Let’s travel together.

Tajemnicze zaginięcia młodych ludzi na stacji benzynowej – przypadek? Co się wydarzyło na Flying J?

0

3 lutego 2020 roku 21-letni Caleb Nathaniel Smith został znaleziony martwy, a jego nagie ciało leżało na bagnach 5 mil od stacji benzynowej Flying J., gdzie był ostatnio widziany. Zaledwie dwa dni po jego zaginięciu, 20-letnia Keeslyn Noel Roberts zniknęła z tej samej stacji benzynowej i do tej pory jej nie odnaleziono.

Caleb

W czwartek, 16 stycznia 2020 r. pochodzący z Chatsville w stanie Georgia Caleb Nathaniel Smith powiedział swojej babci, że jedzie do pobliskiego Rome, aby spędzić kilka godzin z przyjaciółmi. Powiedział jej, żeby nie zamykała drzwi na zamek, ponieważ planował wrócić do domu tej samej nocy.

 

Caleb zatrzymał się, aby zatankować samochód na stacji paliw Flying J / restauracji Denny’s przy drodze międzystanowej I-75 przy 288 Resaca Beach Boulevard w Resaca w hrabstwie Murray w stanie Georgia (około 28 mil od Rome). Na stację benzynową wszedł o godzinie 12:32, co zarejestrowały kamery na stacji.

Dziwny mężczyzna

Kamery zarejestrowały również pewnego klienta siedzącego samotnie przy stole w restauracji Denny’s na stacji benzynowej. Po wejściu do środka Caleb usiadł przy innym stole naprzeciw mężczyzny, twarzą do niego. Kilka minut później zadzwonił do babci, aby poinformować ją, gdzie jest oraz, że nie ma dość paliwa, by dostać się do Rome. Powiedział jej wtedy, że zamierza poprosić mężczyznę z Flying J o 5 dolarów za benzynę.

Podczas pobytu na stacji, Caleb podszedł i porozmawiał z mężczyzną przy dwóch różnych okazjach. Nie wiadomo, czy dał Calebowi pieniądze na paliwo, czy nie. Po drugiej interakcji Caleb odszedł i usiadł z powrotem przy stole naprzeciw mężczyzny. Następnie wstał i opuścił stację benzynową i nigdy więcej nie widziano go żywego.

Niepokój

Babcia Caleba zaczęła się bardzo martwić, kiedy minęła noc, a jej wnuk nie wrócił do domu, a jako, że nie potrafiła się do niego dodzwonić, postanowiła osobiście udać się do Flying J. Na miejscu znalazła jego samochód, który był zaparkowany na parkingu stacji benzynowej po stronie restauracji Denny’s z tyłu budynku, który znajdował się poza zasięgiem kamer monitoringu. Babcia Caleba zobaczyła podejrzanego białego nissana. Kobieta z jakiegoś powodu się przestraszyła, więc postanowiła nie wychodzić z samochodu, ale zadzwoniła do dwóch członków rodziny, aby przyjechali na miejsce. Kiedy dotarli na stację i oglądali samochód Caleba, biały samochód pospiesznie odjechał. Nie wiadomo, czy ta sytuacja ma coś wspólnego z zaginięciem mężczyzny, jednak jego bliskim wydało się to dziwne.

Samochód

Samochód Caleba był otwarty, a kluczyki do niego leżały na podłodze po stronie pasażera. Telefon komórkowy należący do mężczyzny znajdował się w schowku, a jego bateria została wyjęta (znaleziona także w schowku). Zbiornik paliwa był do połowy zapełniony, co przeczyło temu co powiedział babci . Jego kurtka również znajdowała się w samochodzie, co było dziwne, ponieważ była to bardzo zimna noc. Rodzina nie miała wątpliwości, że musiało stać się coś złego, więc od razu zgłosili sprawę na policję.

Zaginiony i odnaleziony

Przedstawiciele biura szeryfa hrabstwa Gordon twierdzą, że 16 i 17 stycznia funkcjonariusze przeszukali teren wokół parkingu dla ciężarówek, zarówno na ziemi, jak i z powietrza, ale ich poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Warto również zauważyć, że nie przebadano samochodu Caleba w celu zabezpieczenia dowodów.

3 lutego nagie ciało Caleba znaleziono 5 mil od stacji benzynowej, na podmokłym, gęsto zarośniętym obszarze hrabstwa pomiędzy Sugar Valley i Hill City, przez jednego z okolicznych mieszkańców. Wcześniej tego dnia straż pożarna została wysłana na ten sam obszar w związku z pożarem zarośli. Nie wiadomo, czy pożar miał jakiś związek ze sprawą, ani czy w jakikolwiek sposób wpłynął na szczątki Caleba.

Przypadek

We wstępnym raporcie stwierdzono, że na ciele młodego mężczyzny „nie było żadnych bezpośrednich oznak przemocy”, a sekcja zwłok nie wykazała udziału osób trzecich. Wyniki toksykologii wykazały, że zmarł w wyniku zatrucia metamfetaminą, a śmierć została uznana za przypadkową. Nie wiadomo, czy Caleb wcześniej miał do czynienia z narkotykami.

Dowody

W pobliżu miejsca, w którym znaleziono ciało Caleba, było wiele odcisków butów, jednak on sam nie miał na sobie butów ani skarpet. Nie miał błota na podeszwach stóp, mimo że znajdował się na bardzo błotnistym, bagnistym terenie. Jedynym rozsądnym wyjaśnieniem jest to, że ktoś przetransportował jego ciało do miejsca, w którym zostało znalezione. Jego rodzinie nie pozwolono go zidentyfikować – prawdopodobnie, ze względu na stan szczątków po kilku dniach spędzonych na zewnątrz w niekorzystnych warunkach. Poza tym, nigdzie nie znaleziono jego ubrań. Jest zatem bardzo mało prawdopodobne, że przeszedł nago dystans 5 mil, i został niezauważony, a jego ciało było czyste.

Keeslyn

W związku z tym, że śmierć Caleba została uznana za przypadkową (mimo wielu pytań bez odpowiedzi i niejasności) sprawę zamknięto. Ale 2 dni później, na tej samej stacji benzynowej znika beż śladu inna młoda osoba…

Keeslyn Noell Roberts urodziła się 22 października 1999 r. Była jedynym dzieckiem i całym światem swoich rodziców, Shannon i Erica Robertsa. „Butterfly”, bo tak nazywano Keeslyn, mieszkała z rodziną w Dalton w stanie Georgia, gdzie Eric prowadził własną firmę przewozową Eric Roberts Trucking.

Problemy

 

Keeslyn była opisywana jako dobry dzieciak z wielkim sercem. W późniejszych latach wplątała się w to, co jej ojciec określa jako „niewłaściwe towarzystwo”, które wprowadziła ją w świat imprez i narkotyków. To powodowało, że czasami znajdowała się po ciemnej stronie prawa. W marcu 2018 roku została aresztowana i oskarżona o kilka zarzutów związanych z posiadaniem, zażywaniem i kupowaniem narkotyków. Prawie dwa lata później, w styczniu 2020 roku, została aresztowana i oskarżona o sprzedaż metamfetaminy. Za swoje przestępstwa otrzymała wyrok w zawieszeniu.

Przed zniknięciem

W momencie zaginięcia w 2020 roku, mieszkała ze swoim chłopakiem w Chatsworth w hrabstwie Gordon w stanie Georgia.

17 stycznia 2020 roku Keeslyn miała wziąć udział w spotkaniu z władzami w biurze szeryfa hrabstwa Whitfield. Spotkanie to było obowiązkowe w związku z wyrokiem z 2018 roku. Jako, że nie pojawiła się na spotkaniu, wydano nakaz jej aresztowania za naruszenie warunków zawieszenia.

Denny’s

Keeslyn była ostatnio widziana 18 stycznia 2020 r. na stacji benzynowej Flying J w Resaca. Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez biuro szeryfa hrabstwa Gordon, funkcjonariusze odpowiedzieli tego dnia na zgłoszenie w sprawie podejrzanej kobiety, przypuszczalnie Keeslyn, na postoju dla ciężarówek przy Flying J. Podobno weszła do kuchni (pomieszczenie jedynie dla pracowników), gdzie pokłóciła się z pracownikiem restauracji Denny’s (restauracja znajduje się w tym samym budynku co stacja paliw). Jednak przed przybyciem funkcjonariuszy, dziewczyna pospiesznie opuściła lokal. Na miejscu zostawiła swój plecak, który jeden z pracowników przekazał policji. W środku znajdował się jej portfel, karta debetowa, dowód osobisty, trochę gotówki i ładowarka do telefonu.

Samochód

Kilkoro świadków zeznało, że dziewczyna była na przystanku dla ciężarówek, gdzie była umówiona na spotkanie z nienazwanym mężczyzną. Nie zostało to jednak potwierdzone. 

Podczas poszukiwań Keeslyn 20 stycznia 2020 roku jej rodzina natknęła się na białą toyotę corollę należącą do dziewczyny, zaparkowaną w odległym rogu tylnego parkingu Flying J. Znaleźli w środku większość jej rzeczy, w tym torebkę, ale ona zniknęła bez śladu.

Poszukiwania

Początkowo sprawa była prowadzona wspólnie przez biuro szeryfa hrabstwa Murray i Gordon County, ale od października 2020 roku została przejęta przez Georgia Bureau of Investigation.

Wszelkie połączenia telefoniczne z jej numerem, są przekierowywane bezpośrednio do poczty głosowej. Uważa się, że dziewczyna ma telefon przy sobie, ponieważ nie było go w samochodzie ani w plecaku, ale jest wyłączony lub wyczerpała się bateria. Poszukiwania dziewczyny nie przyniosły żadnego efektu…

W marcu 2020 r. znaleziono niektóre ubrania należące do Keeslyn. Odzież ta leżała pod krzakiem paproci za śmietnikiem na parkingu.

Nagroda

Eric, ojciec Keeslyn próbował rozwiesić plakaty z wizerunkiem jego córki na przystanku dla ciężarówek, ale mu odmówiono. Pojawiły się również kontrowersje dotyczące braku oświetlenia i nagrań z monitoringu na zewnątrz budynku. W związku z tym stworzono petycję na stronie change.org, aby wprowadzić zmianę, która wymagałaby od firmy zainstalowania kamer monitorujących z widokiem na parking.

Ojciec dziewczyny oferuje obecnie nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 dolarów za anonimowe informacje prowadzące do ustalenia miejsca pobytu jego córki. Aby pomóc w sfinansowaniu nagrody, założył zbiórkę pieniędzy na stronie GoFundMe , której celem jest uzbieranie 20 000 USD. 

Obserwacje

Śledczy przeprowadzili wywiady z wieloma osobami, ze znajomymi Keeslyn, a także z mężczyzną, z którym którym tego dnia rozmawiała w restauracji. Nie ujawniono jednak żadnych informacji dotyczących tych przesłuchań.

Było wiele niepotwierdzonych obserwacji Keeslyn – lub kobiety pasującej do jej opisu – przez kierowców ciężarówek w całych Stanach Zjednoczonych. Miasta te obejmują South Bend w stanie Indiana; Dallas w Teksasie; i Oklahoma City w stanie Oklahoma.

Eric bardzo głośno mówił o tej sprawie i konsekwentnie przemawia do opinii publicznej, aby podtrzymać pamięć o jego córce. Stwierdził, że trudno mu uwierzyć, że Keeslyn zniknęłaby sama i czuje, że są ludzie, którzy wiedzą, co się stało, ale nie chcą mówić.

Zarzut

Ojciec Keeslyn wyraził również zaniepokojenie tym, jak policja – w szczególności Biuro Szeryfa Hrabstwa Murray – prowadziła dochodzenie. Twierdzi, że detektyw Eric White nie robi wszystkiego, co w jego mocy, aby znaleźć jego córkę, twierdząc, że nie podjął starań, aby uzyskać nagrania z Flying J, ani sprawdzić zapisów telefonicznych Keeslyn. Podzielił się również, że dostarczył detektywowi listę potencjalnie interesujących osób i inne informacje, ale uważa, że ​​nie prowadzi się dochodzenia. Obawy Erica podzielają również osoby w mediach społecznościowych, które uważają, że śledczy nie traktują sprawy poważnie z powodu problemów Keeslyn z prawem.

Przypadek?

Czy sprawy Caleba i Keeslyn są ze sobą związane? Wiele na to wskazuje. Czy się znali? Prawdopodobnie nie. Czy oboje znali osobę, która potem odebrała im życie? Niewykluczone.

„Potem, ten tajemniczy ogień, pożar w tak deszczowy dzień?”, powiedziała April, matka Caleba. „Kto rozpalił ten ogień? Gdzie są ubrania mojego syna? Nie wierzę, że jest to zbieg okoliczności.” Kobieta dodała: „Jakie są szanse, że dwoje młodych ludzi, Caleb & Keeslyn, oboje niebieskoocy, z jasnymi włosami, w wieku tak podobnym, 21 i 20 lat, znikają z tego samego miejsca w odstępie dwóch dni? Oba samochody zostały porzucone w ten sam sposób. Oba samochody, wycofane były do tylnej strony parkingu, gdzie nie łapią ich kamery. Oboje z kimś się tam spotkali, a w pojazdach pozostawili większość swoich rzeczy.”

Keeslyn pozostaje do tej pory nieodnaleziona….

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.