Let’s travel together.

Tragedia, której można było zapobiec. Tragiczna śmierć maleńkiej Olivii.

0
3-letnia Olivia Jansen z Kansas, została znaleziona martwa 10 lipca 2020 roku. Ciało dziewczynki znaleziono kilka godzin po tym jak jej ojciec zgłosił zaginięcie dziecka na policję. Ojciec i macocha są głównymi podejrzanymi w sprawie.

„Zawsze była smutna gdy wracała do domu” – babcia Olivii Ann Jansen, Elisabeth Jansen. Elisabeth Jansen powiedziała, że ​​ona i jej mąż, dziadek dziecka próbowali uzyskać pomoc dla Olivii kontaktując się z Departamentem ds. Dzieci i Rodzin w Kansas i zgłaszając swoje obawy odnośnie nadużyć w stosunku do ich wnuczki z rąk jej opiekunów. Ich najgorsze obawy spełniły się w piątek, gdy dowiedzieli się, że Olivia została znaleziona martwa po tym, jak rzekomo zaginęła.

Zaginięcie

O 8:30 w piątek jej ojciec, Howard Jansen III, 29 lat, udał się na komendę policji w Kansas, aby zgłosić zaginięcie córki. Dziewczynka miała zaginąć z ich domu przy Gibbs Road.

Mężczyzna powiedział policji, że obudził się o 5:30 rano i zdał sobie sprawę, że Olivii nie ma w domu, po czym rzekomo odkrył, że drzwi frontowe są otwarte.

Natychmiast uruchomiono Amber Alert a lokalna policja i inne służby podjęły akcję poszukiwawczą z użyciem dronów i psów tropiących.

Jansen rzekomo zadzwonił do swojego ojca i macochy, aby poinformować ich, że Olivia zaginęła.

This slideshow requires JavaScript.

Tragiczny finał

Poszukiwania zostały odwołane kilka godzin później, gdy funkcjonariusze oświadczyli, że znaleźli szczątki dziewczynki częściowo ukryte w zalesionym obszarze przy Steele Road.

W piątek wieczorem policja aresztowała Jansena i zabrała go do aresztu hrabstwa Wyandotte, gdzie oczekuje na rozprawę. Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa pierwszego stopnia i przemocy wobec dziecka.

W niedzielny poranek 12 lipca,  33-letnia Jacqulyn Kirkpatrick, dziewczyna Jansena, została aresztowana i oskarżona o podejrzenie popełnienia morderstwa pierwszego stopnia i przemocy wobec dziecka.

Prokurator okręgowy Wyandotte, Mark Dupree, ogłosił, że zarówno Jansen, jak i Kirkpatrick zostali oskarżeni o morderstwo pierwszego stopnia, spowodowanie zagrożenia życia dziecka i zbezczeszczenie zwłok.

Wołanie o pomoc

Dziadkowie malucha rozpaczają nad śmiercią wnuczki i utrzymują, że próbowali skontaktować się z Departamentem ds. Dzieci i Rodzin w Kansas przed jej śmiercią.

„Nie zrobili nic innego niż pukanie do drzwi, rozmawiałam z nimi 22 czerwca przez 23 minuty, mówiąc im wszystko ” – powiedziała Elisabeth Jansen. Nikt z bliskich nie widział dziewczynki od marca tego roku.

Policja była wzywana do domu Olivii Jansen pięć razy w 2020 r.

W dochodzeniu w sprawie śmierci dziewczynki współpracują FBI, Kansas Bureau of Investigations i departament policji Kansas City. Dochodzenie jest w toku i na chwilę obecną nie ma dowodów wskazujących na udział innych osób.

Biologiczna matka Olivii również przebywa w areszcie pod zarzutem niepowiązanym ze sprawą. Trwa oczekiwanie na wyniki autopsji.

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.