprawiał, że czułam się potrzebna.” 

Ona próbuje zabić mamę!

27 października 2012 roku Zunich skończyła 18 lat i mogła opuścić dom rodziny zastępczej, ale ona chciała tam zostać do czasu ukończenia szkoły średniej. Trzy tygodnie później, w nocy z 16 na 17 listopada, pod numer alarmowy 911 zadzwoniła roztrzęsiona 13-letnia Megan Zanella: „Ona dźga moją mamę nożem i bije ją!”  Na pytanie dyspozytora, kto dźga jej mamę, Megan odpowiedziała: „Moja siostra! Ona próbuje zabić mamę!”

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci, znaleźli martwą Lisę w jej sypialni. Ciało kobiety było pokryte ranami i tonęło we krwi. W szafie, w sypialni Lisy znaleziono jej najmłodszą córkę, 3-letnią Hailey. Przerażona dziewczynka schowała się tam podczas ataku. Na miejscu funkcjonariusze zastali również Sabrinę, której ubranie i ręce były pokryte krwią. Dziewczyna została aresztowana, ale początkowo odmawiała składania jakichkolwiek wyjaśnień.

Spokojny i opanowany

Autopsja wykazała, że Lisa została dźgnięta 178 razy, a wiele z jej ran miało charakter obronny. Atak był tak gwałtowny, że 15-calowy nóż, którym zadawano ciosy był wygięty.

Kevin Knoefel był w drodze do Michigan, w czasie kiedy doszło do zabójstwa jego żony. Władze niezwłocznie go powiadomiły o dramacie, jaki rozegrał się w jego domu. Zdaniem policji, gdy mężczyzna wrócił do domu był „stosunkowo spokojny” i opanowany. To samo zauważyli bliscy rodziny, którzy zgromadzili się w ich domu następnego dnia:
„Nie można powiedzieć, jak powinien wyglądać człowiek, którego żona została brutalnie zamordowana, ale on wydawał się tym zupełnie nie przejmować.” powiedziała przyjaciółka Lisy, Erika Gaiter.

Motyw

Policja miała zabójcę, ale nie znała motywu. Im dłużej przyglądali się relacji Sabriny i Kevina, tym bardziej stawali się podejrzliwi. Śledczy dowiedzieli się, że Zunich powiedziała jednemu z pracowników socjalnych, że Kevin robił jej erotyczne zdjęcia i dawał za to pieniądze. Innego razu, sam Kevin skontaktował się z pracownikiem opieki i oświadczył, że on i Lisa planują rozwód, ale chciałby zachować opiekę nad Sabriną.
Autumn Pavlik, przyjaciółka Sabriny powiedziała śledczym, że na początku października 2012 roku, Zunich poprosiła ją o znalezienie płatnego zabójcy. „Wiedziałam, że Kevin był w to zamieszany, bo Sabrina mówiła:„ Ja i Kevin musimy pozbyć się Lisy.”

Zunich początkowo zaprzeczała, że Kevin odegrał jakąkolwiek rolę w zabójstwie Lisy. Podczas gdy ona siedziała w więzieniu, mężczyzna otrzymał ponad 800 000 dolarów z polisy na życie jego żony, za które kupił kilka samochodów, dom oraz zapisał się na lekcje latania.

Polisa

Po sześciu miesiącach w więzieniu, Sabrina poczuła się opuszczona i oszukana, w związku z czym postanowiła opowiedzieć policji swoją historię. Dziewczyna powiedziała, że ​​rok wcześniej jej związek z Kevinem zaczął się zmieniać. „Zaczęło się od masaży. Chciałam być masażystką. Zawsze chciałam pomagać ludziom. Wtedy on powiedział: „Możesz na mnie ćwiczyć”. Zaczęło się od nóg, ponieważ był kierowcą ciężarówki i miał skurcze w nogach, które stopniowo narastały” wyjaśniła dziewczyna. Jesienią 2012 roku Zunich i Kevin regularnie uprawiali seks i to właśnie wtedy mężczyzna powiedział jej, że nie kocha już Lisy i chce jej śmierci.

„Spytałam: „Dlaczego po prostu się z nią nie rozwiedziesz?”. A on powiedział:„ Ona jest więcej warta po śmierci niż za życia” i opowiedział mi o dwóch polisach, jedna na 500 000 dolarów, druga na 250 000 dolarów”.

Włamanie

Sabrina twierdziła, że Kevin namówił ją do zabójstwa Lisy, a wszystko miało wyglądać jak wynik nieudanego włamania. Mężczyzna pokazał jej jak dźgać i przekręcać ostrze, aby zadać maksymalne obrażenia. Pomógł jej również wybrać odpowiedni nóż. W razie gdyby została złapana, miała powoływać się na niepoczytalność wynikającą z jej chorób psychicznych.
43-letni Kevin Knoefel został aresztowany 9 sierpnia 2013 r. i oskarżony o spisek w celu popełnienia morderstwa i współudział w morderstwie, a także sześć przypadków wykorzystywania seksualnego nieletniej.

Smutna historia

Wiosną 2014 roku, Zunich zeznawała przeciwko Kevinowi podczas jego procesu. Obrona mężczyzny jednak twierdziła, że Sabrina wszystko wymyśliła: „Nie ma dowodów na to, że Kevin kiedykolwiek zrobił coś niewłaściwego z Sabriną, żadnego DNA, żadnych nagrań, nic. Jedynym dowodem, jaki mamy, jest Sabrina. Opowiedziana przez nią smutna historia”.
Jak się jednak okaże, „historia Sabriny” wystarczyła aby przekonać ławę przysięgłych o winie Kevina. 11 czerwca 2014 r. uznano bowiem Kevina Knoefela winnym wszystkich zarzutów i skazano go na dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego po 30 latach. O zwolnienie będzie mógł wnioskować w 2043 roku, w wieku 73 lat.
Sabrina Zunich przyznała się do morderstwa i została skazana na dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego po 30 latach, w 2042 roku, w wieku 47 lat.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.