Let’s travel together.

Szukali gwałciciela i mordercy, okazało się, że dobrał się do niej pracownik kostnicy

0

Oksana Aplekaeva z Ufy w Rosji stała się popularna, gdy pojawiła się w topowym reality show w Rosji Dom 2, w którym brała udział od 18 marca do 2 czerwca 2005  r. Po tym jak została wyrzucona z programu, zatrudniła się jako modelka w agencji Expo Style, oraz próbowała swoich sił w produkcjach filmowych.

 

26 sierpnia 2008 r. Oksana dostała pracę jako modelka na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Moskwie. Wiadomo, że wcześniej uskarżała się swoim przyjaciołom na ciągłe uczucie niepokoju, które towarzyszyło jej po rozstaniu z wieloletnim partnerem i znanym sportowcem, Maratem Safinem, dlatego była bardzo zadowolona z nowego zlecenia. Jak mawiała: „Wreszcie wyjdę z domu i skupię myśli na czymś innym”. 

29 sierpnia, 31- latka opuściła budynek  „Crocus Expo”, w którym odbywały się targi i wszelki ślad po niej zaginął. 1 września jej zaniepokojona współlokatorka zawiadomiła policję i zgłosiła zaginięcie. Tydzień później zmaltretowane ciało młodej kobiety zostało znalezione na poboczu autostrady przez kierowcę ciężarówki. Nie miała przy sobie żadnych dokumentów, dlatego też jej identyfikacja potrwała tydzień. Sekcja zwłok wykazała, że Oksana została pobita i uduszona. Widoczne na jej ciele otarcia powstały na skutek wyrzucenia z jadącego auta. Oksana została także zgwałcona, jednak zabezpieczone nasienie nie pasowało do żadnego z podejrzanych, ani do zarejestrowanych w policyjnej bazie przestępców seksualnych. Zabójcy modelki nie odnaleziono.Wtedy także nikt nie przypuszczał, że 10 lat później, wyjdzie na jaw szokująca prawda.

Na przestrzeni lat podejrzewano, że atrakcyjna modelka padła ofiarą psychopatycznego fana, ale nowe informacje skłoniły policję do przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań kryminalistycznych. Pojawiła się spekulacja, że kobieta miała być nosicielką choroby wenerycznej, a morderstwa mógł dokonać, któryś z zarażonych kochanków. By to sprawdzić, szczątki Oksany zostały ekshumowane.

Zebrane ponownie dowody kryminalistyczne nie ujawniły podstępnej choroby, ale zupełnie coś innego. Okazało się, że Oksana została wykorzystana, ale po swojej ŚMIERCI! Podążając tym tropem, udało się dopasować DNA, które jak się okazało należało do 37- letniego Aleksandra, który był pracownikiem kostnicy, w której ciało Oskany było przechowywane przed pogrzebem.

Mężczyzna pracował w prosektorium od 12 lat i nigdy nie było na niego skarg. Być może dlatego, że nie miał się kto poskarżyć, bo ze zwłokami najczęściej przebywał sam…

Aleksander został doprowadzony do aresztu, gdzie był przetrzymywany do momentu ustalenia, że nie miał nic wspólnego z morderstwem. Za zbezczeszczenie zwłok nie został ukarany, ponieważ w w Rosji nie ma prawa regulującego takie incydenty. Sprawa morderstwa Oksany, pozostaje nierozwiązana. 

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.