Let’s travel together.

Uwaga!! Brytyjska policja prosi o informacje w sprawie śmierci polskiego nastolatka!! Matka i jej partner aresztowani.

2

W piątek, 13 sierpnia 2021 roku w Huddersfield w Anglii doszło do tragedii. Tego dnia służby ratunkowe odpowiedziały na zgłoszenie w sprawie ciężko rannego chłopca. Chłopcem tym był 15-letni Sebastian, który mieszkał w Huddersfield z matką i jej partnerem.

Na miejsce bezzwłocznie wysłano karetkę. Chłopiec był nieprzytomny, w związku z czym, lekarz podjął próbę ratowania życia Sebastiana, ale jego stan był beznadziejny. Obrażenia jakich doznał nastolatek okazały się być śmiertelne. Personel karetki wezwał wówczas na miejsce policję, która następnie zatrzymała dwie osoby, matkę chłopca Agnieszkę K. (lat 34) oraz jej partnera, 37-letniego Andrzeja L. Para została oskarżona o morderstwo.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w domu przy ulicy Leeds Road w Huddersfield hrabstwie West Yorkshire. Liczne obrażenia na ciele chłopca pozwalają przypuszczać, że dziecko od jakiegoś czasu było ofiarą przemocy. Dla dobra śledztwa władze nie dzielą się obecnie szczegółami dotyczącymi sprawy, w tym jakiego typu obrażenia odkryto na jego ciele.

Sebastian

Główny inspektor Wydziału Zabójstw Tony Nicholson powiedział: „Wciąż prowadzimy szereg dochodzeń w sprawie śmierci Sebastiana i jest to w dużej mierze śledztwo w sprawie morderstwa.” Detektyw dodał również:

„Jesteśmy w kontakcie z jego rodziną w Polsce i wiemy, że był w Anglii tylko przez krótki czas i porozumiewał się po angielsku w stopniu ograniczonym.”

Nastolatek uczęszczał do North Huddersfield Trust School w Fartown, a jego kontakty z innymi ludźmi były bardzo ograniczone.

„Był zapisany do North Huddersfield Trust School w Fartown i byłbym wdzięczny za informacje od każdego, kto być może znał go w szkole i mógłby nam o nim więcej powiedzieć.”

Leeds Road

Policja apeluje również do każdego, kto posiada informacje na temat życia chłopca:

 „(…)proszę o informacje na temat Sebastiana, aby pomóc nam zbudować jego wizerunek, jego ruchy i jego styl życia”

„Każdy, kto może pomóc w naszym dochodzeniu lub ma informacje o morderstwie Sebastiana, proszony jest o skontaktowanie się z Zespołem ds. Zabójstw i Głównym Dochodzeniowym pod numerem 101 o numerze przestępstwa 13210409705. Informacje można również przekazywać online pod adresem www.westyorkshire.police.uk/101livechat lub anonimowo do niezależnej organizacji charytatywnej Crimestoppers pod numerem 0800 555 111”.

Autor, KaMa.

2 Komentarze
  1. mary mówi

    Wypadałoby podać nazwisko chłopca!

    1. Dorota Biel mówi

      Zgodnie z polskim prawem nie możemy pisać nazwisk. Można je jednak bez problemu znaleźć w angielskich artykułach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.