Let’s travel together.

The Shopping Cart Killer: seryjny morderca, który transportował zwłoki swoich ofiar w wózku sklepowym.

0

O 35-letnim Anthonym Robinsonie, okrzykniętym przez media „zabójcą od wózków sklepowych” (oryg. the Shopping Cart Killer) dowiedzieliśmy się niedawno. Mężczyzna został aresztowany w listopadzie tego roku, a policja do tej pory powiązała go już z czterema zbrodniami. Robinson zyskał zainteresowanie mediów, ze względu na swoje nietypowe zachowanie, czyli przewożenie zwłok swoich ofiar w czerwonych wózkach sklepowych.

35-latek poznawał swoje ofiary na portalach randkowych, po czym umawiał się z nimi na randki, a następnie mordował, a zwłoki transportował w wózkach sklepowych. Na chwilę obecną nie wiadomo zbyt wiele o samym sprawcy. Mężczyzna jest kawalerem i pochodzi z Waszyngtonu. Często się przeprowadzał, co pozwala śledczym przypuszczać, że jego ofiar może być znacznie więcej.

Robinson

„On nie zmienił się nagle, w to kim jest obecnie, w ciągu kilku miesięcy. Nie wykluczone, że ma na sumieniu więcej zbrodni. Dlatego dokładnie analizujemy jego poprzednie miejsca zamieszkania, historię zawodową oraz życie prywatne. Prawdopodobnie tam kryje się klucz do odpowiedzi na pytania, które sobie teraz stawiamy.” powiedział Kevin Davis, szef policji hrabstwa Fairfax.

Robinson został aresztowany 23 listopada 2021 roku po tym, jak odkryto ciała dwóch kobiet na jednej z pustych parceli w Harrisonburu w stanie Wirginia. Jedną z kobiet była 39-letnia Tonita Lorice Smith z Charlottesville, a drugą 54-letnia Allene Elizabeth „Beth” Redmon z Harrisonburga. Zaginięcie Tonity zgłoszono 19 listopada, a ostatni raz widziano ją 14 listopada w Charlottesville, natomiast Redmon ostatni raz była widziana w okolicach 24 października b.r.

Robinson i jego ofiary

Policji udało się wpaść na trop zabójcy dzięki analizie telefonów komórkowych ofiar, na których znaleziono wiadomości jakie kobiety wymieniały z Robinsonem.

„To zabójca od wózków sklepowych. Pracujemy nad ustaleniem innych jego ofiar. Podejrzewamy, że dokonał on wielu innych podobnych przestępstw. On robi niewyobrażalne rzeczy ze swoimi ofiarami” mówi Davis.

Dowody odkryte po aresztowaniu Robinsona skłoniły policję do przeszukania obszaru w pobliżu Moon Inn w hrabstwie Fairfax na południe od Aleksandrii. To właśnie tam, 15 grudnia 2021 roku detektywi natrafili na wózek sklepowy z sieci sklepów Target, podobny do tego, jakiego użyto do transportu ciał Smith i Redmon, a obok niego stał duży plastikowy pojemnik, w którym odkryto szczątki dwóch kobiet. Jedną z nich udało się zidentyfikować dzięki charakterystycznym tatuażom, jako 29-letnią Cheyenne Brown, która ostatni raz widziana była we wrześniu, w domu matki w mieście Waszyngton. Ciała drugiej ofiary nie udało się do tej pory zidentyfikować.
„Dzięki Bogu wiemy, kim on jest! Dobrą rzeczą jest to, że Robinson jest w areszcie. Pozostaje jednak wyzwanie, jakim jest ustalenie czy było więcej ofiar” powiedział Davis.

Anthony Robinson obecnie przebywa w więzieniu, a kolejne jego przesłuchanie zaplanowano na 27 grudnia b.r.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.