Let’s travel together.

Tajemnicze zaginięcie w szkole. Co się stało z 17-letnim Rogerem? Czy nauczyciel jest odpowiedzialny za zniknięcie ucznia?

0

Roger Ellison był pozornie niczym niewyróżniającym się nastolatkiem. Chłopak uczył się w szkole średniej Cedaredge High School, w Cedaredge w Kolorado, a jego pasją było narciarstwo. Ten spokojny i poukładany 17-latek ostatni raz widziany był przez kolegę przy szafce szkolnej rankiem 10 lutego 1981 roku.

We wtorek 10 lutego 1981 r. Roger przyjechał do szkoły jak zwykle autobusem. Mimo, iż o godzinie 8:30 chłopak był widziany przy swojej szafce szkolnej przez kolegę z klasy, na zajęcia tego dnia nie dotarł. Nie odezwał się do nikogo i zdaje się jakby po prostu rozpłynął się w powietrzu. Nikt nie widział, aby Roger tego ranka opuszczał teren szkoły, nikt też go nie zauważył poza jej terenem. Ślad po nastolatku zaginął.

„Wróci”

Tamtego dnia, Roger nie wrócił do domu, a to poważnie zaniepokoiło jego matkę: „Wiedzieliśmy, że coś jest nie tak, kiedy tego popołudnia nie wysiadł ze szkolnego autobusu. Natychmiast powiadomiłam biuro szeryfa. Powiedzieli tylko: „Po prostu uciekł z dziewczyną. Wróci.” Ale Evelyn wiedziała, że ​​Roger nie ma dziewczyny. Był trochę samotnikiem. Po szkole spędzał czas w domu z rodzicami lub pracował w niepełnym wymiarze godzin, aby zarobić na naukę w collegu i zbliżające się wydarzenia narciarskie. Matka chłopaka była przekonana, że ​​nie miał zamiaru uciekać, a tym bardziej, że w następny weekend miał wziąć udział w zawodach narciarskich w Aspen i był tym faktem bardzo podekscytowany.

Podstęp?

Dzień po zniknięciu Rogera Ellisonowie wrócili do biura szeryfa, ale odpowiedź była taka sama jak dnia poprzedniego: nie przyjęto zgłoszenia dotyczącego zaginięcia nastolatka. Rodzice byli sfrustrowani. Uważali, że za zaginięciem Rogera stoi ktoś, kto znał ich rodzinę i wiedział o ich trudnej sytuacji finansowej. Osoba ta mogła wykorzystać ten fakt, oferując mu dobrze płatną pracę, którą Roger – zdaniem rodziny – pewnie by przyjął. Obawiano się, że mógł to być podstęp i chłopak padł ofiarą przestępstwa. Jak się później okazało, kilkoro uczniów widziało go, jak tydzień przed zaginięciem rozmawiał w szkole z dwoma starszymi mężczyznami. Podejrzewa się, że mogą oni mieć związek z zaginięciem Rogera. Kim byli ci mężczyźni? Tego niestety nigdy nie udało się ustalić.

Trzy dolary

Zgłoszenie zaginięcia Rogera zostało przyjęte dopiero kilka dni później przez Departament Policji w Cedaredge. Evelyn Ellison powiedziała policji, że Roger miał tego dnia ze sobą jedynie pomarańczowożółty plecak z książkami, portfel z dokumentami i trzema dolarami w gotówce. Ubrania, samochód, motocykl i narty (tak ważne dla niego rzeczy) zostawił w domu, a pieniądze na koncie bankowym pozostały nietknięte.

Rodzina zeznała również, że chłopak zachowywał się dziwnie od około miesiąca przed swoim zaginięciem. Wydawał się być zamyślony i sprawiał wrażenie jakby coś o czym nie mieli pojęcia zaprzątało jego umysł. Mimo wszystko, Roger miał sprecyzowane plany na najbliższą przyszłość; dostał się do wybranego collegu i zarezerwował już pokój w akademiku na nadchodzący rok szkolny. Oprócz tego (jak już wspomniano) miał plany związane z jego pasją jaką było narciarstwo. Rodzice i policja zgodnie twierdzili, że w tym wypadku ucieczka z domu była mało prawdopodobna.

Nauczyciel

W pewnym momencie, na celowniku policji znalazł się nauczyciel Rogera z liceum. John Pash uczył nauk społecznych i był trenerem zapasów w Cedaredge High School. Pół roku po zaginięciu Rogera, Pash przyszedł do domu rodziców chłopaka i oznajmił, że ich syn miał poważne problemy osobiste oraz myśli samobójcze. Miało to rzekomo wynikać z jednej z prac, którą napisał niedługo przed swoim zaginięciem. Dla państwa Ellison było to dziwne wyznanie, biorąc pod uwagę czas jaki minął od zaginięcia Rogera, oraz fakt, że ich zdaniem syn miał dobry nastrój i nigdy nie wykazywał oznak depresji. Policja podzielała zdanie rodziny i postanowili bliżej się przyjrzeć nauczycielowi.

Róże

Śledczym udało się ustalić, że Roger czasem przychodził do domu Johna, po to by zostawić jakąś pracę domową. O mężczyźnie krążyły też plotki, że jego dom często odwiedzała młodzież, z którą pił alkohol, zażywał narkotyki i wdawał się z nimi w relacje o podłożu seksualnym. Niedługo po zaginięciu Rogera, Pash wyprowadził się ze stanu i zmienił pracę.

W 1994 roku, na policję zgłosił się były kolega z klasy Rogera i stwierdził, że ciało Ellisona może być pochowane w domu, w którym mieszkał Pash. Jeden z sąsiadów nauczyciela powiedział policji, że pewnego dnia, w lutym 1981 roku, Pash przekopywał ogród koło swojego domu. Zaintrygowany sąsiad zagadnął Johna o to co robi, a ten stwierdził, że przesada róże. Sąsiadowi wydało się to dziwne, ponieważ biorąc pod uwagę panujące temperatury, nie był to dobry czas, aby przesadzać kwiaty.

Anomalie

Władze przeszukały teren domu i ogrodu za pomocą georadaru i znaleziono ​​pewne anomalie, w tym dwie pod betonową podłogą garażu, ale z jakiegoś powodu nie zdecydowano się tam kopać. Przekopano natomiast fragment ogrodu, gdzie pojawiły się podobne anomalie, ale nie znaleziono ciała Rogera.

Pash nigdy nie przyznał się, aby miał cokolwiek wspólnego z zaginięciem ucznia, jak również zaprzeczał plotkom na swój temat nazywając je pomówieniem. Nigdy nie znaleziono też wystarczających dowodów, aby oskarżyć Pasha o udział w zaginięciu Rogera.

Teorie

Rodzice Rogera nigdy nie się nie poddali i przez lata przemierzali stany, wypatrując syna wśród bezdomnych i autostopowiczów. Jeździli na imprezy narciarskie, zaglądali pod mosty i podróżowali wzdłuż autostrad, gdzie rzekomo widziano Rogera. Nigdy nie udało się jednak znaleźć śladu po ich synu. Evelyn Ellison wysunęła teorię, że to być może  jacyś fanatycy religijni lub handlarze narkotyków zwabili Rogera i zrobili mu krzywdę. Jednak nic w jego zachowaniu nie wskazywało na to, aby mógł być zamieszany w takie rzeczy.

Mimo wysiłków policji i rodziców Rogera, jego sprawa pozostaje nierozwiązana. Oboje rodzice odeszli z tego świata nie poznając odpowiedzi na pytanie co stało się z ich synem.

Władze podejrzewają, że w sprawie Rogera doszło do przestępstwa; uważają, że został zabity przez kogoś kogo znał, wkrótce po swoim zniknięciu.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.