Let’s travel together.

Ta 27 miesięczna dziewczynka, ważyła tyle co 12 miesięczne dziecko- Tragiczna śmierć Gabrielli

0

„Teraz kładziemy ją spać. Prosimy Pana, aby zachował jej duszę.

Modlimy się aby siniaki, które ranią jej skórę zostały uzdrowione przez pocałunki aniołów, kiedy jej dusza uniesie się nad miastem w Arizonie. Jej ciało martwe w szpitalnej koszuli…

Dziękuję Ci, Panie, za jej dwa lata, zaczynając od radości, kończąc na łzach. Chcielibyśmy mieć więcej czasu, kochać ją dłużej, aby zapobiec tej zbrodni. Kiedy odmawiamy nasze modlitwy w ciszy proszę, pokaż nam sposób na zakończenie tej przemocy i trzymaj naszego anioła blisko Ciebie, dopóki nie będziesz gotowy również na nasze dusze ”.

                                   ~ L. Schraad

 

Gabriella z normalnej rodziny

Gabriella Lamorie przyszła na świat w niedzielę 20 września 2015 roku i wydawać by się mogło, że przyniosła bezwarunkową miłość i radość wszystkim, którzy ją otaczali. Niestety w niedzielę 2 lata późnej Gabrielle zmarła. Została zabita z rąk tych, którzy powinni kochać ją najbardziej czyli własnych rodziców. Teraz zarówno bliscy, jak i nieznajomi walczą o sprawiedliwość dla bezbronnego dziecka, które nie mogło zawalczyć o siebie, chcąc aby jej rodzice zgnili w więzieniu. 

Po raz ostatni Britney Hartman widziała swoją siostrzenicę zaledwie kilka miesięcy po jej pierwszych urodzinach. Cała rodzina spotkała się wtedy podczas Świąt Bożego Narodzenia. Gabrielle była taka radosna, a jej rodzice 26- letnia Brittany Rodriquez 23- letni i Andrew Lamorie, wyglądali na szczęśliwych. Nic nie zwiastowało nadchodzącej tragedii. Britney, przyrodnia siostra Brittany, dobrze pamięta moment, w którym ta opuściła dom i wprowadziła się do Andrewa i jego matki. Wkrótce później urodziła synka, a następnie Gabriellę. Nic nie budziło niepokoju bliskich, a młode małżeństwo, które stworzyło własną rodzinę, wyglądało na zgodne i oddane dzieciom.

„Około rok po jej narodzinach przeprowadzili się do Arizony” – stwierdza Brittany. „To był ostatni raz, kiedy ich widziałam.”

Styczniowy wieczór

Analizując raporty policyjne, namalowano szokujący portret zimowej nocy w Lake Havasu City. Wtedy też, a dokładnie 11 stycznia 2018 r. Dyspozytor numeru alarmowego, odebrał połączenie dotyczące nieprzytomnego dziecka. Dzwoniła babcia dziewczynki, która o godzinie 21:00 znalazła swoją wnuczkę w szafie. Kiedy ratownicy medyczni przybyli na miejsce, dwulatka leżała w salonie. Była nieprzytomna i walczyła o każdy oddech. Gołym okiem można też było zauważyć, że jest skrajnie niedożywiona. Dosłownie można było policzyć jej wszystkie żebra. Jak się później okazało, Gabrielle ważyła zaledwie 14 funtów.

Kara

Stan dziewczynki był na tyle ciężki, że została przewieziona drogą lotniczą do szpitala w Las Vegas w celu dalszego leczenia. Rodzice zostali w Arizonie, ponieważ zawiadomiono stanowy Departament Opieki nad Dziećmi w celu zbadania sprawy. Brittany zeznała, że jej mąż często karał córkę i bił ją otwartą dłonią po głowie. Tamtego feralnego wieczoru, rodzeństwo miało pokłócić się o zabawkę, a Andrew miał za karę włożyć swoją najmłodszą córkę do szafy, po czym jak gdyby nigdy nic, wrócił do jedzenia steku. Kobieta dodała także, że żałuje, że nie mogła zrobić nic więcej aby chronić swoją córkę, przed agresywnym ojcem i mężem, ale dalsze śledztwo ujawniło, że kłamała, a do „wzorowej matki” było jej bardzo daleko.

Rażące zaniedbania

Niestety po kilku dniach walki o życie dziewczynki, podjęto decyzję o odłączeniu jej od aparatury podtrzymującej życie. Zaraz po tym jak przeprowadzono sekcję zwłok, sprawa trafiła na pierwsze strony gazet. Zgodnie z raportem patologa, mała Gabriella była od długiego czasu głodzona, na ciele miała liczne siniaki, płyn w brzuchu po urazie oraz liczne obrażenia mózgu i jelit. Ponadto w domu rodziny Lamorie policja znalazła rażące dowody nadużycia i zaniedbania w tym akcesoria związane z narkotykami i rannego psa z nieleczoną złamaną nogą. Okazało się, że dziecko nie widziało także lekarza od co najmniej 15 miesięcy. Oboje rodzice zaprzeczyli zarzutom, że zrobili cokolwiek, by skrzywdzić dziecko.

Potwory

„Nie mogę sobie tego nawet wyobrazić. Ta 27 miesięczna dziewczynka, ważyła tyle co 12 miesięczne dziecko. Proszę pomyśleć jak długa i bolesna była droga prowadząca do śmierci, do której nie tylko przyczynił się uraz, ale i długotrwała głodówka. Stan tego dziecka był na tyle poważny, że nawet gdyby przeżyło, nigdy nie prowadziłoby normalnego życia. Nie mogę nawet dopuścić do siebie myśli, że żyją wśród nas potwory, które mogą patrzeć jak dziecko usycha, umiera przez dłuższy czas i nie podejmują żadnych działań”- Mówił wzruszony sędzia.

Brittany i Andrew zostali oskarżeni o morderstwo swojej córki. Podczas aresztowania, kobieta była w kolejnej ciąży. Noworodek, który przyszedł na świat w więzieniu, trafił do rodziny zastępczej, tak samo jak i pierwsze dziecko pary.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.