Let’s travel together.

Tajemnicza notatka jedyną wskazówką. Co tak naprawdę stało się z Jean?

0

7 października 1949 roku, początkująca aktorka Hollywood, Jean Spangler, pocałowała swoją 5-letnią córkę na pożegnanie i powiedziała szwagierce, że idzie na spotkanie z byłym mężem. Kobieta chciała rozmówić się z nim w kwestii spóźnionej wpłaty alimentów. Jean opuściła mieszkanie i nie wróciła do niego już nigdy więcej. Ostatnią osobą, która widziała kobietę, była pracownica lokalnego sklepu. Kiedy aktorka nie wróciła do domu, jej szwagierka złożyła raport policyjny o zaginięciu.

Śledztwo w tej sprawie, zwróciło się natychmiastowo przeciwko byłemu mężowi kobiety- Dexter’owi. Ex małżeństwo prowadziło ze sobą zażarty spór o opiekę nad dzieckiem. Dexter miał już nową żonę Lynn. Mężczyzna zeznał, że to z nią spędził wieczór, w którym zaginęła Jean. Twierdził, że nie miał z bliższych kontaktów od dwóch lat. Rozmawiali ze sobą tylko i wyłącznie telefonicznie. Alibi mężczyzny zostało potwierdzone.

 

9 października policyjni śledczy odnaleźli torebkę zaginionej. Leżała przy wejściu do parku. Rączki były zerwane- tak jakby torebka została wyrwana kobiecie siłą. W środku nie było pieniędzy, ani dokumentów, ale w jednej z wewnętrznych kieszonek policjant odnalazł ręcznie napisaną notatkę.

„Kirk, nie mogę już dłużej czekać, pojadę do doktora Scotta. To będzie najlepsze rozwiązanie. Zrobię to wtedy gdy matki nie będzie w domu”.

Notatka zakończyła się przecinkiem, jakby autor przerwał pisanie. Wydział śledczy z Los Angeles, przeczesał cały park, jednak nie znaleziono już żadnych innych dowodów. Treść notatki doprowadziła śledczych do przekonania, że ​​być może Jean była w ciąży i planowała wykonać zabieg jej przerwania. Podczas przesłuchiwań w najbliższym środowisku kobiety, kilku z jej znajomych potwierdziło wersję o niechcianej, trzy miesięcznej ciąży. Kim był więc tajemniczy Kirk, do którego Jean pisała liścik?

Śledztwo wykazało, iż w momencie zniknięcia młoda aktorka pracowała na planie nowego filmu Kirka Douglasa pt. „Young man with a horn”. Podczas przesłuchiwań, mężczyzna potwierdził, że Jean Spangler miała zagrać w jego filmie, jednak jeszcze nie miał okazji poznać jej osobiście. Takie zeznania wystarczyły policjantom, którzy nie uznali go za podejrzanego. A być może kobieta miała romans ze znanym reżyserem? Może to z nim była w ciąży- a jeśli tak to czy to on przyczynił się do jej zniknięcia?

Sprawa nabrała tempa gdy na policję zaczęli zgłaszać się kolejni świadkowie. Według ich zeznań Jean była widywana z niejakim Davy’m Ogul’em- mężczyzną związanym ze środowiskiem gangsterskim. Co ciekawe, zniknął on bez śladu dwa dni po zaginięciu Jean. Później ich obserwacje miały miejsce w Teksasie. Czy możliwe by aktorka na początku swej kariery, porzuciła marzenia, dziecko i opuściła miasto? Najbliżsi kobiety, odrzucili ta teorię:

„Jestem pewna, że ​​skontaktowałaby się z nami, gdyby była żywa i wolna. Nikt nie wmówi mi, że dobrowolnie opuściłaby swoje dziecko, gdyby nie była do tego zmuszona. Zbyt bardzo je kochała”-mówiła jej mama. ”

Po jej zniknięciu, opiekę nad Christine przejął Ojciec, odcinając dziewczynkę od dziadków. Kiedy sąd przyznał prawa do odwiedzin, mężczyzna wraz z żoną i dziewczynką uciekł z miasta. Nie widziano ich już nigdy więcej.

Co tak naprawdę stało się z Jean Spangler?

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.