Let’s travel together.

W jaki sposób śmiertelna trucizna dostała się do krwiobiegu kobiety?

0 1 647

W październiku 1987 roku przyjaciele i rodzina 43-letniej Patsy Bolton Wright opłakiwali jej tragiczną i nieoczekiwaną śmierć. Jej córka, Leslie, była zszokowana, kiedy usłyszała te straszne wieści.

Nigdy bym się nie spodziewała, że ​​tak się stanie … była tak żywa, była tak zdrowa, nie było z nią nic złego, jestem w szoku. Nie wierzę, że to się stało”

Osiem dni po śmierci kobiety przeprowadzono rutynową autopsję. Technik laboratoryjny sprawdził obecność 56 000 różnych obcych substancji w próbkach krwi Patsy. Nagle maszyna pokazała gwałtowną pozytywną reakcję. W ciągu kilku sekund zidentyfikowano substancję … strychninę. Z powodu swoich okropnych skutków ubocznych zatrucie strychniną jest uważane za niezwykle okrutny sposób na śmierć. Śmierć przez strychninę jest również bardzo rzadka. Władze stanęły przed zagadkowym pytaniem: w jaki sposób ta niebezpieczna trucizna dostała się do krwiobiegu kobiety? 

Rankiem w dniu śmierci Patsy niepokojący telefon obudził jej siostrę. Patsy mówiła, że zażyła swoje lekarstwo i bardzo źle się czuje, ma silne nudności. Następnie upadła, ale wciąż rozmawiała przez telefon. Obawiając się o jej bezpieczeństwo, Sally i jej mąż pojechali do domu Patsy.

„Dotarliśmy do jej domu. Drzwi wejściowe były zamknięte i nie mogliśmy wejść. Kiedy w końcu nam się udało skierowaliśmy się do sypialni. Wyglądała, jakby zemdlała. Próbowaliśmy ją ocucić, ale to nie zadziałało. Mój mąż rozpoczął reanimację usta- usta podczas której, z jamy ustnej Patsy zaczęła wypływać treść o zielonej barwie. Chwilę później zjawili się medycy.”

Niestety oni też nie byli w stanie jej uratować, kobieta zmarła chwilę później. Z początku nikt nie podejrzewał, że jej śmierć jest następstwem morderstwa. Sądzono iż to samobójstwo. Patsy miała wszystko, czego może pragnąć kobieta. Dwójkę dzieci, piękny dom. Wraz z siostrom były bizneswomen. Ich dwa woskowe muzea były warte miliony. Patsy właśnie kupiła cztery konie i planowała je sama trenować. Sierżant Jay z policji w Arlington zaczął badać śmierć Patsy pod kątem morderstwa. Odkryto, że to suplementy, które co wieczór przyjmowała kobieta, były zanieczyszczone strychniną. W trakcie śledztwa wykluczono koncern farmaceutyczny. Sierżant przypuszczał, że mordercą był ktoś, kogo Patsy dobrze znała. Tylko jej bliscy wiedzieli, że przed pójściem do łóżka, miała zwyczaj przyjmowania suplementów.

Pierwszymi osobami, które zostały przesłuchane, była jej siostra oraz szwagier. Sierżant szukał motywu. Bogactwo Patsy pochodziło z dwóch woskowych muzeów, które były także w  posiadaniu w Sally. Muzea były nie tylko atrakcjami turystycznymi, ale także ośrodkami życia społecznego w swoich miastach. Po śmierci Patsy muzea odziedziczyła Sally, oraz jej mąż. Śledczy przypuszczali, że gdyby to Steve otruł Patsy, nie zastosowałby reanimacji usta-usta, biorąc pod uwagę potencjalne zatrucie śmiertelną trucizną. Małżonkowie dobrowolnie wzięli udział w badaniu na wykrywaczu kłamstw i przeszli go pozytywnie. Kolejną przesłuchiwaną osobą był były mąż zamordowanej kobiety, Robert. Mężczyzna nie wyraził zgody na badanie. Wiadomo, że miał on zakaz zbliżania do kobiety, gdyż ta założyła mu sprawę o nękanie. Robert utrzymywał swą niewinność, i nie znaleziono żadnych dowodów na jego winę.

W noc, w którą kobieta zażyła śmiercionośną dawkę strychniny, prawdopodobnie miała gościa. Obok łóżka, na szafce nocnej stała taca z dwoma pustymi talerzami. Być może kobieta była z kimś w intymnej relacji? Tego nie wiadomo. Pewne jest jednak to, że strychnina która zabiła Patsy, była w czystej formie proszku- najbardziej skoncentrowana forma tej trucizny. Bardzo niewiele sklepów sprzedaje strychninę, a cała sprzedaż jest kontrolowana przez Rząd federalny. Władze mają nadzieję, że ktoś przypomni sobie podejrzaną sprzedaż w okresie śmierci Patsy, a zagadka jej śmierci zostanie wyjaśniona.

 

Komentarze
Loading...