Let’s travel together.

Troje porzuconych przez matkę dzieci mieszkało przez rok z rozkładającym się ciałem ich zamordowanego brata.

0

W niedzielę 24 października 2021 roku, pracownik biura szeryfa hrabstwa Harris (Teksas) odebrał telefon od 15-letniego chłopca, który twierdził, że on i jego dwaj młodsi bracia od niemal roku mieszkają sami, bez opieki rodziców. Co gorsza, mieszkanie, w którym zostali pozostawieni sami sobie, było miejscem zbrodni, a w jednym z pokoi rozkładało się ciało ich 9-letniego brata.

Policja udała się pod adres wskazany przez chłopca, czyli West Oaks Apartments w Houston w Teksasie, gdzie troje dzieci zmuszonych było żyć w opłakanych warunkach. W mieszkaniu panował silny odór rozkładu, a podłogi pokryte były brudem i karaluchami. Nastolatek powiedział władzom, że ich matka, 35-letnia Gloria Y. Williams kilka miesięcy wcześniej wyszła z domu i nigdy do niego nie wróciła, pozostawiając nastolatka oraz jego dwóch młodszych braci (7 i 10-letniego) na pastwę losu.

Gloria i Brian

Jeszcze bardziej niepokojące było odkrycie szczątków ich 9-letniego brata, który zmarł niecały rok wcześniej. Lekarz medycyny sądowej potwierdził, że śmierć chłopca była zabójstwem. Nastolatek powiedział śledczym, że jego młodszy brat Kendrick zmarł w swoim pokoju, gdzie później znaleziono jego szczątki. Powiedział też, że partner ich matki, Brian W. Coulter zamknął go w jednym z pokoi, ale mimo to słyszał, jak Coulter bije Kendricka. 10-letni syn Glorii, powiedział śledczym, że był świadkiem, jak Coulter kopał i bił Kendricka w plecy i dolną część ciała, aż do momentu, gdy chłopiec przestał się ruszać. Następnie przykrył jego ciało niebieskim kocem.

Policja szybko namierzyła matkę chłopców i jej 31-letniego partnera. Para mieszkała w odległości około 15 minut od mieszkania gdzie pozostawiła bez opieki i środków do życia trójkę dzieci wraz z rozkładającym się ciałem ich brata. Williams powiedziała śledczym, że ​​próbowała interweniować podczas ataku na Kendricka, ale nie udało jej się uratować życia syna. Twierdziła również, że nie zadzwoniła na policję, ponieważ Coulter jej zabronił. Niedługo potem para wyprowadziła się z mieszkania. przy West Oaks Apartments.

Miejsce zbrodni

Dzieci zostały zabrane do szpitala, gdzie stwierdzono u nich niedożywienie, ślady znęcania i zaniedbania. 10-letni syn kobiety miał nieleczone złamanie szczęki, którego sprawcą, jak się okaże, był Coulter. W najbliższym czasie chłopiec ma przejść operację. 7-latek również miał liczne obrażenia twarzy.

Jeden z sąsiadów dzieci powiedział dziennikarzom, że wspierał 15-latka oferując mu ciepłe posiłki przez około sześć miesięcy. Sąsiedzi, co prawda nie widzieli rodziców nastolatka od kilku miesięcy, ale twierdzą, że nie byli świadomi tego, że w mieszkaniu przebywa również dwóch młodszych chłopców. Wygląda na to, że 15-latek mógł utrzymywać obecność swojego rodzeństwa w tajemnicy, aby uniknąć wezwania władz, obawiając się odkrycia szczątków brata.

Jak się okazało, już w 2019 i 2020 roku rodzina miała kontakt ze służbami socjalnymi w związku z przedłużającymi się nieobecnościami dzieci w szkole oraz podejrzeniami nadużyć w stosunku do dzieci. Jednak pandemia utrudniła szkole i władzom kontrolowanie rodziny w należyty sposób.

Melody Robinson, babka ze strony ojca 13-letniej córki Glorii Williams, która sprawowała opiekę nad dziewczynką od drugiego roku życia, powiedziała, że Gloria nie zasługuje na miano matki, po tym, jak przymknęła oko na morderstwo jej syna i znęcanie się nad innymi jej dziećmi. Robinson opiekuje się również 17-letnią córką Glorii Williams, która została wyrzucona z domu przez matkę gdy miała 15 lat. Dziewczynka została zmuszona do życia na ulicy po tym, jak próbowała chronić swoich braci przed nadużyciami ze strony ojczyma.

Kilkoro sąsiadów wielokrotnie zgłaszało administracji kompleksu apartamentowców nieprzyjemny zapach wydobywający się z mieszkania chłopców, ale nie podjęto żadnych działań. Jedna z sąsiadek powiedziała, że przestała nawet włączać klimatyzację, aby ten okropny zapach nie przenikał do jej mieszkania. Kobieta wprowadziła się do kompleksu około 18 miesięcy temu i powiedziała dziennikarzom, że jakieś 4 lub 5 miesięcy później ten nieprzyjemny zapach zaczął być wyraźnie wyczuwalny.

Organy ścigania potwierdziły, że matka dzieci i jej partner zostali zatrzymani we wtorek 26 października 2021 roku. 35-letnia Gloria Y. Williams została aresztowana i oskarżona o zaniedbanie dzieci, niezapewnienie im odpowiedniego nadzoru oraz opieki medycznej. Sąd wyznaczył dla niej kaucję w wysokości 90 000 $. 31-letni partner Williams, Brian W. Coulter został oskarżony o morderstwo w związku ze śmiercią 9-letniego Kendricka Lee.

Śledztwo w sprawie tej przerażającej tragedii jest w toku.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.