Let’s travel together.

Uznano, że pożarły go aligatory prawda okazała się okrutniejsza

1

Jerry Michael Williams (urodzony 16 października 1969 r.), Znany jako Mike Williams, był odnoszącym sukcesy rzeczoznawcą w branży nieruchomości w Tallahassee. Poślubił Denise Merrell (ur. 7 marca 1970 r.), Swoją ukochaną ze szkoły średniej  w 1994 r. Ich córka, Anslee  urodziła się w 1999 roku. Krótko po tym, jak zostali rodzicami, wykupili na Mike’a ubezpieczenie na życie w wysokości 1,0 miliona dolarów za pośrednictwem Briana Winchestera wspólnego przyjaciela z dzieciństwa.

Mike był zapalonym łowcą kaczek. Rankiem 16 grudnia 2000 roku udał się na łódkę do jeziora Seminole. Jednak nigdy nie wrócił. Ojciec Denise zgłosił jego zaginięcie i rozpoczęły się szeroko zakrojone poszukiwania. Ale nie znaleziono śladu Mike’a. Dzień później Brian odnalazł opuszczoną łódź Mike’a  z całym sprzętem myśliwskim w środku i silnikiem łodzi w pozycji włączonej. Komisja ds. Ochrony Ryb i Dzikiej Florydy (FWC) rozpoczęła misję poszukiwawczo-ratowniczą, wierząc, że Mike wypadł za burtę. Śledczy wysnuli teorię, że gdyby Mike utonął, jego ciało wypłynęłoby na powierzchnię, jak to zwykle bywa. Jednak tak się nigdy nie stało więc zaczęto spekulować, że został pożarty przez aligatory. Odzyskano także niektóre przedmioty, takie jak licencja Mike’a. Jednak żaden ze znalezionych elementów nie wykazał dowodów na poparcie teorii o aligatorze. Ostatecznie sprawę zamknięto, a żona zaginionego mężczyzny zorganizowała dla niego pomnik, a w następstwie jej petycji sądowej, Mike został uznany za zmarłego. To pozwoliło jej ubiegać się o polisę ubezpieczeniową o wartości 1,75 miliona dolarów. Wychowała ich córkę głównie sama, pracując jako księgowa. Pięć lat po zniknięciu Mike’a Denise poślubiła Briana. Nadal mieszkali w tym samym domu, który Denise dzieliła z Mikiem. Winchester wychował również Anslee jako swoją pasierbicę. Rozstali się w 2012 roku, a rozwód wzięli trzy lata później. W 2016 r. Winchester próbował porwać Denise i został aresztowany.

Cheryl Williams nie chciała uwierzyć, że jej syn utonął, a aligatory zjadły jego ciało w całości. Pracowała nad ponownym wszczęciem śledztwa. Zorganizowała nawet prywatny zespół poszukiwawczy. W kolejnych latach przeprowadzono wiele poszukiwań ciała mężczyzny przy użyciu bardziej zaawansowanego sprzętu. W 2008 roku organy ścigania zaczęły podejrzewać morderstwo. Teoria aligatora została obalona z wielu powodów, głównie dlatego, że zwykle nie żywią się one w miesiącach zimowych. Ponadto odnalezione kurtka myśliwska, latarka i licencja myśliwska były nieuszkodzone. Gdy zniknięcie Mike’a zaczęło wyglądać podejrzanie, jego polisy ubezpieczeniowe zostały zbadane.

W szokującym zrządzeniu wydarzeń szczątki ciała Mike’a znaleziono w końcu 20 grudnia 2017 roku. Ustalono, że został on zamordowany, ale szczegóły nie zostały ujawnione do samego procesu. 8 maja 2018 roku Denise została aresztowana w dniu, w którym miała świętować 19 urodziny córki. Została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia, spisek mający na celu popełnienie morderstwa pierwszego stopnia oraz pomoc po tym fakcie. Winchester, który był wówczas w więzieniu, został również oskarżony. Później zostanie ujawnione, że Winchester obawiał się, że Denise ujawni to co się stało z Mikiem, i próbował ją porwać, aby temu zapobiec.  Zgodnie z ustaleniami  Denise i Winchester rozpoczęli spisek przeciwko Mike’owi w marcu 2000 roku. Podczas procesu Winchester przyznał się do pociągnięcia za spust, ale powiedział, że to Denise wymyśliła spisek. Twierdził, że on i Denise mieli romans za plecami swoich małżonków. Powiedział, że Denise uknuła plan zabicia obojga małżonków, ale on odmówił  zabicia swojej ówczesnej żony, Kathy, a zamiast tego podążył za planami Denise, by pozbyć się Mike’a. Powiedział, że zwabił Mike’a nad jezioro gdzie wypchnął go z łodzi licząc na to, że utonie. Kiedy udało mu się wyjść na powierzchnię Winchester strzelił mu w twarz ze strzelby, a następnie pochował jego ciało. Obydwoje zostali skazani na dożywocie, a cały majątek z ubezpieczenia Mike’a otrzymała jego córka, która w chwili morderstwa ojca miała 18 miesięcy.

 

 

 

1 komentarz
  1. Ewka mówi

    Oglądałam przed chwilą na ID, śmieszne prawo. Ledwo ktoś zaginął, a dzięki mszy można go uznać za zmarłego i tym samym odebrać pieniądze z polisy.
    Ona otrzymała 1 500 000$.
    Od początku była podejrzana, mogli im podsłuch załozyć…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.