Let’s travel together.

Tajemnicze zaginięcie czteroosobowej rodziny i brutalna egzekucja. Tajemnica McStay’ów

0 5 162

40- letnia Summer i jej 43- letni mąż Joseph McStay wraz z dwoma synkami, 4-letnim Giannim i 3- letnim Josephem, mieszkali w Kalifornii. Byli zwykłą, szczęśliwą i kochającą się rodziną. Joseph prowadził firmę, produkującą dekoracyjne fontanny, Summer była licencjonowaną agentką nieruchomości. 4 lutego 2010 roku, czteroosobowa rodzina zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Bez uprzedzenia swych bliskich opuścili dom, i nikt nigdy więcej ich nie widział. Tego wieczoru o godzinie 20:30 z telefonu komórkowego Joshepa, wykonano połączenie do jego biznesowego partnera. Ten jednak nie odebrał. Zaniepokojeni bliscy bezskutecznie próbowali nawiązać kontakt z rodziną. 13 lutego brat Joshepa, zjawił się na terenie posiadłości McStay’ów. Dom był zamknięty, ale mężczyzna zdołał wejść do środka przez otwarte okno. Wszystko co zastał na miejscu wyglądało normalnie. Na kuchennym blacie leżały jajka, na stole stały dwie dziecięce miseczki z płatkami z mlekiem, a na podwórku szczekały dwa psy. W domu nie było żadnych śladów walki, porwania czy kradzieży. Z kont bankowych nie zniknęły żadne pieniądze, a wszystkie kosztowności pozostały nietknięte. Policja próbowała zlokalizować samochód zaginionych. Dopiero później otrzymano informację, iż auto zostało odholowane z pustynnego terenu, blisko granicy z Meksykiem dnia 8 lutego. Ale niestety nie udało się ustalić lokalizacji samochodu w dniach od 4 do 8 lutego.

Początkowo założono, iż rodzina z niewyjaśnionych powodów wyjechała po kryjomu do Meksyku. Wskazywała na to historia przeglądanych stron na komputerze Summer. Kobieta szukała informacji o wymaganych dokumentach dla dzieci jadących do Meksyku. Zakupiła także hiszpańskojęzyczne oprogramowanie. Jednak bliscy zaginionych nie zgadzali się z tą teorią.

„Gdyby chcieli wyjechać, to z pewnością spakowaliby się, pożegnali z rodziną i wypłacili z konta zgromadzone oszczędności”– mówił brat Joshepa.

Co istotne Joshep unikał niebezpiecznych krajów, a Meksyk szczególnie go przerażał. W rozmowach ze znajomymi często wspominał, że nie wyobraża sobie jak można żyć w kraju w którym co chwilę z rąk gangów narkotykowych umiera człowiek. Pojawiła się także teoria, że być może rodzina przed kimś uciekła. W toku śledztwa wyszło na jaw, iż Summer w ciągu swojego, życia kilka razy zmieniała tożsamość, a w rzeczywistości była starsza o 11 lat.

11 listopada 2013 roku motocykliści jeżdżący po pustyni w pobliży Victroville w Kalifornii, natrafili na ludzkie szczątki wystające z dwóch płytkich grobów. O swoim odkryciu natychmiastowo poinformowali policję. Badania DNA dowiodły, że szczątki należą do zaginionej rodziny McStay. Śmierć została sklasyfikowana jako zabójstwo. Wszyscy zginęli od ciosów tępym narzędziem, najpewniej młotkiem o wadze 3 kg, który znaleziono w jednym z grobów. Morderstwo było bardzo brutalne, a śledczy wierzą że cała rodzina przed śmiercią była torturowana. Każdy z osobna dostał po około 7 ciosów w głowę i w plecy. Summer najprawdopodobniej została zgwałcona. Spodnie kobiety wraz z majtkami znajdowały się obok jej czaszki.

Śledztwo skupiło się na partnerze biznesowym rodziny. Chase Merritt był ostatnią osobą, z którą kontaktował się Joshep, i to on jako pierwszy zauważył jego zniknięcie. Jego DNA odnaleziono w aucie Mcstay”ów. Mimo iż mężczyzna nigdy nie przyznał się do zabójstwa rodziny, nadal stoi przed obliczem kary śmierci.

 

Komentarze
Loading...