Let’s travel together.

Torturowała ojca swoich dzieci – drastyczna historia Jordan i Alexa

0

Dla przyjaciół i rodziny, Jordan Worth jawiła się jako życzliwa, troskliwa matka dwójki dzieci. Kobieta uwielbiała zwierzęta, była zaangażowana w działalność charytatywną mającą na celu pomoc zwierzętom oraz biednym dzieciom w Afryce. Jordan miała wyższe wykształcenie plastyczne i aspiracje by zostać nauczycielką.

Jednak za zamkniętymi drzwiami, drobna brunetka, Jordan Worth ściągała maskę kochającej i troskliwej. W domowym zaciszu, była bezwzględnym oprawcą. Kobieta znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoim partnerem i ojcem jej dzieci, Alexandrem Skeel

Para

Alexander Gerald „ Alex ” Skeel przyszedł na świat 17 sierpnia 1995 roku. Alex i jego brat bliźniak, urodzili się przedwcześnie i ważyli zaledwie dwa funty. Alexander został umieszczony na oddziale intensywnej terapii i przeszedł wiele operacji. Bliźniacy mieszkali ze swoją rodziną w Putnoe, w Anglii.

Jordan Worth, pochodziła z „kochającej i wspierającej ją rodziny”. Worth urodziła się 1996 roku, w Stewardby w Anglii. 

Związek Alexa i Jordan, rozpoczął się w 2012 roku, w szkole Bedford College, do której razem uczęszczali. Dla znajomych, Jordan była „troskliwa, pewna siebie i kochająca”, a przyjaciele Alexa opisali ją jako „zachwycającą”. Ich związek „wydawał się normalny”, ale Alex wkrótce dostrzegł niepokojące zachowanie u swojej dziewczyny.

Pozory

Jordan i Alex, wydawali się być jak każda inna para. Publikowali wspólne, słodkie selfie i deklarowali swoje wzajemne uczucia w mediach społecznościowych. Jeździli na wycieczki do parków rozrywki i na koncerty.

Jednak w tym czasie, młody chłopak stawał się ofiarą przemocy z rąk swojej dziewczyny. Jordan stawała się coraz bardziej zaborcza w stosunku do swojego chłopaka. Coraz bardziej izolowała go od reszty świata w tym przyjaciół i rodziny. Pojawiały się wtedy pierwsze przypadki przemocy fizycznej kierowanej w stronę Alexa.

Jordan coraz bardziej przejmowała kontrolę nad każdym aspektem życia swojego chłopaka. Alex pozwolił kobiecie, aby decydowała nawet o tym, w co się będzie ubierał i jak się ma czesać.

Gdy zachowanie Jordan, stało się nieobliczalne, Alex zerwał z nią i wyprowadził się do swoich rodziców. Para nie utrzymywała kontaktu przez około rok, aż pewnego dnia mama Alexa otrzymała wiadomość SMS od Worth: „Chcesz zobaczyć się z wnukiem?”.

Nadzieje

Kiedy Alex dowiedział się o tym, że dziewczyna urodziła jego dziecko, pomyślał, że macierzyństwo z pewnością zmieni jej impulsywne i gwałtowne zachowanie. Postanowił dać Jordan kolejną szansę, tym bardziej, że jego rodzina namawiała go do podjęcia próby ratowania ich związku. Jordan przeprowadziła się do jego domu rodzinnego i tam wychowywali ich syna. Po niedługim czasie, pojawiły się jednak konflikty i w efekcie czego, Jordan kazała Alexowi wybierać między nią i dzieckiem a jego rodziną. 

Kolejny „nowy początek”

Alex oczywiście wybrał matkę swoich dzieci, więc w lipcu 2016 roku, wyprowadzili się z jego domu rodzinnego i zamieszkali w uroczej wiosce Stewartby. O tamtej pory Alex nie kontaktował się ze swoją rodziną. W maju 2017 r. na świat przyszło ich drugie dziecko, dziewczynce dali na imię Iris.

Domowe piekło

W między czasie, przemoc w stosunku do Alexa nabierała na sile. Jordan wyrzuciła go z ich wspólnego łóżka i kazała spać na ziemi, jako pościeli mężczyzna używał swoich ubrań. Kobieta głodziła Alexa, od czasu do czasu pozwalając mu jeść resztki z obiadu, w wyniku czego stracił na wadze  20 kg. Mężczyzna był bity. Na początku rękoma ale to przestało wystarczać Jordan, więc zaczęła używać szklanych butelek, kija do baseballa, kabli a nawet młotka.

Alex obawiał się, że gdy opuści dom, agresja ze strony Jordan przeniesie się na ich dzieci, więc trwał w tym związku pozwalając się poniżać i maltretować. Z resztą Jordan zagroziła mu, że jeśli spróbuje uciec, ona go odnajdzie i rozjedzie swoim samochodem. Zdarzało się, że kobieta budziła Alexa, wylewając na jego odsłonięte ciało wrzącą wodę prosto z czajnika. Nie pozwoliła mu rzecz jasna udać się do szpitala, leczyła jego oparzenia owijając je folią spożywczą.

9 miesięcy

Innym razem, Alex był zmuszony sam wyrwać sobie zęba. Jordan w ataku złości, uderzyła go szczotką do włosów w twarz, robiła to często, zawsze w samochodzie miała pod ręką szczotkę aby móc  zdyscyplinować swojego partnera. Tym razem uderzyła go w zęby, w wyniku czego, jeden z nich zaczął się mocno ruszać. Alex nie mógł skorzystać z pomocy dentysty, więc sam musiał sobie poradzić z problemem.

„Za każdym razem, gdy kłócimy się w samochodzie, po prostu biorę szczotkę do włosów, która leży z boku, i po prostu uderzam go, gdziekolwiek się da”, powiedziała później policji Jordan.

Jordan cięła i dźgała Alexa nożem kuchennym a w pewnym momencie, biła go dosłownie wszystkim, co wpadło jej w ręce. Oprócz znęcania się fizycznego, psychiczny terror również przybierał na sile. Worth odebrała Alexowi telefon, pocięła kartę sim na  kawałeczki przez co uniemożliwiła mu kontakt ze światem zewnętrznym. Przejęła również jego konta na portalach społecznościowych i wysyłała fałszywe informacje do jego znajomych. Pewnego razu, powiedziała Alexowi, że jego ukochany dziadek zmarł. Jako, że on nie miał możliwości zadzwonić do rodziny i upewnić się co do tej informacji, uwierzył kobiecie na słowo. Wywołało to u niego histeryczny napad płaczu, trwający kilka godzin. Gdy Jordan znudziło się patrzeć na płaczącego partnera, oznajmiła, że to był żart.

„Fizyczne znęcanie się, trwało dziewięć miesięcy, a psychiczne tortury trwały około czterech lat” – powiedział później Alex.

This slideshow requires JavaScript.

Pomoc

„Nic nie mogłem zrobić,” powiedział Alex. „Nie było możliwości skontaktowania się z kimkolwiek. Powiedziała mi, że jeśli kiedykolwiek spróbuję odejść, zabije mnie”.

W czerwcu 2017 roku, sąsiad pary, zaniepokojony dźwiękami wydobywającymi się z ich mieszkania, zadzwonił na policję. Policja interweniowała już w ich domu, po podobnym zgłoszeniu. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze wtedy zastali silnie krwawiącego Alexa. Jordan wyjaśniła wtedy policji, że Alex cierpi na pewną chorobę w wyniku, której dokonuje samookaleczeń. Alex potwierdził słowa swojej dziewczyny więc policja nie miała powodu aby pociągać kogokolwiek do odpowiedzialności za rany mężczyzny.

Tym razem jednak, policjant nie dał się zbyć i po wezwaniu do ich domu, sierżant Ed Finn posadził rannego, ledwo żywego Alexa w radiowozie i powiedział „tak, nie wyjedziemy stąd, dopóki nie powiesz mi prawdy”. Alex nie chciał zdradzić prawdy i utrzymywał, że sam doprowadził się do takiego stanu. Zdeterminowany, aby pomóc Alexowi, sierżant Finn, był jednak bardzo zaniepokojony i wiedział, że coś jest nie tak. Mężczyzna wyłączył swoją kamerę i powiedział do Alexa: „Spójrz, moja kamera jest wyłączona, jesteśmy tylko ty i ja w tym samochodzie”. Wtedy Alex przyznał, że to Worth spowodowała jego obrażenia.

Zeznania

Sierżant Finn ponownie włączył kamerę i wrócił do domu pary, w którym aresztowano Worth, która akurat siedziała na kanapie. Podczas przesłuchania przez policję, kobieta przypomniała sobie, jak dźgnęła Alexa.

Powiedziała: „Trzymałam nóż. Chciałam tylko, żeby wszedł do domu. To był duży z kuchni. Myślę, że to był nóż do chleba. Nie jestem do końca pewna”. Zapytana, jak głęboko raniła Alexa, odpowiedziała: „Nie sądzę, abym posunęła się daleko, ale tak się stało, że było dużo krwi”.

Kobieta opowiedziała funkcjonariuszom o biciu szczotką do włosów i innych rodzajach przemocy, jakie stosowała wobec swojego partnera. „Był młotek, tak, ale nigdy go poważnie nie skrzywdziłam”. Opowiadając o atakach nożem, powiedziała oficerom: „Tylko go skaleczyłam, nigdy go przecież nie dźgnęłam”.

Przemoc wobec Alexa, była jednym z najbardziej ekstremalnych przypadków przemocy domowej, z jakimi borykała się policja w Bedfordshire.

Personel karetki pogotowia napisał, że urazy dłoni i oparzenia rąk i nóg Alexa, zostały owinięte folią spożywczą, powodując oparzenia drugiego i trzeciego stopnia. Lekarze na ostrym dyżurze, stwierdzili, że gdyby Alex nie otrzymał pomocy, nie przeżyłby nawet 10 kolejnych dni.

Następstwa

„Zaczęło się od zwykłego bicia i podobnych rzeczy, ale stopniowo pogarszało się i wchodziły w ruch młotki, butelki, deski. Potem były noże i wrząca woda. Działo się coraz gorzej, do tego stopnia, że ​​myślałem, że umrę”. Alex dodaje: „W szpitalu powiedziano mi, że znajdowałem się 10 dni od śmierci”.

„Oczywiście, były naprawdę dobre chwile z Jordan – chwile, kiedy czułem się szczęśliwy, kiedy śmialiśmy się i bawiliśmy razem. Ten koszmar nie trwał cały czas. Naprawdę chciałem dać szansę temu związkowi. W końcu ją kochałem”.

W kwietniu 2018 r. Worth została skazana na siedem i pół roku więzienia, po tym jak przyznała się do umyślnego wyrządzenia ciężkiej krzywdy cielesnej swojemu partnerowi.

Alex jest obecnie trenerem footballu. Mężczyzna otrzymał prawo do opieki nad dwójką swoich dzieci oraz stara się pomagać mężczyznom, którzy podzielili jego los. Apeluje do pozostałych aby nie bali się mówić o tym co ich dotknęło oraz by szukali pomocy.

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.