Let’s travel together.

Vera musi umrzeć! Upośledzona kobieta zamordowana przez swojego partnera i jego rodzinę, na polecenie teściowej.

0
Morderstwo 24-letniej Very Jo Reigle z 2011 roku jest rzadko nagłaśniane, ale pozostaje jednym z najbardziej makabrycznych i szokujących morderstw w historii USA. Vera była upośledzoną umysłowo matką dwuletniego dziecka, która była bita i regularnie wykorzystywana przez swojego chłopaka i jego rodzinę. Proceder ten trwał przez lata i doprowadził do jej śmierci. Jej nagie i zmasakrowane ciało znaleziono na toach kolejowych w pobliżu jej domu w Findlay, w stanie Ohio.

Historia Very to skomplikowana opowieść o kobiecie, z której „skorzystał” każdy kto ją spotkał. Począwszy od 11 roku życia, była wykorzystywana seksualnie przez własnego ojca. Trwało to do czasu aż Willard Reigle trafił za kratki i został skazany na 20 lat więzienia. Wkrótce potem Vera oderwała się od matki i jej rodziny. Vera była powszechnie znana z problemów umysłowych – eksperci twierdzili, że jej zdolności intelektualne sięgają ośmioletniego dziecka. Ale z pomocą nauczycieli i klas specjalnych, Vera zdołała ukończyć szkołę średnią. Następnie, w jej przypadku orzeczono niepełnosprawność i w związku z tym, zaczęła otrzymywać zasiłek od państwa.

Kiedy Vera miała 19 lat, zaczęła spotykać się z chłopcem o imieniu Zachary Brooks, który miał wtedy zaledwie 13 lat. Vera wkrótce przeprowadziła się do zrujnowanego dwupiętrowego domu, gdzie zamieszkała z Zacharym i jego rodziną. Od tego momentu życie Very zmieniło się w niewyobrażalne piekło.

Rodzina Brooks

Głową rodziny Brooks jest Cheri Brooks – potężna matrona i kryminalistka, którą porównywano do bossa mafii – Carlo Gambino. Cheri jest matką dziewięciorga dzieci, jednak jej pierwszy „komplet” dzieci został zabrany przez państwo i objęty opieką zastępczą w związku z postawionymi matce zarzutami wykorzystywania seksualnego dzieci. Członkowie rodziny Cheri opowiadali mrożące krew w żyłach opowieści o potwornościach jakich się dopuszczała w stosunku do swoich dzieci.

Po tym jak odebrano jej dzieci, Cheri z pomocą męża Kevina, wydała na świat kolejne potomstwo. Wszystkie dzieci były płci męskiej i gdy podrośli stali się znanymi przestępcami w okolicach Findlay. Cała rodzina Brooks, w tym Cheri, byli dumnymi członkami ulicznego gangu Crips i regularnie angażowali się w napady, włamania i handel narkotykami. Zachary Brooks jest jednym z młodszych synów Cheri i jest ojcem córki Very, Willadean. Mała Willadean miała zaledwie dwa lata w chwili śmierci Veri.

This slideshow requires JavaScript.

Kuzyn

Bracia Brooks mieli 21-letniego kuzyna o imieniu Danny Bixler, który niedawno wyszedł z więzienia i zaczął się spotykać z 17-letnią Nicole Peters. W pobliskim Tiffin, w stanie Ohio, Bixler i Peters zostali przyłapani na napaści na nastolatka w parku. Zbiegła para przestępców, znalazła schronienie w Findlay, w domu cioci Brooks. Ostatecznie Bixler i Peters stali się wykonawcami egzekucji Very. Motywu zbrodni należy jednak szukać gdzie indziej, ponieważ morderstwo Very zostało całkowicie zaplanowane przez Cheri Brooks i jej synów.

Teściowa i synowa

Odkąd była dzieckiem, Cheri Brooks miała obsesję na punkcie dziewczynek. Udowodniono, że w dzieciństwie, Cheri była wykorzystywana seksualnie przez własnego ojca. Po tym, jak najstarsza córka Cheri, Maria, została objęta opieką zastępczą, Cheri starała się o kolejną córkę, ale bezskutecznie. Jednak gdy Vera przeprowadziła się z Zacharym do domu rodziny Brooks, Cheri wymagała od młodej pary sprawienia potomstwa. Teściowa zaznaczyła przy tym, że ​​jeśli Vera urodzi córeczkę, dziecko będzie należeć do Cheri a Vera miała być pozbawiona kontaktu z własną córką.

Córeczka

Kiedy Vera miała 22 lata, a Zachary 16 lat, Vera zaszła w ciążę i urodziła dziewczynkę. Przez większość czasu życia w domu Brooksów i przez cały okres ciąży Vera była bita, atakowana i gwałcona przez braci Zacharego. Policja była wzywana do domu Brooks około dziesięć razy w przeciągu dwóch lat z powodu zarzutów przemocy domowej. Vera była wielokrotnie przesłuchiwana przez policję i pracowników socjalnych, którzy widzieli oczywiste oznaki przemocy fizycznej. Jednak Vera zapewniała, że ​​dobrze jej w domu Brooksów i chce tam pozostać.

Po trudnej ciąży Vera wydała na świat Willadean, dzień po urodzinach Cheri. Cheri podała jej olej rycynowy aby wywołać poród. Typowa dawka na taka okoliczność to kilka łyżek stołowych. Vera była zmuszona wypić trzy pełne butelki. Cheri była zniecierpliwiona i zmęczona czekaniem na „swoją” córeczkę. Od dnia wypuszczenia Willadean z OIOM-u, Vera nie mogła wchodzić w interakcje z córką, chyba że Cheri wyraziła na to zgodę. Cheri traktowała Willadean jak własną córkę i tak tez przedstawiała dziewczynkę wszystkim dookoła.

Kolejne sygnały

Policja i pracownicy socjalni, którzy przybyli do domu Brooksów, zauważyli brud, w którym wychowywała się Willadean. W domu trzymano świnię i psy, które załatwiały się na podłogę. Wyglądało na to, że dom prawie nigdy nie był sprzątany i mieszkało tam co najmniej dziesięć osób, które często spożywały narkotyki i alkohol. Jednak Willadean nie została zabrana z patologicznego domu, ponieważ Cheri była prawną opiekunką Very, a Zachary miał prawa do swojej córki.

W marcu 2011 roku, po naradzie z synami, Cheri zadecydowała, że ​​Vera musi zostać „wyeliminowana”, aby Willadean mogła w pełni należeć do niej. Ponieważ Bixler i Peters regularnie brali udział w biciu i wykorzystywaniu seksualnym Very, ostatecznie zdecydowano, że to oni wykonają egzekucję, z błogosławieństwem Zachary’ego.

Musi umrzeć!

Tłumaczenie Cheri, dlaczego Vera „musiała” zostać zabita, było skomplikowane, ale Cheri jakoś przekonała samą siebie i dzieci, że to Vera była odpowiedzialna za śmierć najstarszego syna Cheri, Punky. Cheri stwierdziła, że ​​Vera i Punky spacerowali nocą po mieście i wtedy Vera popchnęła Punky pod koła taksówki. Prawda jednak była taka, że ​​Punky szedł ze swoją dziewczyną, a przejeżdżający obok taksówkarz stracił kontrolę nad pojazdem i przypadkowo uderzył w Punky. Ale Cheri skutecznie rozpowszechniała i wmawiała swoje kłamstwa pozostałym członkom rodziny.

Cegła

Innym przykładem jest opowieść Cheri o tym, jak Vera rzekomo upuściła cegłę na stopę Cheri podczas czyszczenia klatki królika na podwórku. Jak na ironię, zwierzęta, które produkowały najmniej odchodów, były trzymane na zewnątrz. Nie było świadków, którzy mogliby potwierdzić historię Cheri, ale nawet członkowie rodziny uważają, że cegła przypadkowo spadła na jej stopę, bez działania Very. Cheri ma teraz „trwałe obrażenia” z powodu tego wypadku a Vera musiała oczywiście ponieść konsekwencje. Ukaranie Very doprowadziło do jej kolejnej hospitalizacji z powodu silnych obrażeń w wyniku pobicia. Jak zawsze, Vera odmówiła oskarżenia rodziny męża za to co się stało.

Plan

Cheri dokładnie i z dużym wyprzedzeniem opracowała plan zamordowania Very. Ona i pozostali członkowie rodziny zamierzali powiedzieć policji, że Vera otworzyła pojemnik z gazem pieprzowym w domu. Gaz rzekomo spowodował poronienie żony jednego z synów Cheri, Michaela, Shannon Brooks. Shannon w tym czasie, oczywiście nie była w ciąży, ale taką historię Danny Bixler i Nicole Peters opowiedzieli policji, podobnie jak reszta rodziny. Aby zataić udział Bixlera i Peters w morderstwie, zamierzali powiedzieć policji, że Vera wyszła z domu w noc swojej śmierci z jakimś chłopakiem. Jednak Bixler przyznał się do zabicia Very.

Realizacja

26 marca, około godziny 21 Bixler, Peters i Zachary opuścili dom wraz z Verą, mieli się udać na spacer. Vera początkowo stawiała opór, ale po kilku groźbach kobieta zgodziła się wyjść z nimi. Vera i Shannon Brooks zaprzyjaźniły się i to właśnie do Shannon, Vera zwróciła o pomoc, gdy grupa wyciągała ją z domu. Shannon jest przekonana, że Vera wiedziała , że prowadzono ją na śmierć.

Na miejscu zbrodni leżały porozrzucane ubrania, buty i rzeczy osobiste Very. Niewiele wiadomo o ostatnich chwilach życia kobiety. Prokuratorzy uważają, że Bixler i Peters próbowali dźgnąć Verę, ale nóż był zbyt tępy, aby przebić jej ubranie. Tak więc grupa w jakiś sposób przekonała Verę do zdjęcia butów i ubrania. Vera błagała o życie podczas gdy oprawcy zadawali jej kolejne ciosy a ostatecznie podcięli jej gardło.

Ciało Very zostało następnie ułożone prostopadle na torach kolejowych w nadziei, że jej ciało zostanie rozjechane przez nadjeżdżający pociąg. Jednak ciało Very znaleziono skulone, leżące równolegle między torami. Nadjeżdżający pociąg ledwo uniknął uderzenia w jej ciało. Policja ustaliła dzięki temu, że Vera żyła gdy kładziono ją na tory i ostatkiem sił zdołała położyć się między nimi, aby uniknąć rozjechania.

This slideshow requires JavaScript.

Impreza

Po zamordowaniu Very Bixler, Peters i Zachary udali się do domu przyjaciela, aby świętować śmierć Very. Podczas imprezy siostra Danny’ego, Desta zauważyła, że ​​Zachary dąsał się i wyglądał na przygnębionego. Zapytała go, co jest nie tak, a Zachary wyznał jej, co zrobili tej nocy. Desta nie mogła w to uwierzyć i spytała swojego brata o to, co stało się z Verą. Ku jej przerażeniu, Danny potwierdził wersję Zacharego. Desta udała się z informacją na policję, a Bixler i Peters zostali natychmiast aresztowani i oskarżeni o morderstwo. Dzień po znalezieniu ciała Very, a przed jej pogrzebem, Cheri i Zachary próbowali walczyć uzyskać pełne prawa rodzicielskie do malutkiej Willadean.

Aresztowanie

Po aresztowaniu Bixler i Peters opowiedzieli policji historię wymyśloną przez Cheri o konieczności zabicia Very, ponieważ spowodowała poronienie Shannon Brooks, a także rzekomo popchnęła Punky pod koła taksówki i spowodowała ciężkie obrażenia stopy Cheri. Pozostali członkowie rodziny oczywiście potwierdzili tę historię. Jednak w całym Findlay było dobrze wiadomo, że Cheri zabiła Verę, aby mogła uzyskać opiekę nad Willadean.

Podczas śledztwa, dla policji stało się jasne, że historia z gazem pieprzowym była fikcją. Szybko odkryli motyw jaki kierował Cheri w zaplanowaniu tej zbrodni. Cheri i inni członkowie rodziny zostali oskarżeni o utrudnianie dochodzenia policyjnego. Za to odbywają karę na tzw. „kontrolowanej wolności” tj.probacji. Daniel Bixler został skazany na dożywocie i po 40 latach może się starać o zwolnienie warunkowe. Chociaż w chwili przestępstwa Nicole Peters była nieletnia, została osądzona jako dorosła i skazana na 23 lata za udział w zabójstwie. Zachary Brooks nie został oskarżony o morderstwo, ale  o okłamanie policji.

Następstwa

 W 2015 r. Cheri została skazana na 40 miesięcy więzienia za handel narkotykami w okresie probacji. Jeden z synów Cheri oraz jej mąż zostali również oskarżeni o sprzedawanie leków na receptę. Cheri przyznała się do winy wobec swoich podopiecznych w sądzie. W 2014 r. Cheri spędziła dziesięć dni w więzieniu za niewłaściwe „kontakty z nieletnim”, co stanowi kolejne naruszenie warunków zawieszenia.

Wszyscy w mieście wiedzieli, że Cheri wykorzystywała seksualnie dzieci ale nikt nie był w stanie tego udowodnić, przez co nie można było jej skazać za te przestępstwa.

Wszystkie dzieci Cheri i ich małżonkowie byli świadkami, trwającej lata przemocy fizycznej i emocjonalnej wobec Very i nigdy nie zostało to zgłoszone na policję. Prawdopodobnie nie uczynili nic, ponieważ dzieci Cheri śmiertelnie boją się własnej matki. Sąsiedzi i członkowie rodziny Very wielokrotnie chodzili na policję i do służb socjalnych zgłaszając swoje obawy, ale Vera była dorosłą osobą zdolną do podejmowania własnych decyzji i zawsze mówiła, że ​​„cieszy się” z pobytu w domu Brooksów.

Krótko po śmierci Very mała Willadean została zabrana z domu Brooksów i oddana do adopcji.. Członkowie rodziny Very pocieszają się teraz wiedząc, że Willadean ma szansę na normalne życie. Na rozprawie Bixlera i Peters prokurator przeczytał na głos następującą notatkę znalezioną w torebce Very wkrótce po jej śmierci:

„Kocham cię Willadean. Jesteś dobrą małą dziewczynką. Cieszę się, że jestem twoją mamusią i cieszę się, że urodziłam cię 4 listopada o 4:16. Sześć funtów, dwie uncje, 19 cali długości. Mamusia cię kocha. ”

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.