Let’s travel together.

Torturowała mężczyznę i szóstkę jego dzieci – Maria Gonzales Esquivel

0

KENT, w stanie Washington. Kobieta z Auburn, która przez lata znęcała się nad mężczyzną i jego dziećmi, poprzez bicie, okaleczanie, głodzenie, stosując przemoc seksualną, została skazana na dożywocie.

Wyrok w sprawie 50-letniej Marii Gonzales Esquivel, został wydany w poniedziałek, 20 kwietnia 2015 roku, przez sędziego sądu najwyższego hrabstwa King, Jamesa Cayce’a. Kara wymierzona kobiecie była wyższa od tej, której żądał prokurator czyli 38 lat więzienia.

„Pomoc”

Zgodnie z dokumentami oskarżenia, w 2008 roku, Esquivel  przyjęła pod swój dach małżeństwo i kilkoro ich dzieci. Kiedy niedługo później, małżeństwo się rozstało, mężczyzna i jego dzieci zostali u Esquivel, podczas gdy jego żona się wyprowadziła.

Po odejściu żony, Esquivel zaczęła bić niepełnosprawnego mężczyznę, jak wynika z dostępnych akt sądowych. Detektywi prowadzący sprawę, odkryli, że Maria wysyłała mężczyznę kilka razy do szpitala, gdzie był leczony z powodu mnóstwa, różnego rodzaju urazów, w tym ran głowy, maceracji penisa, złamania żeber, złamanego nosa oraz pękniętej lewej gałki ocznej.

Tortury

Esquivel biła jego penisa kijem „przez kilka godzin”, stwierdzając później, że mężczyzna cierpiał na infekcję i obrażenia są jej wynikiem. Podobno zmusiła go też do zjedzenia 20 ostrych papryk i pobiła młotkiem.

Esquivel nie oszczędziła dzieci mężczyzny, atakując szczególnie najstarszą córkę mężczyzny. Dziewczyna później zeznała, że Esquivel codziennie biła ją wałkiem i otwieraczem do puszek oraz kontrolowała każdy aspekt jej życia, włącznie z tym to, co jadła i kiedy spała.

Dzieci

Córka powiedziała również, że Esquivel zmusiła jej tatę i rodzeństwo do napaści na nią. Pewnego razu Esquivel kazała jej klęknąć i wypiąć się, a następnie zmusiła ojca dziewczyny do kopnięcia jej w krocze.

Bicie pozostawiło trwałe ślady na ciele dziewczyny, miała ona między innymi połamane kości twarzy a jej skóra była pokryta bliznami bliznami – do tego stopnia, że osoby, które ją znały, nie były w stanie jej rozpoznać.

Maria Gonzalez Esquivel

Esquivel otrzymywała świadczenia pieniężne od państwa, za przyjęcie rodziny pod swój dach. Niestety jednak, rodzina była bardzo zaniedbana, głodzona i odmawiano im dostępu do środków higieny osobistej.

Znęcanie się nad rodziną, którą miała się opiekować Esquivel, obejmowało również bicie kablami, napastowanie seksualne przy użyciu różnych narzędzi oraz okaleczenia narządów płciowych. Jedna z jej ofiar niemal straciła straciła obie nogi w wyniku odniesionych ran.

Brak reakcji

Śledczy z hrabstwa King County twierdzą, że Esquivel oblała genitalia jednej z dziewczynek czystym alkoholem oraz zmuszała starsze dzieci do przyjmowania setek uderzeń pasem, aby oszczędzić ich młodsze rodzeństwo. Podobno Esquivel głodziła dzieci, odmawiała im dostępu do prysznica i odpowiednich ubrań.

Nauczyciele, pracownicy opieki dziennej i inne osoby zgłaszały nadużycia w domu  Esquivel, służbom ds. ochrony dzieci, co najmniej 17 razy, ale te nie podjęły żadnych działań, aby pomóc rodzinie. Sytuacja uległa zmianie, dopiero gdy najstarsza z córek mężczyzny, w końcu uciekła i zwróciła się o pomoc do miejscowego kościoła.

Dobra ale opętana

Ojciec powiedział policji, że uważa Esquivel za dobrą osobę, ale że jest „opętana”. Powiedział też, że ona zapewniała jego rodzinie jedzenie i schronienie, a pobicia były lepsze niż bycie bezdomnym.

Policja aresztowała Esquivel w sierpniu 2011 r., a w imieniu szóstki dzieci został złożony pozew przeciwko państwu. Stan ostatecznie zgodził się na ugodę w wysokości 8 milionów dolarów dla sześciorga rodzeństwa, które obecnie mają od 10 do 22 lat. Kobieta został skazana za napaść pierwszego stopnia, gwałt drugiego stopnia i trzy przypadki napaści drugiego stopnia.

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.