Let’s travel together.

W 1976 podrzucił jej zmaltretowane ciało w okolice cmentarza. 15 września 2021 r. Została zidentyfikowana

0

Nastolatka, która ponad cztery dekady temu została zamordowana w Wirginii, właśnie odzyskała swoje imię.

Ciało nazwanej przez śledczych Woodlawn Jane Doe, zostało odkryte około 10:00 rano 12 wrzenia 1976 r. Przy drodze w pobliżu cmentarza. Zwłoki kobiety zostały częściowo owinięte w białe prześcieradło, zgodne z tym jakie zapewniają placówki szpitalne. Twarz natomiast ukryto pod dwiema bandanami i workiem na nasiona. Wszystko to zostało przewiązane pod szyją kwadratowym węzłem, zwanym inaczej węzłem refowym. 

Jedna bandana była niebiesko- biała, druga natomiast pomarańczowo- biała i okazało się, że ma wycięte otwory, które pasowały do oczu i nosa. Na worku na nasiona widniał napis: „Nasiona trawy Stowarzyszenia Biura Rolniczego, Lexington”. Okazało się, że produkcja tego rodzaju worków została wstrzymana kilka lat wcześniej.

Zakłada się, że dziewczyna zmarła w innym miejscu, a w okolice cmentarnej bramy została przetransportowana. Niewykluczone, że sprawca przemieszczał się dostawczym fordem, bo taki samochód kręcił się w okolicy na godzinę przed znalezieniem ciała.

This slideshow requires JavaScript.

 

Sekcja zwłok wykazała, że Woodlawn Jane Doe została związana, pobita, brutalnie zgwałcona, a następnie uduszona ligaturą. Chociaż cechy fizyczne wskazywały na to, że mogła mieć od 16 do 30 lat, fakt, że nigdy wcześniej nie odbyła stosunku, przemawiał za tym, że była młoda. Gwałt spowodował masywne krwawienie, które przesiąknęło przez ubranie. Obrażenia narządów rodnych wskazywały na to, że sprawca prócz swojego przyrodzenia, wkładał tam gałąź, albo metalową rurkę…

Badania toksykologiczne wykazały, że ofierze podano chlorpromazynę– lek psychotropowy o działaniu przeciwpsychotycznym, przeciwautystycznym i uspokajającym. Lek ten przeważnie stosowany jest w leczeniu schizofrenii i nie jest on łatwo dostępny. To, w połączeniu ze szpitalnym prześcieradłem sugeruje, że morderca mógł leczyć się psychiatrycznie i był hospitalizowany. Psychotrop otumanił ofiarę i uniemożliwił podjęcie walki. Na szczęście złagodził także ból.

Woodlawn Jane Doe miała ciemnobrązowe, falowane włosy o długości do ramion, brązowe oczy i oliwkową cerę. Charakteryzowała ją grupa krwi 0+, blizna na lewym udzie, blizny na kolanach i przekłute uszy. Nie miała także trzech zębów, które zostały usunięte przez dentystę. Pozostałe miały wypełnienia co świadczy o tym, że młoda kobieta dbała o uzębienie i było ją na to stać. Miała także prymitywny, ledwo widoczny tatuaż z inicjałami „JP” bądź „SS”albo „JB”.

Ubrana była w beżowy sweter, beżowe, sztruksowe dżinsy Levi, jasno brązowe mokasyny, biały biustonosz, skórzany naszyjnik z turkusowym koralikiem i skarpety w paski. Przy ciele znaleziono dwa klucze spięte ze sobą agrafką.

This slideshow requires JavaScript.

Testy izotopowe wykazały, że ofiara prawdopodobnie spędziła czas w zaludnionym regionie północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych, takim jak Boston, Massachusetts czy stan Nowy Jork. Przynajmniej jeden z kluczy, które miała przy sobie, był produkowany w Fitchburgu w stanie Massachusetts i miał wybity napis „DB09212”. Podejrzewano, że była nastoletnią imigrantką z Ameryki Środkowej, która zamieszkała w Jamaica Plain w stanie Massachusetts. Oznaczać by to mogło, że jej tatuaż przedstawiał skrót Jamaica Plain- „JP”.

Na przestrzeni lat wykonano wiele szkiców przedstawiających możliwy wygląd ofiary. Jej zapisy dentystyczne, odciski palców jak i DNA zostały wprowadzone do krajowych baz danych. Sprawa ta spotkała się z dużym zainteresowanie mediów i pojawiły się doniesienia, że mogła używać imion „Jasmine” lub „Jassy”. Jej przypadek nagłośniono nawet w programie America’s Most Wanted i chociaż pojawiło się wiele tropów, żaden nie doprowadził do odkrycia tożsamości ofiary ani jej zabójcy. 

This slideshow requires JavaScript.

 

W 2015 r. Narodowe Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych otrzymało wskazówkę od policji hrabstwa Baltimore. Znaleziono osobę, która mogła być Woodlawn Jane Doe. Została ona opisana jako nastolatka z Portoryko lub Kolumbii, która przeprowadziła się do Bostonu w stanie Massachusetts z rodzicami i pięciorgiem rodzeństwa i zniknęła. Uwzględniono również potencjalne lokalizacje szkół. Niestety Departament miał trudności ze znalezieniem krewnych tej konkretnej zaginionej dziewczynki, przez co śledztwo zostało wstrzymane. Identyfikacja nastąpiła dopiero 6 lat później, po dalszych testach DNA.

15 września 2021 r. Detektywi zidentyfikowali dziewczynę jako 16-letnią Margaret Fetterolf z Alexandrii w stanie Wirginia, która zaginęła w 1975 r. Trwa śledztwo, kto był odpowiedzialny za jej napaść seksualną i morderstwo. Nie wiadomo także co dziewczyna robiła przez rok do momentu śmierci.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.