Let’s travel together.

Tragiczny finał zabawy w chowanego. 6-latka znika, a ślad po niej urywa się na cmentarzu…

0

Shannon Marie Sherrill urodziła się 12 sierpnia 1980 roku. Dziewczynka zaginęła 15 października 1986 i miała wtedy sześć lat. Ostatnio widziano ją na podwórku w pobliżu domu rodzinnego (przyczepy stacjonarnej) przy 600 Plum Street w Thorntown w stanie Indiana, gdzie bawiła się z innymi dziećmi.

Chowanego

15 października 1986 roku, około godziny trzynastej, Shannon wyszła na dwór, aby pobawić się z dziesięcioma innymi dziećmi. Tego dnia dzieciaki postanowiły pobawić się w chowanego. W pewnym momencie Shannon skryła się za jedną z przyczep, a chwilę później już jej tam nie było. Nie było jej nigdzie w pobliżu. Nikt nie widział, jak opuszczała podwórko. Żadne z dziesięciorga dzieci, nie widziało ani nie słyszało niczego ani nikogo podejrzanego. Nikt nie wiedział co się stało z Shannon…

Shannon mieszkała w przyczepie stacjonarnej ze swoją mamą Dorothy oraz młodszym bratem Davidem. Dziewczynka chodziła do przedszkola przy szkole podstawowej w Thorntown. Jej rodzice byli rozwiedzeni, a ojciec Mike Sherrill mieszkał w Tipton w stanie Indiana. Zarówno mama, jak i tata, po zaginięciu córki przeszli pozytywnie testy na wariografie i nie są w tej sprawie uważani za podejrzanych.

Rodzina

Mimo, iż rodzice zostali oczyszczeni ze wszelkich podejrzeń, policja z jakiegoś powodu żywi przekonanie, że za zaginięciem Shannon stoi ktoś z rodziny. Podczas poszukiwań, policja użyła jednostek K9, a psy złapały trop Shannon i podążyły za nim na pobliskie pole kukurydzy i cmentarz. Niestety, tam ślad po dziewczynce się urywał.
W 1986 roku, nie było Amber Alert, mediów społecznościowych, testów DNA, a funkcjonariusze nie byli tak dobrze przeszkoleni w zakresie przypadków uprowadzenia dziecka jak to ma miejsce w czasach obecnych. Do tej pory jednak  toczą się dyskusje, czy policja zrobiła wszystko, co mogła i czy wszystkie ich działania były wykonane odpowiednio szybko.

Podejrzani

David Elliot Penton, seryjny morderca, który został skazany za morderstwo minimum 5 dzieci, był przez pewien czas uważany za podejrzanego w sprawie Shannon. Mężczyzna nie chciał współpracować z policją i stwierdził, że wyzna wszystko dopiero na łożu śmierci. Nigdy nie został oskarżony w sprawie zaginięcia Sherrill.
Dorothy bardzo cierpiała po tym jak jej córka zaginęła, ale uwadze społeczeństwa nie umknęły dziwne uwagi jakie zdarzało jej się poczynić, takie jak np. „Shannon prawdopodobnie żyła jeszcze przez trzy dni”. Kobieta wypowiedziała się również,  na temat możliwego udziału Pentona w zaginięciu jej córki: „Ten seryjny ped*fil porwał ją i wywiózł do Teksasu, gdzie zrobił z nią to, co zrobił ”. Nie wiadomo czy były to jedynie głośne rozmyślania nad losem dziecka, ale opinia publiczna poczytała jej to za dowód na jej zaangażowanie w porwanie Shannon.
Co więcej, nigdy nie było żadnych dowodów na to, że Shannon została zabrana samochodem. Nikt kto przebywał wtedy w pobliżu podwórka, z którego zniknęła dziewczynka, nie wspomniał, że słyszał lub widział tam jakiś samochód, więc ta pewność, że została wywieziona?

Oszustka

W lipcu 2003 roku, z rodziną Sherrill skontaktowała się kobieta podająca się za zaginioną Shannon. Kobieta nazywała się Donna Lynette Walker i często dzwoniła, wysyłała e-maile, a nawet wysyłała im swoje zdjęcia. Okazało się jednak, że Walker była oszustką i wcześniej została już oskarżona o kilkanaście przestępstw związanych z kradzieżą tożsamości oraz udzielania fałszywych informacji. W kwietniu 2004 r. przyznała się do winy, ale w związku z tym, że była chora psychicznie, otrzymała jedynie wyrok 18 miesięcy pozbawienia wolności, a 10 innych postawionych jej zarzutów zostało wycofanych. Ostatecznie Walker odsiedziała zaledwie dziewięć miesięcy, po czym została zwolniona.

Rysopis

Shannon jest kobietą rasy białej, a w chwili zaginięcia miała 3 stopy wzrostu i ważyła około 30 funtów, była bardzo drobna. Ma brązowe włosy i niebieskie oczy. Ma czterocalową bliznę (operacja, wypadek?) na brzuchu oraz przekłute uszy. Według bliskich i znajomych, była niezwykle nieśmiałym dzieckiem. W dniu zaginięcia dziewczynka miała na sobie białą sukienkę z niebieskim wykończeniem i bose stopy.

Shannon do dzisiejszego dnia pozostaje osobą zaginioną.

This slideshow requires JavaScript.

Poniżej znajduje się artykuł poświęcony osobie seryjnego zabójcy Davida Pentona, który jest jedną z osób podejrzanych o uprowadzenie i zabójstwo Shannon.

Przerażającą serię zabójstw dzieci rozpoczął od swojego 2-miesięcznego syna.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.