Let’s travel together.

Tajemnicze zaginięcie kobiety ze Spokane – Deanne Hastings

0
Deanne Hastings zostawiła w domu notatkę dla swojego narzeczonego. Napisała w niej, że miała wspaniały dzień oraz, że udaje się do sklepu spożywczego i zaraz wraca do domu.  Problem w tym, że Deanne nie wróciła „zaraz”, nie wróciła później, nigdy nie wróciła.

Codziennie, gdy podjeżdżam do naszego domu, mam nadzieję, że zobaczę ją czekającą na werandzie. Ale jej tam nie ma” – powiedział Mike Tibbetts, narzeczony Deanne. „Idę do pracy, a potem jeżdżę w kółko po okolicy, mając nadzieję, że ją zobaczę. To wszystko, co robię – po prostu jej szukam.”

35-letnia Deanne Hastings zaginęła w listopadzie 2015 r. Deanne jest białą kobietą o brązowych włosach i brązowych oczach. Deanne mierzy 5’4 (163 cm) i waży około 120 funtów (54 kg). Kobieta ma kilka tatuaży; kwiat i imiona: Brock, Brooklyn i Hayden na brzuchu, tribal na dolnej części pleców, młot Thora na szyi i słońce, księżyc.

Deanne od dawna zmaga się z chorobą psychiczną. Zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową i miała problemy z dobraniem odpowiednich leków, na krótko przed zniknięciem.

Szczegóły dotyczące zaginięcia Deanne, są dość niejasne, podkreślają to nawet policjanci prowadzący śledztwo. Dostępne źródła rozmijają się w kwestii niektórych szczegółów ale historia jest na tyle ciekawa, że postanowiłam wyłowić najważniejsze fakty i opisać sprawę Kobiety ze Spokane.

Zaginięcie

3 listopada 2015 roku Deanne Hastings udała się na zajęcia, w szkole kosmetologii Glen Dow Academy.  Popołudniu, do ich domu przyszła dziewczyna jej najstarszego syna. Deanne była z nią umówiona, miała zrobić jej paznokcie. Dziewczyna opuściła dom Deanne i Mike’a około 21:30. Około godziny później, do domu wrócił Mike. Na miejscu nie było Deanne, mężczyzna natomiast znalazł notatkę z informacją, że jego narzeczona poszła do sklepu.

Samochód

Po tym, jak nie wróciła do domu, jej narzeczony prześledził jej telefon przez GPS. Znalazł jej pojazd wraz z torebką i telefonem w środku, porzucony na parkingu w pobliżu Fabryki Dziewiarskiej (Trading Company) w Spokane. Nie znaleziono kart kredytowych kobiety a jej prawo jazdy, zostało znalezione kilka tygodni później przed Sonnenberg’s Deli na Sprague Avenue.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Ślady

Karta kredytowa Deanne, została następnie użyta następnego dnia, w Latah Valley, niedaleko jej miejsca zamieszkania. Nagranie z monitoringu wskazuje, że około południa Deanne robiła zakupy w sklepie na Inland Empire Way.

Według kilku świadków, Deanne prosiła o pomoc przed wejściem do sklepu, twierdząc, że została odurzona narkotykami i porwana. Przechodnie wezwali policję, a gdy oficer przybył na miejsce około 12:30, na miejscu była również karetka pogotowia. Policjant przez chwilę rozmawiał z Deanne, najwyraźniej nie dostrzegł w jej zachowaniu nic niezwykłego bo pozwolił jej odejść. Deanne weszła do sklepu, zakupiła tam wódkę i świeczki urodzinowe.

Tajemnicze towarzystwo

Jak się później okaże, Deanne została zidentyfikowana na nagraniu z monitoringu, z tego samego dnia. Kobieta spacerowała z mężczyzną o imieniu Randy Riley i jego przyjacielem w pobliżu magazynu. Mężczyźni zapytani o tą sytuację, stwierdzili, że spotkali Deanne tego dnia i spędzili z nią kilka godzin. Mówią, że ostatni raz ją widzieli, kiedy zostawili ją na poboczu drogi, około 300 metrów od jej domu. Od tego czasu jej nie widziano ani nie słyszano.

Inny mężczyzna powiedział władzom, że podwiózł Deanne do Trading Company(miejsca gdzie zostawiła samochód) w dniu jej zniknięcia. Mówił, że zostawiła klucze w swoim samochodzie, ale nie wiedział nic więcej o jej zniknięciu.

Podejrzani?

12 listopada Randy Riley (jeden z mężczyzn widzianych ostatnio z Deanne po południu, kiedy zniknęła), został przyłapany na używaniu karty Deanne na stacji benzynowej w Spokane Valley. Następnego dnia, był widziany w WinCo (sieć marketów), wraz z dwoma innymi mężczyznami, używając innej karty należącej do Deanne.

Riley przyznaje, że używał kart Deanne bez jej zgody. Twierdzi, że widział Deanne idącą po South Inland Empire Way po południu, 4 listopada. Riley zeznał, że Deanne była pijana i zachowywała się agresywnie i że po spędzeniu z nią kilku godzin, ostatecznie zostawił ją na poboczu drogi. Stwierdził również, że 24 godziny później przejeżdżał ponownie przez ten obszar i znalazł płaszcz Deanne z jej portfelem w środku.

Riley przyznał się do użycia kart kobiety i spędził kilka miesięcy w więzieniu. Został zwolniony we wrześniu 2016 r. Ani on, ani nikt inny, do tej pory nie został oskarżony o udział w zniknięciu Deanne.

Rodzina

Rodzina nie wierzy w świadome i celowe odejście Deanne. Według nich, kobieta była szczęśliwa i bardzo kochała swoje dzieci, których nigdy by nie porzuciła. 4 miesiące przed zniknięciem zaręczyła się z Mike’m i wkrótce mieli wziąć ślub.

„Niedawno powiedziała mi, jak bardzo jest szczęśliwa, że jest zakochana i wychodzi za mąż. Zbyt wiele rzeczy jest w tym wszystkim, nie tak. To wszystko jest dziwne. Bardzo dziwne” – powiedział brat Deanne, Carson Crider.

Policja nadal prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Deanne. Oni w przeciwieństwie do rodziny kobiety, nie są przekonani czy to nie jest świadoma ucieczka. Nie wykluczają również, że mogła paść ofiarą przestępstwa. Sprawa pozostaje otwarta.

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.