Let’s travel together.

Trzylatka zamarzła na śmierć, podczas gdy partner jej matki delektował się Whisky

1

Dzisiaj będzie cisza mamo, nie usłyszysz płaczu. Nie chciałam cię rozgniewać, po prostu chciałam żebyś była blisko. Dziś zasnęłam na zawsze i nie będę płakać na próżno. Tej nocy potrzebowałam pocieszenia, a była ona pełna bólu. Jak ktoś tak piękny jak ty, mógł skrzywdzić taką małą mnie? Myślałam, że jestem twoim prezentem- Twoja mała córeczka…Jednak niechciana…

Dzisiaj w końcu nadejdzie miłość, na skrzydłach anioła wzbiję się w powietrze. Wysoko, ponad chmurami przez złote wrota niebios. Więc mamo, pomódl się za mnie, za życie którego nigdy nie poznam. Chciałam tylko żebyś się o mnie troszczyła, bo tak bardzo cię kochałam.

Mroźna Alaska

Miley Gust była 3- letnią dziewczynką, która w 2012 r. Mieszkała wraz z mamą- 28- letnią nauczycielką pracującą w szkole podstawowej Esther Edwards-Gust, jej 29- letnim chłopakiem Richardem Tildenem i roczną siostrą Macy. Rodzina zamieszkiwała najbardziej wysuniętą na północ, społeczności Alaski. Najstarsza córka Esther, Sasha mieszkała z ojcem.

Lodowata pułapka

W nocy z 1 na 2 lutego 2012 r. Dzieląca z młodszą siostrą pokój Miley, zmoczyła się w łóżko. Mimo, iż za oknem panowały temperatury sięgające 30 stopni poniżej zera, bezwzględna matka otworzyła okno na oścież i zamknęła za sobą drzwi. Dziewczynki znalazły się w lodowatej pułapce i chociaż Miley próbowała się z niej wydostać, nie miała na to żadnych szans: Wewnętrzna klamka była wyjęta. Podczas gdy dziewczynki cierpiały w wyniku niewyobrażalnego zimna Esther położyła się spać, a jej chłopak oddawał się libacji alkoholowej.

12:30

Następnego ranka, Esther jak zawsze wyszła do pracy z przekonaniem, że jej córki smacznie śpią i niedługo jak zawsze zostaną obudzone i wyszykowane przez jej partnera. Podobno nie wiedziała, że pił on całą noc i nie zamknął okna – Podobno…

Mężczyzna obudził się dopiero o 12:30 i od razu udał się do pokoju dziecięcego, wodzony poczuciem winy, że dzieci są nieprzebrane i nienakarmione. Tam zorientował się, że nie zamknął okna, a obie dziewczynki nie reagują na bodźce. O ile u Macy można było wyczuć puls, jej starsza siostra była sina i nie oddychała. Spanikowany Richard zadzwonił pod numer alarmowy, a gdy na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, wyczuli od niego alkohol i zawiadomili policję. W domu znaleziono dwie puste butelki po whisky, które Richard wypił poprzedniej nocy. Dziewczynki będące w stanie skrajnej hipotermii, zostały przewiezione do szpitala, gdzie chwilę później Miley przegrała walkę o życie.

Tego samego dnia Richard został aresztowany i nawet po kilku godzinach pobytu w areszcie, jego
poziom alkoholu we krwi wynosił 0,164 -czyli ponad dwukrotnie więcej niż pozwala na to prawo podczas jazdy.

Ucieczka

Wkrótce zatrzymano także matkę. Oboje zgodnie twierdzili, że okno zostało otwarte aby wywietrzyć pokój, po tym jak jedna z dziewczynek zmoczyła się w łóżko. Esther miała położyć się spać z przekonaniem, że partner to okno zamknie. On zamiast tego zamroczył się alkoholem. W przeciwieństwie do Richarda, Esther przebywała w areszcie przez krótki czas. Została zwolniona warunkowo na wniosek Prokuratora Okręgowego. Miała wrócić do domu by zająć się ocalałą córką i oczekiwać na proces. Zamiast tego naruszyła warunki zwolnienia i uciekła. 

Wyroki

Proces Richarda rozpoczął się w kwietniu 2013 r. Za nieumyślne spowodowanie śmierci skazano go na siedem lat pozbawienia wolności. Esther zlokalizowano rok później i postawiono jej zarzut rażącego zaniedbania. Do więzienia trafiła na rok.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

1 komentarz
  1. Kamiko mówi

    Rok i 7 lat? Dziecko musiało na pewno krzyczeć, wołać mamę, póbować się wydostać. To nie bylo rażące zaniedbanie. To było zwykłe morderstwo. Jakim cudem dostała rok? Zwłaszcza, że to „coś”, co w ogóle nie powinno być określane mianem człowieka, uciekło z obawy przed karą. Haniebny wyrok.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.